Ten první

Ten první https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502859/bmid_ten-prvni-MlJ-502859.jpeg 4 234 55

Ten první série

Finn miloval Liv a ona zase jeho. Jenže strašlivá tragédie jedné osudové noci je násilím rozdělí. Po více než dvanácti letech se bývalí spolužáci potkávají znovu, jenže už nic není takové jako dřív. Kdysi divoká Liv dře v práci, která ji nenaplňuje, a stýská si po svých dávných snech. Spolehlivý Finn se stal agentem v utajení, nevídá rodinu ani přátele a nemá nikoho, komu by mohl důvěřovat. Jakmile se Liv s Finnem znovu setkají, dávná vášeň se opět probudí s nevídanou silou. Jenže na minulost se jen tak zapomenout nedá a dávné rány sahají hluboko…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Ones Who Got Away , 2018

Ewe291
20.03.2023 4 z 5

Bolo to ine bolo to zaujimave. Zaujalo ma to a to bolo skvele ale aj tak mi tam nieco chybalo. Ale za precitanie kniha stoji

Dámaskloboukem
16.03.2023 5 z 5

Příběh Liv a Finna se mi moc líbil. Oceňuji plastické vykreslení jejich osobností ( plus Becy - ta se taky povedla) a nevšední děj, precizně zachycený na pozadí životní tragédie.
Naštěstí pro mě nevšední, protože držení zbraní se u nás řídí povedenejsimi pravidly než v Texasu. Ještě že tak.
Kniha je v kolonce Erotika + Pro ženy, ale nabízí toho mnohem víc.

Evaho73
25.02.2023 2 z 5

Pôjdem proti väčšine, ale...
Námet bol neobvyklý a odlišuje túto knihu od žánrovo podobných, no nesadol mi až príliš popísný štýl, kde boli napríklad iba dva dni na 100 stranách. To bolo veľa aj na moju trpezlivosť a hoc nerada musela som preskakovať, aby nuda nado mnou nezvíťazila. Za mňa bol dej až príliš statický, čo podstatne uberalo na celkovej dynamike a vystupňovaní zápletky.

Monka0901
18.02.2023 5 z 5

Waw, tak táto kniha ma dostala. To čo si prežili nie je jednoduché, ale láska a sila prežiť zvíťazila. Kniha obsahovala všetko, čo má kniha mať, a to silný príbeh. Odporúčam každému

Njangu
07.02.2023 5 z 5

I když to není uvedené, tak jsem zase sáhla po sérii. Naštěstí to bude pokaždé o někom jiném, tak to nebude tak vadit. Příběh je ukončený.
Knížku jsem si moc užila a nelituji, že jsem nepočkala na celou sérii. Tady to fakt není potřeba. Po pár jednoduchých a přeslazených romanťárnách, byl tohle dobře zpracovaný příběh, který dával smysl a nikde nebylo nic uspěchané.

knihomolka.Lea
02.02.2023 5 z 5

V první řadě musím uznat, že příběh byl dobře promyšlený.

Tragédie, kterou postihla hlavní hrdiny se prolínala celou knihou. Agent FBI se mi rychle dostal pod kůži. Fandil jsem celou dobu Finovi i Liv. Krásná romantická linka. Kde se oba snažili jeden druhému odolat, ale moc jim to nešlo. Pořád je to k sobě neskutečně táhlo i po 12ti letech. I když jsem konec předvídala, vůbec mi to nevadilo.

Knihu doporučuji, pohltila mě.

lusitta05
22.01.2023 5 z 5

Presne príbeh, aké mám rada,bolo tam všetko čo ma baví na knihách. Láska všetko prekoná. Ak budú ďalšie diely, tak sa už teším.

LilianaFalcon
22.01.2023 4 z 5

Moc povedená knížka, i když mě některé pasáže tolik nebavily a ten konec s Finnovou prací mě trochu zklamal.
Strašně bych si chtěla přečíst příběh Rebeccy.

Terka18
15.01.2023 5 z 5

Příběh plný pravé a krásné lásky. I přes smutek a utrpení si hlavní hrdinové dokázali najít cestu k sobě. Bolest a láska bohužel patří k sobě a i k tomuto příběhu. I přes to byl příběh úžasný.

