Terapeutka

Terapeutka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433630/bmid_terapeutka-ulP-433630.jpg 4 189 189

„Pravdepodobne jeden z najlepších trilerov roka." Stavanger Aftenblad Mladá psychologička Sara si nedávno otvorila súkromnú ambulanciu pre mladistvých, ktorú prevádzkuje v upravenom priestore nad garážou vo vlastnom dome. Obrovskú vilu zdedila so svojím ambicióznym a pracovne vyťaženým mužom, architektom Sigurdom a teraz ju spoločne prerábajú. No v práci sa jej nedarí podľa plánov a aj rekonštrukcia domu postupuje pomaly. Jedného dňa jej Sigurd nechá na záznamníku zvláštny odkaz a zmizne. V starom dome sa začnú strácať predmety a neskôr sa objavia na pôvodných miestach. Sara dokonca v noci počuje na povale kroky, alebo sa jej to len zdá?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

Terapeuten , 2019

zdendula31
14.07.2021 5 z 5

Dobrá zápletka s nečekaným koncem..

dom.ini
20.06.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, příběh docela příjemně plynul, ale rozhodně bych knížku neoznačila jako thriller. Napětí tam za mě úplně moc nebylo a knížku bych označila spíše za psychologické drama. Líbilo se mi, že jsem měla hned několik teorií, jak to asi mohlo být, ale netrefila jsem se ani v jedné, takže konec pro mě byl překvapivý. Celkově je to ale spíše pomalu plynoucí příběh s dobrým popisem pocitů hlavní hrdinky.

L.Helena
13.06.2021 3 z 5

Docela slibný začátek, pak ale místy dost rozvleklé a taky napětí jen mírné. Pasáže, které by měly mít charakter psychothrilleru, neměly tu pravou šťávu. Závěr zajímavý. 3,5*

soukroma
15.03.2021 5 z 5

Skvělé: snad poprvé mohu norské krimi za sebe bez pochybností ohodnotit na jedničku. Vlastně nejen norské, zejména mezi psychothrillery tento vyčnívá vedle čtivosti a střídmé délky především věrohodností. Není divu, když se autorka ve své praxi jistě setkala s mnoha psychologickými profily, takže tady nikam "bláznivě" neuhýbala. Zejména líčení (vývoje) pocitů hlavní hrdinky bylo vylíčeno tak, že se tomu dalo věřit. Podobně jako vývoj vztahu mladých manželů. Vyhnula se balastu a potokům krve, přitom napínavost tomu rozhodně nechyběla. Možná jen ta méně podstatná policejní stránka věci mi občas lehce neseděla, ale co víme, v Norsku to třeba chodí jinak. Vraha jsem tipla záhy, ale stejně mne autorka dlouho napínala, zda to byla opravdu trefa do černého. 99%

karaliene
23.02.2021 4 z 5

Chvílemi se mi to zdálo nijaké, zbytečně zabíhavé, fádní, chvílemi zase nápadité a docela dobře čitelné.
Posledních pár odstavců je dokonalých po stránce zpracování i obsahu, a mé hodnocení zvedly o jednu hvězdu.

bookcase
19.02.2021 4 z 5

Líbilo se mi. Mám ráda tyhle "přehrabovačky", kdy se hrdinové rýpou v minulosti a na povrch pak vyplouvají různé věci. Pro mnohé to bude asi příliš rozvláčné, ale já si to naopak užívala.

soupik2012
29.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Mám ráda příběhy které jsou psané v ich formě. Umožňují nám prožít příběh tak, jak ho prožívá hlavní hrdina příběhu. V tomto případě psycholožka Sara. Emoce, pocity, myšlenky to vše je předností knih psaných v první osobě. Absencí je možnost sledovat více dějových linek. To považuji u této knihy za hlavní nedostatek. Příběh se místy utápěl v tom co Sara prožívala. Kdyby měl příběh dějovou linku kde probíhá vyšetřování policie, byla by kniha o stupeň lepší. Přesto se mi příběh líbil. Sara se sice chová hodně divně, ale tím nechci říci nevěrohodně. Prostě mi přišla jako malá holka za kterou musí všechno vyřešit její starší sestra. Moc dobře nechápu, jak s takovou povahou mohla vykonávat povolání, kterému se v tomto příběhu věnuje. Dobře, že na konci zjistíme, že s touto prací končí. :-) Audioknihu čte velice dobře paní Jitka Ježková.

tereza2317
29.01.2021 3 z 5

Ze začátku mě to bavilo, ale je to trochu upovídané a rozuzlení také nic extra. Asi vyloženě neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. V tomto žánru jsou mnohem lepší knihy ;-).

markej
10.01.2021 3 z 5

Knížka, která ani neurazí, ale ani nenadchne, pomalu vyprávěná, rozuzlení jsem odhalila už někdy v polovině románu... Čekala jsem daleko víc...

JitkaSatavova
29.12.2020 5 z 5

Kniha me prekvapila. Nechala jsem se ovlivnit negativnimi komentari, ale byla velkym prekvapenim. Neslo o litry krve, neslo o vzorec z detstvi frustrovaneho vraha.... Byla to jizda myslenek, pochodu a logiky, nelogiky.... Knizka je vypovedi o lasce a schopnosti ji davat... No zni to jako klise, ale neni... Za me prijemny pocin

jadwiga
07.12.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá, přelouskala jsem ji za 3 dny, jelikož jsem se na ni moc těšila. Ale...příběh byl zajímavý, ukázaný z pohledu psyhoterapeutky, ale nebavily mě popisy co by kdyby. Něco jí však dle mého názoru chybělo. Alespoň pro mě. Větší propletenost, napínavost? Určitě ale neurazí. Jako oddechová knížka je určitě fajn:-)

Kočička911
19.11.2020 2 z 5

Tak to byla slabota.. Nezáživný děj, moc blábolů kolem.. A naprosto zbytečných.
Styl psaní se mi vůbec nezamlouval..

jeny-v
19.11.2020 3 z 5

Zajímavá upoutávka na knihu H. Flood, která se zdála být dobrou volbou, ale bohužel styl psaní ani děj mě neuchvátil. Většinou šlo o pitvání partnerských a rodinných vztahů.
Terapeutka Sara žije s manželem Sigurdem v rekonstruovaném domě. V osudný den má sezení s teenagery Verou, Christofferem, Trygvem a Sashou, když jí manžel pošle zprávu, že dorazil s kamarády Thomasem a Janem Erikem na chatu. Ti jí večer zavolají, že Sigurd na sraz nedorazil. Sara nahlásí pohřešovaného manžela na policii. Velkou oporou v odkrývání pravdy jí je sestra Annika s rodinou a otec universitní profesor Vegard.