Ten, co kráčí se Smrtí

Ten, co kráčí se Smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516838/bmid_ten-co-kraci-se-smrti-646b6a0abc526.png 4 131 131

Svět kolem nás nesestává jen z toho, co máme před očima. Určité vrstvy jsou nám smrtelníkům do určité chvíle skryté. Jako had se mezi nimi proplétá svět Smrti a dimenze mnoha dalších nadpřirozených bytostí, které jsou tu od toho, aby nám sloužily. Detektiv Sam by k tomu dodal, že je to pěkná kravina. Jemu totiž nepřijde, že služba Smrti je něco, co bychom nutně potřebovali. Smrt sama by asi podotkla, že lidé umírat musí, jenže Sam si stejně myslí své. Jejich hašteřivý vztah–nevztah rozehrává děj tohoto paradoxního příběhu, kde se setkává uzavřená, introvertní, nabručená lidská bytost s upovídanou, zvídavou a téměř až rozkazovačnou Smrtí, která má slabost pro cabernet sauvignon. Jak na sebe tihle dva vlastně narazili a proč musejí sdílet společné chvíle?... celý text

Wisha
08.05.2023 5 z 5

Hodně zajímavá a naprosto fantasticky ilustrovaná knížka. Není to žánr, který bych klasicky četla, o to víc jsem byla překvapená, jak pěkné to je :-) Řekla bych, že spíš než o děj jde v téhle knížce spíš o ty ideologie a myšlenky, a tím je celý příběh zajímavý. A ty ilustrace!!! Autorka je fakt, fakt úžasná malířka, protože jsem se přistihla, že kolikrát vyloženě doufám, že ten konkrétní popisovaný děj bude na další stránce namalovaný, a dost často to tak bylo, jupí! :-)
Dávám 5 hvězdiček za originalitu, protože tou je celá knížka prodchnutá. Smrt prostě nejde si nezamilovat!

Áňa 998
25.03.2023 5 z 5

Letošní rok mi nepřinesl jen ty hezké věci, ale i jednu ztrátu, ze které se pořád vzpamatovávám. Proto pro mě kniha Ten, co kráčí se smrtí byla trošku těžká. Ale téma smrti je tu krásně popsáno, a místo smutku mě kniha spíš pohladila po duši. Nádherná je kniha i po vizuální stránce. Nádherná kniha, moc doporučuji!

CalwenRamones
03.03.2023 5 z 5

Hodně zajímavý počin. Nádherné ilustrace a propracovaný příběh. Řeší se zde otázka života, smrti, osudu, reinkarnace.. Kdo má rád esoteriku tak toho to chytne ale je tu jen lehce zmíněná takže i pro lidi co se o to téma nezajímají doporučuji :)

Nadiam
12.02.2023 5 z 5

Přes počáteční nedůvěru a obavy z "divokých barev", které mě při čtení budou "rušit", kniha předčila má očekávání. Nejen, že ilustrace citlivě podtrhují děj, ale zároveň povznáší celé dílo na vyšší úroveň. Shrnuto: kniha jako celek je unikátní umělecké dílo, které zaujme jak poutavým dějem, tak svým uměleckým ztvárněním. Těžko se odkládala a po dočtení mi bylo až líto, že už je konec.

Jane2016
16.01.2023 5 z 5

Dámy a pánové, tohle byla jedna nejlepších knížek, které jsem na téma fantasy a smrti četla. Nejenže je knížka doplněná ilustracemi ze kterých Vám jednoznačně spadne brada, ale jedná se i o nezapomenutelný příběh, který jakmile Vás do sebe vtáhne, tak Vás nepustí až do poslední stránky.

Hlavní hrdina Sam mi prakticky hned padl do noty. Průšvihem, který udělal k sobě vtáhne společnici a ta se od něj od té doby nesmí hnout ani na krok. To se mu samozřejmě nelíbí a dává to velmi často najevo. To, jakým způsobem se napříč příběhem Smrt a Sam hašteřili mi přišlo nadmíru komické.

Bylo vidět, že autorka měla detailně popsané všechny aspekty, které k smrti patřily. Její minulost, společníky (Osud, Život) nebo celkově i její vzezření. Když mluvím o zevnějšku smrti nemůžu nezmínit to, jak geniální mi přišlo, že Smrt mohla měnit svoji podobu. Skoro v každé kapitole vypadala jinak a autorka si vždy dala práci s tím, aby její novou podobu nakreslila. A já se jako malá těšila vždy na to, jaké vlasy bude mít tentokrát!

Tahle kniha bude rozhodně patřit mezi nejlepší za rok 2023. Jsem překvapená a nemůžu jinak než Vám knížku doporučit všema 20 protože mi věřte, že si to zaslouží. Kor jestli jste milovníci fantasy, tak tohle pro Vás musí být #mustread

DreamerX9
13.01.2023 4 z 5

Kniha mě zaujala svoji zvláštností a neobvyklosti a tak jsem se jí rozhodla zkusit.
Kniha je zcela originální a jiná než běžné knihy v její příslušné sekci. Za mě by se mohla jmenovat Samova kletba aneb kdo je vlastně smrt. Kniha v podstatě nemá napínavý dej a většiny knihy mi přišlo že čtu rozhovory se smrtí a poznávání jiných bytosti. Nebylo to za mě ovšem překážkou autorka má obrovský tvurcovsky smysl. Už jen proto jaké vytvořila ilustrace a také zajímavou představivost o smrti ale i o jiných bytostech. Líbilo se mi že do knihy prolinala své názory nejen na svou představu o tom jak asi smrt smýšlí a co říká na nás svět ale i na jiné věci týkající se života. Jedno přečtení mi stačí a bohatství co mi kniha dala si ráda zachovam v zapiscich