Jaruš71
11.01.2023 5 z 5

Láska nikdy nekončí. Smutné, ale krásné. Těším se na další tři příběhy

Pedruska01
31.12.2022 5 z 5

Anotace knihy zněla vážně dobře, takže jsem se na knihu celkem těšila. Byla jsem zvědavá, jak se autorka popere hned s několika tématy, které se v knize měli protínat. A musím říct, že to zvládla velmi dobře. Bylo to dobře napsané, dobře a celkem rychle se to četlo, příjemný styl. Příjemné bylo i více-méně pravidelné střídání postav a jejich pohled na věc.
Hlavní hrdinka Liv mi celkem padla do oka a sedla mi. Byla to takový malý rebel, který se shodou událostí změnil na někoho, kdo se snaží přežít a vytvořit si něco v čem by mohl koexistovat. Jenže nějak to není ono a je dobře, že se to Liv uvědomila, i když jí to asi pár let trvalo. Nezáviděla jsem jí a nechtěla bych být v její kůži, přeci jenom to, co otřáslo jejím a mnoha dalšími životy prostě člověk nechce zažít. Musí to být vážně otřesné, a to více směry. Tohle prostě poznamená. Musela jsem Liv vlastně i obdivovat a držet jí palce. Co se týče jejich "kamarádek" nebo spíše jen spolužaček, které pojí ta tragická událost - tak nějak jsem si myslela, alespoň u Rebeccy, že bude ta zlá. Byla jsem příjemně překvapená. Celá ta partička byla zajímavá a úsměvná směska, ale líbila se mi.
Druhý hlavní hrdina Finn mi padnul do oka ihned (jak to jen ti mužští hrdinové dělají?). V první řadě mě překvapilo jeho zaměstnání, tak nějak jsem to nečekala. Bylo to dost nebezpečné a absolutně bez možnosti mít nějaký osobní život. Nikdo by asi neměl být smířený se ho vzdát. Nechtěla bych to. Nevědět, zda se druhý den dotyčný probudí a nadechne. Mile mě překvapila i jeho rodina, tak nějak se vyhla tomu tradičnímu stereotypu, který se nabízel.
Ten příběh byla vyprávěná tragédie, která zamíchala kartami pár mladým lidem, a nejen těm. Ukázka toho, jaký to na ně mělo dopad a znovusetkání po 12 letech. Bylo to silné, ale největším emočním tahákem byli ti hlavní hrdinové, kteří mě celkem brali za srdce, jako co si budeme. Bylo to především vyprávění o velké lásce, která nejspíš v některých případech neumírá. Bylo to milé, dojemné, intenzivní a samozřejmě i s erotickým nábojem. Ačkoliv je příběh vystavěn na pozadí velkého neštěstí (které prostě na tom pozadí zůstalo), jedná se o romantický příběh se šťastným koncem, i když to chvilku vážně nevypadalo. Děj se mnou dokázal mírně zacloumat, překvapit. Líbilo se mi to, bavilo mě to a celkem jsem si to i užila. Jednoznačně jsem Liv a Finnovi musela držet pěsti - to jinak nejde, když si jsou dáni osudem.
Co se týče doporučení, ráda ho dám, protože za mě je to krásná kniha, které vlastně nemám co vytknout. Silná, dobře se četla, hrála si s emocemi. Známka velmi dobrého příběhu. Hodnotila bych plným počtem hvězd, které mám. :)

Miška935
21.12.2022 5 z 5

Naprosto nádherný příběh. Smutný, ale krásný.

MAU256
12.12.2022 5 z 5

Jdi do nich, Batmane, za nás za všechny. A dej na sebe pozor. S tebou je svět krásnější. Můj svět je s tebou krásnější. Budu tu na tebe čekat, až se vrátíš domů. Ať to trvá jak dlouho chce. Ty za to čekání stojíš.

Tak tohle bylo smutné a krásné zároveň. Tragická nehoda rozdělila školní utajovanou lásku a po dvanácti letech je ta samá nehoda dala opět dohromady. Ovšem tentokrát už to nebude láska tajná, ale skutečná, jenže má být jen časově omezená. To si oba mohli namlouvat, jenže srdce to vidí jinak. Liv si nakonec začala plnit své sny a konečně žít život, jaký kdysi dávno měla v plánu. A Finn si díky Liv uvědomil, že život je víc než pomsta, na kterou se posledních dvanáct let upnul a na jejímž konci by byla zřejmě smrt.

