Tenkrát na Východě

Tenkrát na Východě https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14595/bmid_tenkrat-na-vychode-oK9-14595.jpg 4 8 2

Soubor dvaceti povídek, které dílem čerpají z normalizačního období 70. let a dílem ze současnosti, je autorovou prvotinou. Hrdinové souboru povídek jsou podobnými představiteli vzpoury proti společnosti jako postavy románu ...a bude hůř od J. Pelce. Touha po svobodě, sex, vzdor a spousta levného alkoholu. Prvních deset povídek je vsazena do normalizačního období 70. let, druhá část již čerpá ze současnosti a je literárně vyzrálejší. Koláček čerpá ze svého života včetně zážitku, kdy se setkal se svým vzorem Ch. Bukowskim. Dobře zná prostředí maloměstského života a jeho beznadějně revoltujících hrdinů a navíc vkládá do svých povídek humor a ironii.... celý text

topi80
15.11.2018 5 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem přečetl jedním dechem. Přímočaré, upřímné a neobyčejně vtipné vyprávění jedné odžískované máničky ze 70. let. Ve svém vyprávění machruje, přehání, dělá borce a čtenář si připadá, jako by mu to hrnul do ucha přímo nad pivem v nějaké té dobové putice.

Disease
19.12.2014 4 z 5

Při druhém přečtení mi přišly i ty "obyčejnější" povídky velmi dobré. Na rozdíl od chrleného Bukowskiho nebo Pelce je tohle opravdu "best of".

prvotina

Zdena Koláček