Osudná cesta

V horách v Severnej Karolíne havarovalo lietadlo. Forenzná antropologička doktorka Temperence Brennanová prichádza na miesto nešťastia medzi prvými. Keď v blízkosti lietadla objaví zohavenú dolnú končatinu, čo nepatrí nikomu z mŕtvych pasažierov, začína sa náročné vyšetrovanie, ktoré od začiatku prináša oveľa viac otázok ako odpovedí. Doktorka je totiž presvedčená, že okolité lesy ukrývajú aj zvyšok záhadného tela, a rozbieha vlastné pátranie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143714/osudna-cesta-143714.peg 4.4123

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky (4.)

Fatal Voyage (2001)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Osudná cesta

ivoiro
05.09.2018

Další skvělý příběh, který mne nutil číst dál a dál.

Aymira
19.08.2018

Pro mě zatím nejlepší z prvních čtyř knih o doktorce Brennanové. Prospěla změna prostředí - z Montrealu se vyšetřování přesunulo do hor Severní Karolíny. Letecká katastrofa a jedna přebytečná noha, to je hlavní důvod pobytu v amerických horách. Děj ubíhal svižně a hrozba rituálních vražd vytvářela pěkně tajemnou atmosféru. Tentokrát jsem měla pocit, že až na jedno či dvě místa v knize byl čtenář ušetřen sáhodlouhých popisných pasáží. Sice se v jednom okamžiku navršilo více jmen najednou, ale to na orientaci v příběhu nemělo zase až takový vliv. Takže Osudová cesta za mě jednoznačně palec nahoru.

moudivlacek
05.12.2017

Skvělý díl, zde opravdu bylo hodně z práce Tempe, a to mě bavilo. Od začátku jsem tušila, že Tempe nic při práci nepokazila, a že se jí snaží někdo odstranit, tušila jsem i kdo, jen jsem netušila dlouho proč.
Jsem ráda, že Tempe přežila a díky její nezdolnosti mrtví došli svého klidu.
Těším se na další díl.

Market = )
09.05.2017

Jsem spokojená i tentokrát :-). Nebyla jsem asi začtená tolik jako jindy, asi bych víc uvítala, kdyby se kniha týkala skutečně primárně letecké havárie, ale i tak to bylo fajn, zejména Boyd :-). Zajímalo by mě, jestli se Temp pokusí zabít v každé knížce nebo ne :-D. Bohužel velký minus pro mě tentokrát byl překlad, resp. korektura. Vážně často věty vlastně nedávaly smysl, protože někdo zřejmě na poslední chvíli změnil tvar slova, předložku, přidal nebo ubral slovo a zbytek věty tomu neuzpůsobil. Škoda.

ArwenAragorn
17.01.2017

Temple se dostává k havárii letadla, které se z neznámých příčin zřítilo v neobydlené části okresu Swain v horách Severní Carolíny. Při vyprošťování mrtvých nachází část nohy, která evidentně nikomu nepatří. Z případu je z nejasných příčin odvolána, ale pátrá na vlastní pěst a zjišťuje nejdřív znepokojivé a následně hrozivé skutečnosti. V závěru knihy je objasněno i vyšetřování havárie. Kniha nemá spád laviny ani akčnost Bondovek, ale já byla spokojená. A nesmím zapomenout na zpestření příběhu psím křížencem.

edisek83
29.02.2016

Zase musím dát pět hvězdiček, tahle spisovatelka mě nikdy nezklame :-)

katy238
02.01.2016

Zajímavý příběh s překvapivým závěrem, za mně za výbornou.

Dodi
28.07.2015

Ďalší klasický fajnový román od Reichsovej, možno prvá polka trochu rozťahaná, ale bavila :-)