Jita160
09.12.2022 5 z 5

Říkám si ,že už jsem těch silných a emočních příběhu přečetla dost, že už mě žádný nemůže překvapit.
"Ten první,, mě naprosto uchvátil.
Ty dva spojila školní zakázaná láska. Rozdělila je neskutečná tragédie.
Každý se z toho zotavovali po svém. Po 12 letech je spojil dohromady osud?
Úžasný pro mě dechberoucí příběh o lásce ,která si nesla velké břímě, odhodlání ,odvahu a chtít žít naplno s tím koho tolik miluješ.
LÁSKA NIKDY NEKONČÍ.

Wabinka
28.11.2022 5 z 5

Zase jedna z knih, kterou bych si asi nepřečetla, kdybych nenarazila na zdejší recenze na tento skvost. Tímto vám zde děkuji. Liv i Finn byli oba velcí sympaťáci, příběh měl hlavu i patu, spoustu skvělých dialogů, humor, vážné záležitosti a hlavně samozřejmě lásku. Mezi oběma to ne jiskřilo, ale přímo hořelo. Při čtení jsem se nejednou přistihla, jak se usmívám. Nádhera,jen škoda obálky, která si myslím příběhu škodí.A jednoznačně doporučuji.

happy19
18.11.2022 5 z 5

...no teda..hodně silný příběh...bolavé jádro obaleno nadějí na návrat do života!?
Senzační čtivost,citlivost,chemie...
Rozhodně doufám v další díly do překladu,-)

„Jakmile se rozhodnete pro naději, je možné všechno.“

alena1228
17.11.2022 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která se tváří na první pohled jako erotický román. Obálka i název k tomu svádí, ale není to úplně pravda.
Příběh začíná silným tématem a to je masakr na střední škole, kdy student této školy se rozhodl zabít všechny šťastné spolužáky. Někteří měli to štěstí a přežili. Buď díky náhodě nebo že nebyli dostatečně šťastní. Mezi těmi, kteří přežili je i hlavní hrdinka Olivia-Liv, která se chtěla stát fotografkou. Místo toho je v kanceláři a čeká na další příležitosti.
Deset let po tragédii osloví skupinu přeživších televize a chce udělat reportáž o osudném dni. K místu tragédie se tedy sjíždí Liv a její kamarádky, které by kamarádkami ani nebyly, kdyby se neštěstí nestalo. Každá je totiž úplně jiná a pochází úplně z jiného prostředí. Přečtou si svá přání, které psaly před deseti lety a zjišťují, jak se jejich sny z minulosti liší od skutečnosti. Nikdo už není tím co býval, tragédie je všechny poznamenala. No koho by taky ne...
Na sraz dorazí i Finn, který pracuje v utajení jako agent FBI a právě dokončil misi. Je výbušný, agresivní a stále ve střehu. Nyní se má zotavit před další prací. Má nařízeno si udělat prázdniny, setkat se s rodinou, pobývat s blízkými osobami, aby se duševně dal dohromady.
Před deseti lety oficiálně chodil s Rebeccou z bohaté rodiny, ale potají se scházel s Liv. Nyní se jejich láska začíná znovu rozhořívat a oni zjišťují, že se vlastně nikdy nepřestali milovat. Jenže Finna čeká další utajená operace...
Kniha se mi opravdu četla velmi dobře, postav je málo, čtenář se v nich dobře orientuje.
Postavy jsou více méně kladné, ani Rebecca není zahořklá, i když také touží po štěstí a lásce.
Kniha určitě stojí za přečtení, i když spíše asi osloví ženy.
Za mě plný počet hvězdiček a moc bych si přála pokračování. Zajímal by mě osud zbylých kamarádek.
Každopádně spisovatelka psát umí a její další knihy si nenechám ujít.

Andrejka91
07.11.2022 5 z 5

Co na to říct... Už tu asi vše bylo řečeno.
Mě se kniha moc líbila, byla krásná a zároveň smutná. Měla jsem husí kůži, byl to příběh ze života a je smutné, že se něco takového děje.
Nemám co vytknout, doporučuji přečíst.

havrmoni
03.11.2022 5 z 5

To rozhodně stálo za přečtení. Doufám, že budou další. Sice není napsáno, že se to série, ale nabízí se pokračování s Rebeckou.

Evitsa
29.10.2022 5 z 5

Za mě rozhodně 5*
Téma sice smutné a bohužel se tyto věci dějí čím dál tím častěji, ale konečně žádná sekretářka a šéf nebo falešné zásnuby !
Přijde mi, že v poslední době všichni autoři vyčerpali témata, ale Roni Loren mě tedy dostala do kolen a mile překvapila!
Moc děkuji za úžasnou knihu a též doufám v dalším pokračování !

Roni Loren
americká, 1979