Herní tester

Herní tester https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445151/bmid_herni-tester-zRl-445151.jpg 5 193 42

Temný bylinkář série

Dokáže nováček na prvním levelu přežít ve virtuální realitě, když ho hra vrhne rovnou do oblasti pro postavy o desítky levelů výš? Nebo goblin bylinkář umře ještě dřív, než si vůbec někdo pustí jeho stream? Tim je bývalý úspěšný hráč jednoho ze starších typů MMORPG, to ale platilo jen do chvíle, než herní sféru ovládl Svět bez hranic a vytlačil všechny ostatní hry z trhu. Timovy rozsáhlé investice v původní hře najednou ztratily hodnotu, a tak si hodně rychle musí hledat jinou práci. Naštěstí se mu podaří získat místo testera právě Světa bez hranic. Za nulový plat, ale zato s příslibem toho, že všechno, co ve hře získá, může převést na reálné peníze, které on i jeho sestra zoufale potřebují. Má to jeden háček – jako zaměstnanec korporace má Tim za úkol propagovat nepopulární rasy a lokace. Místo lidského paladina nebo elfího lučištníka tak dostane přidělenou postavu goblina bylinkáře s mizerným charisma a ještě nižší inteligencí a skoro nemožný úkol: natáčet svůj postup hrou a zaujmout diváky natolik, aby si goblini získali nové příznivce. Michael Atamanov si v žánru LitRPG stihl vydobýt pevné místo už svou sérií Obránce perimetru. Ve zbrusu novém Temném bylinkáři tentokrát buduje fantasy svět, kde hraji hlavní roli obvykle opomíjené „temné“ rasy – goblini, orkové, najády a jedna vychytralá nymfa. Goblin Amra se bude muset hodně otáčet, aby si udržel nepřátele od těla a vzácnosti v inventáři!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Тестировщик игровых сценариев (Těstirovščik igrovych scenarijev) , 2016

moldred
02.10.2020 5 z 5

Velmi lehce se četla, zajímavý prostředí a herní povolání už se těším na další díly.

RoseDadas
19.09.2020 4 z 5

4,5*
Moje první zkušenost s žánrem literární RPG dopadla na výbornou. Kombinace fantasy literatury a hry na hrdiny mě neuvěřitelně bavila. Největším lákadlem nové knihy ruského spisovatele Michaela Atamanova, jenž v žánru LitRPG není žádným nováčkem, je ušatý goblin Amra, za kterého prostřednictvím virtuální reality hraje Timothy, který se snaží obstát ve zkušební době coby herní tester obří korporace. Ve Světě bez hranic má hrát za tu nejméně oblíbenou postavu a jeho úkolem je pomocí streamovacích videí nalákat nové zájemce a těm stávajícím hráčům ukázat, že když opustí bezpečné hradby měst, tak je může potkat veliké dobrodružství.

Psaní je velmi jednoduché, svižné a nenáročné, rychle jsem se dostala do víru všeho dění, nechala jsem se strhnout a na konci byla "vyflusnuta" a natěšena na další díl. Za mě vážně super oddechová zábava plná akce a humoru, která udělá radost každému fantasy nadšenci.

Artep25
19.09.2020 5 z 5

Za mně oddechové čtení a dobře napsané .Já dávám 5 hvězdiček ,Ale pravda je,že tento žánr bude bavit pouze někoho kdo někdy hrál RPG nebo MORPG .Protože se umí lépe vžít do děje .Nehráče to asi bavit nebude .

marcel8328
30.08.2020 5 z 5

Jsem rád, že se konečně rozjíždí tento žánr o hraní ve virtuálních světech :-)

Roscata
26.08.2020 5 z 5

Atamanov ukazuje že mu není cizí ani fantasy svět, protože tohle je zatím opravdu dobré. Je zajímavé sledovat pozadí vývoje hry a vlastně celkově práci testera. Timothy je sympaťák i přesto že mu život moc nepřál. Líbí se mi jeho oddanost sestře, bez které by byl upřímně pěkně v prdeli. Ona je totiž mozkem, který určuje jakým směrem se budou jejich postavy vyvíjet.
Co mi přijde nereálné a divné je chování většiny ženských postav a některé interakce mezi nimi a Timothym. Tady je vidět že to autorovi moc nejde.
Jsem zvědavá na další vývoj a hlavně na to jak se projeví noví přátelé, které si Timothy našel.

