Tenkrát v Sedlčanech

Tenkrát v Sedlčanech https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285275/mid_tenkrat-v-sedlcanech-sr8-285275.png 5 2 1

Autor historickým výkladem i formou povídek předkládá mozaiku života Sedlčan koncem devatenáctého století, počátkem dvacátého a v období mezi dvěma světovými válkami. Základem jsou staré pohlednice a fotografie, seřazené podle toho, jakou část města vyobrazují, nad nimiž se autor pozastavuje a připomíná sedlčanské rodáky, zvyky, zajímavosti apod. Součástí knihy je také kapitola Sedlčany v datech, doposud nejucelenější výčet událostí významných pro naše město.... celý text

PanTydlitát
04.04.2020 5 z 5

Kniha se mi dostala do rukou od mojí babičky, která zde zije. Nestačila jsem se divit, jak krásné fotky a články autor do knihy prikládá. Kdyz navstevujeme babičku, divím se, jak je mesto vlastne zničené... Nikde zadna památka, pouze kostel sv. Martina, jen obhroublé baráky postavené komunisty. Tím víc mne na tom štve, ze na jejich míste puvodne stály celkem pekne domky.
Ale to jsem zase odbočila od knihy - je pekná a obzvlast fotografie vas zaujmou.

Sedlčansko

2015  100%Tenkrát v Sedlčanech