Ten, co kráčí se Smrtí

Ten, co kráčí se Smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496696/bmid_ten-co-kraci-se-smrti-d7P-496696.png 4 128 46

Fantasy o postarším detektivovi, kterému se otevře svět prapodivné Smrti a dalších nadpřirozených bytostí. Svět kolem nás nesestává jen z toho, co máme před očima. Určité vrstvy jsou nám smrtelníkům do určité chvíle skryté. Jako had se mezi nimi proplétá svět Smrti a dimenze mnoha dalších nadpřirozených bytostí, které jsou tu od toho, aby nám sloužily. Detektiv Sam by k tomu dodal, že je to pěkná kravina. Jemu totiž nepřijde, že služba Smrti je něco, co bychom nutně potřebovali. Smrt sama by asi podotkla, že lidé umírat musí, jenže Sam si stejně myslí své. Jejich hašteřivý vztah–nevztah rozehrává děj tohoto paradoxního příběhu, kde se setkává uzavřená, introvertní, nabručená lidská bytost s upovídanou, zvídavou a téměř až rozkazovačnou Smrtí, která má slabost pro cabernet sauvignon. Jak na sebe tihle dva vlastně narazili a proč musejí sdílet společné chvíle?... celý text

rajcatko
02.10.2023 4 z 5

Grafická stránka knihy je dokonalá a není pochyb o tom, že se stane klenotem mnoha knihovniček. Obsah měl své mouchy, ale celkově jsem spíše spojená. Nápad skvělý a až autorka získá více zkušeností, její knihy se budou hromadně prodávat. A já jí to upřímně přeji.

Jidu
28.09.2023 5 z 5

Musím říct, že tohle byla fakt jízda! Kniha mě opravdu neskutečně překvapila, a to je skvělé, protože jsem to nečekala.

Nádherně vykreslený svět, kde je jasná hierarchie jednotlivých stvoření, úžasná podaná postava Smrti a celkově všech ostatních. Fakt pecka.

Moc se mi líbilo, že i když mě ze Smrti mrazilo, tak zároveň dokázala být pěkný střeštěnec a dělala bláznoviny, až jsem se někdy nahlas smála.

Další obrovské plus je, že hl. hrdina není žádný puberťák, takže zde máme temnější témata, životní osudy atd. Prostě vyzrálý padesátník! Neobvyklé.

Neskutečně moc zároveň oceňuji autorčiny ilustrace, které mi vyloženě vyrazily dech. Takové nadání, to je úžasné.

Těším se na autorčinu další tvorbu, protože tohle mě fakt vystřelilo z gatí.

Určitě knihu DOPRUČUJI!!

brcalovezelena
19.09.2023 2 z 5

Autorka umí krásně ilustrovat, bohužel neumí moc psát. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem se na knihu těšila, ale přišlo zklamání. Zdlouhavé a nudné vysvětlování nadpřirozeného světa, přičemž řada vzorců se neustále opakuje (zlaté či stříbrné kruhy se symboly, kam se člověk podívá, a na větu "je to trochu složitější" jsem měla alergii už v půlce knihy). Styl vyprávění hodně explicitní, bez přirovnání, metafor či nějakého zajímavého použití jazyka (popis toho, jak zrovna Smrt vypadá a co má oblečené, vypadal jak DÚ na téma "Popis" ve čtvrté třídě, což vzhledem k tomu, že Smrt své vzezření mění každý den, bylo časem také docela otravné). Naprosto nulové napětí, samotná zápletka by se dala shrnout v pár větách. Jednu hvězdičku dávám za ilustrace, které jsou opravdu krásné, a druhou za to jediné, co podle mě v knize funguje, a to je chemie a humor mezi hlavními dvěma protagonisty.

bárbra13
02.09.2023 5 z 5

Skvělé fantasy. Rozhodla jsem se, že budu věřit tomu, že nadpřirozené síly fungují podle logiky v knize. Moc mě to oslovilo! I proto mě nejvíce bavily pasáže, ve kterých bylo vysvětlované fungování tohoto světa. V tomto podání je i ta smrt o něco únosnější :)

Dája1990
26.08.2023 5 z 5

Wau jako já jsem se do knihy zamilovala , ty nádherné ilustrace a ten příběh . Samuela i Smrt jsem si zamilovala a dokonce jsem se dost nasmála . Kniha mě vtáhla do děje , opravdu jsem tam byla s nima a představivost mi jela na stoprocent , o tom vypovídá i to , že jsem knihu přečetla za jedno odpoledne. Knihu jsem četla jako štafetu , Těším se na pokračování a už teď vím , že si knihu pořídím domů do své knihovny , protože to je pastva pro oči a k příběhu se ráda někdy vrátím .