IG: zrzi_cte

protokol
15.08.2020 5 z 5

je to paráda . skvelé postavi. pútav´príbeh hrdina je sice malí ale prešibaný skvelá zábava odporúčam .

nikolthestrange
02.08.2020 4 z 5

Ideální na léto pro všechny kluky, co se chystají na tábor / dovolenou s rodičema a nemůžou si s sebou vzít noťas s hrama :D A taky pro všechny, kteří hledají oddychovej kousek, nebo si třebas touží vyzkoušet něco novýho. Děj je sice takovej jednodušší a spíš sluníčkovej než temnej, ale nabízí pořádnou porci zábavy a ohromnou čtivost. Na první díl sice nic extra strhujícího, ale onen námět má opravdu potenciál a hrozně se těším na další díly.

---

Mou plnohodnotnou recenzi naleznete v příslušný záložce, díky za pozornost :)

Fifineek
02.08.2020 5 z 5

„Život ve Světě bez hranic žádnou pauzu na oběd nemá. Právě jsem hrál sedmnáct hodin v kuse. Celou noc jsem utíkal před nebezpečnými stvůrami, hrabal se ve smradlavých kostech v podzemní noře, klepal se zimou v mokrém lese, zabíjel hráče a sám jsem umřel. Objevil jsem čtyři vzácné předměty, získal tři levely a vydělal si přibližně pět tisíc herních mincí. Ano, jsem hrozně unavený, ale takový je rozdíl mezi obyčejnými hráči a korporátními testery. Ti první si užívají krásnou, realistickou hru, ale ti druzí jsou ve skutečnosti v práci a moc dobře si to uvědomují.“

Hlavnímu hrdinovi Timothymu štěstí v životě moc nepřeje. Zemřou mu oba rodiče a on je nucen se sám starat o svou sestru na invalidním vozíku. Jelikož celý život hraje počítačové hry, rozhodl se vzít místo herního testera ve hře Svět bez hranic. Herním testerům jsou přiděleny neoblíbené rasy postav společně s neoblíbenými profesemi. Za úkol mají celý svůj průchod hrou natáčet pro své diváky a nalákat je na hraní i těchto neoblíbených postav. Timothymu je přidělena postava goblina bylinkáře a jeho prvním úkolem je utéct z otrokářské lodi. Po útěku narazí na opuštěný srub, ve kterém se zabydlí, kousek od srubu je gobliní vesnice a spřátelí se s ním i partička místních vlků. Pokud vás zajímá, jak s těmito zdroji Timothy naloží, tak na nic nečekejte a pusťte se do čtení!

Tak tohle bylo luxusní! Opravdu luxusní! Je to něco jiného než ostatní LitRPG série, protože v téhle se může hlavní hrdina bez problémů ze hry odhlásit a není nucen k neustálému hraní. Díky tomu je v knize i zajímavý vývoj děje v reálném světě, který je příjemným zpestřením. Průběžně jsou kapitoly doplněny i o tabulku se statistikami postavy, které často ostatním LitRPG knihám chybí. Díky tomu, že je hlavní hrdina herní tester, všechny události, které se v příběhu dějí, zní mnohem uvěřitelněji. Bohužel se v knize opět nachází značný počet překlepů, ale s tím se už počítá. Pro fanoušky LitRPG je tahle kniha samozřejmost a pro všechny ostatní je to ideální volba, jak s tímto žánrem začít!

