Tessyra

Tessyra https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234444/bmid_tessyra-234444.jpg 4 13 4

Komediální, steampunkově laděná, postapokalyptická sci-fi kovbojka* říznutá trochou toho úžasna a protkaná vagónem hranatého humoru. Příběh plný dobrodružství, odehrávající se na planetě, ze které není cesty zpět. Odhalte spolu s drsným Fellonem, stoletým Möbiem a zatraceně sexy Lianou tajemství ukryté v jádru hranaté planety Tessyra. Budete se bavit jako nikdy předtím! * Víte, že 90 % holubic, které lítají ve filmech, jsou holubi?... celý text

Komentáře (4)


amaenium
amaenium
17.07.2019 4 z 5

Ze začátku (po přečtení první stránky) jsem se trošku zhrozila, jakým jazykem je to psané, hodně hovorové, avšak postupně jsem si zvykla. Druhá věc, která mi tam vadila byly slabší vtípky. Vždy když se text rozjel a začetla jsem se, jako kdyby mi tyto vtípky vždy přetrhly nit. Oproti tomu jsem byla překvapená nejen z barvitých popisů – planeta a její struktura, zajímavé postavy ale i zápletka se mi líbila, takové milé dobrodružství.

Predator666
Predator666
09.03.2016 3 z 5

Tedy, já čekal něco mnohem lepšího, akčnějšího a napínavějšího. A ono je to spíš takové dětské, ale divným způsobem. Vlastně mě velká část příběhu ani pořádně nezaujala. Přesto to má velký potenciál, jen by to chtělo přitvrdit. Možná se časem do toho pustím znovu - jen to nechám uležet.


Terva
Terva
07.11.2015 2 z 5

AKT I. FELLONE *** : Běžel karmínově vyprahlou plání a míjel obrovské kaluže vykrystalizované soli.......... Myšlenka je velice dobrá, jen škoda, že se pan Luděk Wellart té myšlenky nedrží až do konce závodu. Konec příběhu je totiž skoro nečitelný a zmatený. Vlastně asi okolo šedesátý stránky jsem knihu zavřel a odložil. Bohužel jsem zjistil, že jsem si s sebou nevzal jinou a tak jsem knihu opět otevřel a pokračoval ve čtení. Bezdrát je nebezpečný, sdílení je nebezpečné............ Vadí mi ten dětský humor a opakování hlášek - strašně rušivé. Malá ochutnávka: Fellone vstoupil do kadeřnictví, které, kdyby si o sobě myslelo, rozhodně by si nemyslelo, že je kadeřnictví. Řeklo by si, že je spíše kovárna nebo vikingská půjčovna zbraní............. A toto prohlášení kadeřnictví je v knize použito vícekrát, jen se nemluví (nepíše) o kadeřnictví. Je tu pár geniálních myšlenek a nápadů, leč vše je to zabalené do teen světa, ale bohužel to nebavilo ani mého osmnáctiletého syna. PŘÍKLAD: Papá vůně a slyší barvy.............. AKT II. MÖBIUS KAINE * : Příšerné, krutě puclíkované ( chápej - rozdělované) pokračovaní o Fellonovi, které jsem přečetl jen z velkým odporem. Vůbec mě to nebavilo, ale protože už jsem byl v půlce knihy - rozhodl jsem se, že to prostě dočtu. Opět je tu jedna geniální myšlenka, která se týká živých, rostoucích budov a jejich využití - Chytrý plastik si časem doroste do svého zamýšleného tvaru a účelu........... Tato část knihy je strašně rozkouskovaná a může se zdáti i velmi zmatená. Ano nakonec to má nějakou pointu, ale než jsem se k ní dostal, hodně jsem trpěl. AKT III. LIANA SLATER ** : Zde se vše vysvětlí a ustálí, ale já osobně jsem už byl hodně vykolejenej a tak asi tento příběh nedokážu vůbec ocenit. Již to nikdy nebudu číst a možná se i vyhnu dalším knihám tohoto spisovatele. CITÁT - No, nekoukej na mě, znáš to, často se stává, že řešíš nevyřešitelný problém, a ono přitom stačí, se podívat, jestli to máš zapojené v zásuvce..............

adelin
adelin
27.02.2015 5 z 5

Tessyra si jako čistá science fiction vystačí s několika postavami, hranatou planetou, kde neplatí klasické zákony fyziky, a bramborou. Lidé, kteří hledají odpočinkovou knihu s živými dialogy a chytlavým příběhem, si určitě přijdou na své.

Štítky knihy

steampunk postapokalyptické romány

Autorovy knížky

Luděk Wellart
česká, 1987
2014  83%Tessyra

Kniha Tessyra je v

Právě čtených1x
Přečtených14x
Doporučených2x
Knihotéce10x
Chystám se číst20x
Chci si koupit1x
dalších seznamech2x