Templáři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Archivářka Tajných vatikánských archivů Barbara Fraleová na základě vlastních objevů nově vykládá historii templářského řádu a zvláště okolnosti jejich procesu. Dokument známý také jako Chinonský svitek, který ležel po 700 let skrytý v Tajných vatikánských archivech a který badatelka sama objevila v roce 2001, dokládá nevinu templářů v obviněních, jež proti nim byla vznesena, a naopak politické pozadí celého procesu. Fraleová přistupuje k tématu striktně vědecky a vyvrací po staletí vládnoucí teorie a mýty. Pokud však k některým přistupuje s jistou sympatií (legenda o sv. grálu), vnímá je především jako podnět k dalšímu serióznímu vědeckému zkoumání. Knihu doprovází předmluva Umberta Eca, kterou napsal k anglickému vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51291/templari-51291.jpg 4.612
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Argo
Originální název:

Templari, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Templáři

Holmann
09. února

Krásně a jednoduše shrnutá hlavní fakta o tomto, dnes módním, řádu. Mohu jen vřele doporučit. Nejvíce se mi líbila autorčina sonda do hlubiny duše rytíře a jeho volby stát se členem řádu a vůbec středověký majstrštych při skloubení krvelačného světského válečníka 12.stol s asketickým mnichem přísné řehole. S autorčinou erudicí zajímavá studie po všech stránkách.
Jediné co bych knize snad mohl vytknout je její krátkost...

Felix-Jan
26.03.2021

Velmi zajímavá kniha shrnující fenomén Templářského řádu. Stručně, výstižně a poutavě líčí příčiny, které vedli ke vzniku nejvýznamnějšího vojenského řádu, jehož působení zahrnovalo necelé 2 století, který přitom ovlivnil spoustu nadcházejících generací. Dílo líčí zrození řádu, jehož disciplína a morálka převyšovala veškeré ostatní armády. Zahrnuje i jednotlivé křížové výpravy a jiné historické okolnosti, které měly dopad na fungování řádu. Končí se zánikem řádu, na jehož pozadí stálo velké množství intrik francouzského krále Filipa Sličného proti templářům.


jprst
28.07.2020

Náročná četba i pro zájemce o tuto oblast . Nové náhledy autorky na jednotlivé úseky historie templářského řádu jsou překvapivé, ale z části potvrzují úvahy některých dalších historiků, které dosud nebyly doloženy důkazy.

konicekbily
03.09.2018

Zajímavá knížka přinášejici dosud neznámé informace. Doporučuji pouze pro zasvěcené.