Sima84
25.08.2023 5 z 5

Já jsem si jistým způsobem "Smrt" jako postavu v knize zamilovala. Oxymóron, který se k ní skvěle hodí je: Lehce s životem se prát - takový z ní a z celé knihy mám pocit.
Než jsem knihu četla, myslela jsem si, že v ní smrt bude vykreslena podobně jako ve Zlodějce knih, kde se mi smrt jistým způsobem také zamlouvala, i přesto, že jsem si ji představovala jako kostru v černé kápi.
A jako spoustu mých knih, i Ten, co kráčí se Smrtí jsem si záložkovala lepíkama, protože v knize je spousta životních mouder.. A samozřejmě nesmím opomenout skvělé ilustrace!
Za mě určitě 5 hvězd a moc se těším na další díla z pera autorky.

evineckY
22.08.2023 4 z 5

Tak krásně zpracovanou knihu jsem snad ještě neviděla !
Na každičké stránce tématický, krásný obrázek,
úžasná ořízka, až na tu obálku...
Peklo - temné místo pro smrtelné duše.
Super fantasy se Smrtí, démony, anděly, Temnota, Život...
a Sam, který kráčí se smrtí.

Foxie89
20.08.2023 2 z 5

Ilustrace v knize jsou opravdu nádherné a je vidět, že si s tím autorka dala obrovskou práci. Bohužel samotný příběh mě tolik nepohltil. Smrt jako postava mě dost bavila, ale děj se občas zasekl nebo místo řešení případu a katastrof šly postavy třeba surfovat, což mi přišlo hrozně zvláštní. Bylo tam na mě i opravdu moc vysvětlování fungování světa a Smrti jako takové a přišlo mi to hrozně zdlouhavé. Konec mi přišel dost nijaký, což je opravdu škoda.

Zuza3336
16.08.2023 5 z 5

Vymazlená a krásná knížka.

Marekh
14.08.2023 4 z 5

Jedná se o autorčinu prvotinu. Jedná se o fantasy. Hlavní postavou je SAM (49 let), který vyšetřuje případ nezvěstného šestnáctiletého chlapce. Jeho babička mu daruje truhličku, kterou nemá otevírat, jenže Sam je zvědavý a otevře ji. Tímto činem se v jeho životě objeví SMRT, se kterou zažívá různá dobrodružství..

V knize nalezneme různé fantasy prvky. Kniha má zajímavý příběh a myslím si, že na prvotinu to není vůbec špatná kniha. Autorka v Poděkování píše, že by se mělo jednat o trilogii. Tohle by měl být první díl.

Určitě musím pochválit ilustrace, které doprovází celou knihu. Na každé straně se nachází různé ilustrace, které se mi líbily. Kniha má také pěknou obálku.

Juls125
12.08.2023 5 z 5

Tak toto bylo velke prekvapeni. Na knizku jsem narazila nahodou, precetla jsem si cast kdy se Sam poprve setka se smrti a hned ji koupila, precetla jsem ji celou za dva dny, nedalo se od ni odtrhnout, ocekavani byla vysoka a presto me knizka prekvapila. Je to velmi zajimava myslenka, styl psani se mi moc libil a bavilo me, ze tam byly vsechny detaily. Moc se tesim na pripadny dalsi dil!

wendys93
10.08.2023 2 z 5

Od týhle knížky sem si slibovala docela hodně, ale ve finále to bylo spíš zklamání. Těšila jsem na něco víc gothic, víc poctivou fantasy, na kterou jsem zvyklá se všemi nároky, které na tenhle žánr kladu.
Dostala jsem spíš punkovej příběh, dost absurdní v mnoha scénách, kterýmu sem nevěřila a vlastně ani jeho protagonistům. Ani styl psaní mne vyloženě nenadchl. Spíš naopak. V jistou dobu mě začal strašně štvát, děj se v jistou chvíli nikam neposouval, když autor nevěděl co s postavou dál, co by měla udělat, tak se "jen usmála/pousmála", což dělaly dost často a tahle mimika začala po chvíli působit strašně křečovitě a nepřirozeně. Zajímavá je grafická podoba celý knížky, ta fakt zaujme, ale zas to kazí všudypřítomné odsazení textu, které spíš ruší, než že by příběhu dodalo nějakou výjimečnost.
Mohlo to být lepší no...

kolacky
24.07.2023 5 z 5

Jsem nadšená! Neobvyklý příběh, sympatické, byť podivné postavy, nechybělo napětí a romantika (Lucian a Halley) a souhlasím, chtělo by to dopovědět, co bylo nakousnuto! Prosím další (jeden dva) díl!)
No a samozřejmě ty fantastické ilustrace...

