Tereza

Tereza https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19784/tereza-19784.jpg 4 216 61

Autorka ve své knize líčí typickou krizi manželství lidí ve středním věku. Klasický trojúhelník - sobeckého manžela, ambiciózní milenku a nic nestíhající manželku doplňuje v tomto příběhu předčasně vyspělá pubertální dcera. Osud však někdy dokáže zamíchat kartami a nemusí přitom ani dojít k dramatickému zásahu shůry. Stačí, když se z ciziny vrátí manželčin bývalý spolužák a vše je rázem jinak.... celý text

tygřímáma
12.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Tereze je 43 let, má dospívající dceru Damiánu a věčně zaneprádněného manžela Jana. V životě se cítí nespokojená a nedoceněná. Je proto čas na změnu. Její manželství funguje jen na oko a proto se rozhodně pro rozvod. To ovšem netuší, že Jan má už delší dobu milenku, která s ním chce založit rodinu a Damiána o tatínkově nevěře ví.
Podaří se Tereze změnit od základu svůj život? Bude zase spokojená?

Petaoo
21.05.2020 3 z 5

První polovina knihy se mi moc líbila- dobře vykreslené postavy, vztahy, prostředí. Druhá pulka je už dost nerealistická a naivní. Nelíbilo se mi, jak šlo vše hladce.

Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem si koupila hned jak poprvé vyšla.Čte se výborně,za mě je to nejlepší kniha autorky.Jedné mé kolegyni dokonce změnila život,přiměla ji k radikálnímu životnímu kroku.

LenkaKa
25.01.2020 1 z 5

Taková běžná oddychová kniha na ženské téma. Nenadchne ani neurazí.

Nunynka
09.12.2019 4 z 5

Kniha ze života,tak jak jsem u autorky zvyklá. Nepřekvapí,ale čte se dobře. Tentokrát mi to přišlo až moc romantické.

Aivlis
27.08.2019 4 z 5

Pokiaľ chcete dobrú oddychovku, odporúčam. Páči sa mi, že ušlapnutá chuderka sa nakoniec popasovala so životom, prestala fňukať a začala pekne od seba. V živote to takto obvykle nebýva, ale občas je potreba aj príbeh s dobrým koncom.

Svica
29.07.2019 3 z 5

Nezklamalo. Čtivý román pro ženy, ve kterém se v mnoha ohledech ztotožňujete s hlavní postavou. Oddechové čtení.

Aleh
07.02.2019 4 z 5

Čas od času s i přečtu některý z příběhů Magdy Váňové. Tentokrát o Tereze a jejím manželství a novém životě. Ano, byla to tentokrát tak trochu pohádka pro dospělé. Ale na druhou stranu i takové příběhy se v životě dějí. Takže proč ne. A třeba příběh Terezy ukáže někomu cestu, jak se v životě posunout dál. Magda Váňová ženám rozumí a je oblíbenou autorkou románů pro ženy.

Vlaďkaa4
21.10.2018 5 z 5

Libi se mi kdyz se karta obrati a kazdy dostane podle toho co si zaslouzi. Trochu pohadka, ale prave proto pohladi po dusi

Kopretina
12.08.2018 2 z 5

Mix pohádek o Popelce a Jánošíkovi (bohatým bral a chudým dával). Kniha přišla ve chvíli, kdy jsem si potřebovala odpočinout od silných příběhů, takže splnila svůj úkol. Jinak mě neoslovila, a ani jsem nenašla sympatickou postavu.

brabofka
17.11.2017 4 z 5

Už od začátku bylo jasné, že toto určitě nebude žádná psychoanalýza života. Že autorka určitě nemá za cíl do hloubky rozebírat život hlavní hrdinky a její prožitky a pocity. Knížka svým stylem hodně připomíná Lenku Lanczovou. Ale zacílení je spíše na čtenářky, které s LL začínaly ve své pubertě před 20 lety. Příběh je dost romanticky postavený. I když nejedna z nás by důležitý krok, který Tereza na začátku udělala, provedla ráda také. Ovšem takové štěstí na vše co následuje by neměla ani jedna z milionu. Přesto je to oddychovka, kterou jsem si ráda přečetla. A myslím, že celý příběh stojí za zamyšlení.

Aleh
21.10.2017 4 z 5

Tereza patří k těm ženám, kterou rozvod s manželem, by't se to zpočátku zdálo jakkoli smutné a traumatizující, v konečném důsledku posílí a nasměruje k dalšímu životu. Vždyť je jí 40, má téměř dospělou dceru a svět ji nabízí život v úplně jiných dimenzích. Jen po něm šáhnout a žít. A Tereza tu výzvu pomalu, ale jistě přijímá. Moc jsem hlavní hrdince fandila. Čtivá kniha o problémech manželského soužití.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Nejde jinak, než plný počet hvězdiček.

Dreisii
09.10.2017 5 z 5

Teraza se mi moc líbila,fajn příběh a četlo se jedním dechem. Váňová prostě nezklame.

axi81
03.05.2017 2 z 5

Tereza je první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Je čtivá, bohužel bez jakýchkoli překvapení. Takový román pro větší holky. Ale fajn. Co mě zklamalo, byly dialogy. Příliš strojené a často nepřirozené.

knihovnička007
16.04.2017 4 z 5

První kniha této autorky a moc se mi líbila. Klidně by se mohla někde odehrát (ale nikomu to nepřeji).
Moc se mi líbilo, jak stejnou situaci líčí autorka z více úhlů a nestačila jsem se divit, jak si dokážou lidé jednu věc vysvětlit tolika způsoby.
Slečna milenka byla velmi rafinovaná a Terezina manžela bych doma nechtěla ani náhodou.
Líčení zařízení pokojů v Paříži mne moc nebralo, ale celkově byla kniha moc fajn, taková odpočinková.
Určitě si od této autorky zase někdy něco půjčím-nejlépe na letní dovolenou :)

i.stefany
22.03.2017 5 z 5

Pěkně napsaná a velmi čtivá kniha. Příběh hrdinky by se mohl odehrát i v reálném životě, pokud máte hodně kamarádů. :-) Každopádně mám ráda knihy paní Váňové, četla jsem již 4 a všechny byly super. Doporučuji její knihy!

zdenaR
21.03.2017 5 z 5

Opět bezva čtení. Magda Váňová nezklame :-)))) Mám všechny její knihy a těším se na každou další.

Gretka66
09.02.2017 5 z 5

Super knížka.Ta se četla jedním dechem.

konformita
25.10.2016 4 z 5

Nemůžu dát pět hvězdiček. Ono se to už někde totiž vyskytlo, že se karta obrátí a příběh se opakuje jiným. Vybavují se mi např. Milenci a vrazi od Párala. Ten konec prostě nedodělaný. Nevěrník zůstane nevěrníkem, ať už má blondýnu, zrzku či tmavovlásku.