lištička123
21.07.2023 4 z 5

Skvělá záležitost. A ty ilustrace.

katerina5544
08.07.2023 5 z 5

Nejsem ctenar fantasy, ctu ji malo, víceméně pro pestrost mnou prectenych ostatnich žánrů. Nevim tedy zda je tato kniha v ramci fantasy pro vasniveho ctenare neco extra, ale pro me je velmi originalni pohadkou ve ktere jsou zajimave myslenky o zivote a smrti a taky ten druhý svět poměrně dobře zpracován. Rada si přečtu i dalsi dily jen trosku doufam,ze to nesklouzne k prilis romanticke young adult love story, uvidime co si na nás autorka pripravi ;-)

Ilustrace jsou bezkonkurenční! Úžasné! Kniha jako takova je nádherná!
Davam plné hodnocení. Udrzet moji pozornost ve fantasy pribehu neni jednoduche a tady se cetlo velmi lehce ;-)

Kikulka97
27.06.2023 4 z 5

Vymazlená knížka, luxusní detaily a ilustrace krásně doplňují děj.
+ neotřelý námět, sympatické postavy a různorodě charaktery, luxusní provedení knihy, uzavřený konec s namětem na pokračovaní (což mi u knižky vydané přes Pointu přijde obzvlášť super), barvité propojení různých mytologií
- hlavnímu hrdinovi jsem těch padesát fakt nevěřila, hodně vysvětlovací
Dávám čtyři a půl hvězdy (a zaokrouhluji dolů), protože kniha byla dost vysvětlovací (ano, přesně to patří do prvního dílu, kdy poznáváme svět), ale někdy mi přišlo, že díky tomu zbytečně stagnoval děj a ubíral dynamice knihy. JInak ale paráda. Hodně nadstandartní počin!

Marfulka007
13.06.2023 5 z 5

Fantasy je můj oblíbený žánr, takže když jsem poprvé narazila na tuhle designovou krásku, bylo jasné, že si ji musím přečíst. A rozhodně nezklamala. Ať už svým samotným vzezřením a nebo obsahem, byla jsem nadšená. Autorčina představa Smrti, Života a celkově fungování světa se mi moc líbila, a vlastně představa takovéto Smrti je za mě celkem uklidňující. Jediné "trauma" mám z toho kvanta nezodpovězených otázek a tolik otevřeného konce :-D Nezbývá, než těšit se na další díly. Děkuji za pěkné čtení.

Knihyvsudekolem
06.06.2023 4 z 5

Přepracovaný policista bez soukromého života a upovídaná, všemi barvami hrající Smrt - to je ústřední duo této knihy. Pravda, pár dní to maličko skřípe, ale když mohou společnými silami vyřešit případ rezonující na obou březích řeky Styx, neváhají a pouští se do práce.
Autorka v příběhu moc pěkně pracuje s prvky mytologie a to nejen té řecké.
Celkově je celý svět, ve kterém je nám průvodkyní sama Smrt velmi zdařile propracovaný a postavy jsou sympatické.
Bez zajímavé zápletky by kniha byla samozřejmě na odpis (a to rozhodně není tento případ), ovšem zde nám celý zážitek umocní dechberoucí ilustrace, které opravdu perfektně sedí k příběhu.

TomTomis
22.05.2023 4 z 5

Nééééé---- Tak po dočtení zjistím, že to má být trilogie. Už když jsem se blížil ke konci, jsem měl pocit, že je něco špatně, že autor knihy tohle nemůže dovést do zdárného vyústění a rozuzlení. Nechal jsem se zlákat grafickou podobou knihy, ta se mi zdá zdařilá a hezky ilustruje příběh. Příběh a jeho forma mi lehce vadily tou rozsekaností textu. Nevím, za jak dlouho vyjde pokračování. Taky netuším, zda si ho přečtu, ale snad by to mohlo být zajímavé...

Iva095
22.05.2023 4 z 5

Kniha o smrti, životu a osudu. Moc krásný příběh. Kniha je hodně barevná obsahuje spoustu nádherných ilustrací. Jediné s čím jsem měla trošku problém je, že na každé stránce je strašně moc textu myslím, že to je i důvod proč se mi kniha nečetla moc dobře. Ale to je jediné mínus.

"Život je příliš vzácný a je to požehnání a velký dar, kterého je třeba si cenit."

"Člověk si musí dávkovat momenty, kdy se cítí jako totální pitomec."

"Život je nádherná lež, zatímco smrt je krutá pravda."

česká fantasy české romány fantasy romány

Autorovy knížky

Barb Rýdl