Tazz1
19.07.2020 5 z 5

Fantasy literaturu jsem četl naposled na gymplu a na vejšce, kde jsme ještě hrávali Dračí doupě. Od té doby jsem tak nějak plynule přešel k něčemu reálnějšímu a to ke scifi :-) . K literatuře žánru LitRPG jsem byl poměrně skeptický, kdy jako velký pařan PC games jsem si nedokázal dost dobře představit přerod na stránky knih. Dostal jsem se k sérii Obránce perimetru právě M. Atamanova a naprosté nadšení. Všechny díly jsem přelouskal v pár dnech. A teď tento autor přišel s LitRPG ze světa fantasy. No co, řekl jsem si, za zkoušku nic nedáš. Ale opět se ukázalo, že autor umí a překladatel jakbysmet. Knihu jsem opět přelétl a už teď se těším na další díl. Hodně zajímavá je jak linka uvnitř hry, tak i ta ve "skutečnosti". Dost mi to připomnělo etalon podobné literatury a to famózní Ready Player One. Opravdu hodně se to podobá. Docela by mě zajímalo, zda se autor trochu neinspiroval. Každopádně hurá na druhý díl a moc se těším...

rimar
15.07.2020 4 z 5

Srovnání s Cestou Šamana je určitě na místě. Určitě by mi nevadil podobný počin k Šamanovi kdy by člověk trochu nahlédl i do startu hry a pozadí korporace atd. Je tu menší zaměření na tabulky a levlovani atd. takže za mne to bylo čtivější. Hlavní postava a zbytek okolo něj je takový Timur a jeho parta poctivých spravnaku.

r0st4
08.07.2020

Přiznám se, že jde o moje první setkání s žánrem LitRPG, který mi nedává moc smysl a Herní tester na tom nic nezměnil. Celé to působí jako by někdo s tužkou a blokem seděl za kamarádem při hraní libovolného MMORPG a dělal si poznámky. To samo o sobě nemusí být nutně špatné, ale v kombinaci s dost diskutabilní stylistikou (nevědět o co jde, tipnul bych si, že někdo začíná s psaním) je to na pováženou. Rozumím tomu, že asi nejsem cílovka, ale...

Víc jak 100 stran svého času jsem tomuhle odmítl věnovat, proto ani nehodnotím.

witko
07.07.2020 5 z 5

Byl jsem zvědav na další svět LitRPG a nebyl jsem zklamán. Četl jsem od Atamanova Ochránce perimetru a těšil se na svět ve fantasy. Ten se mi líbí víc než ten předchozí. Také mě oslovila dějová linka v realitě a jsem zvědav, kam nás autor dovede.

Bulma
07.07.2020 5 z 5

Zatím jsem tedy jen v půlce knihy, ale můžu říci už teď, že se mi to hoooodně líbí :D

Edit: Dotčeno! Kde je druhý díl? Jak to, že někteří už ho mají? Chci taky! :D

vlad77sk
01.07.2020 5 z 5

Musím dodat aby som pravdu povedal nie že som sklamany ale dost ma sklamalo ze spisovatel nepoužívá ruské mena

vlad77sk
01.07.2020 5 z 5

Po serii od pana atamanova som ani neočakával nič ineho ako kvalitu a prianie ma nesklamalo takže s ocakavanim a radostou cakam na druhý diel.

shabazza
23.06.2020 4 z 5

(SPOILER) V zasade light verze Mahanenkova Samana. Knihu jsem porazil na jeden zatah, cetla se fakt dobre. Jsem zvedavy na druhy dil a doufam, ze se pak dej trosku rozjede. Tahle kniha byla o zacatku do konce seznamovacka s novym svetem a hernimi pravidly, ale opravdu mi tam chybel nejaky vaznejsi dej. Konec slibuje novy globalni scenar, tak snad budeme prijemne prekvapeni :-)

Atira
18.06.2020 3 z 5

Bohužel za mě velké zklamání, slabší průměr v žánru, ke konci jsem se musela do čtení skoro nutit. Nejednou jsem si vzpomněla na Mahaněnkova šamana, který mi však přišel o něco lepší a čtivější než toto. Nějak pro mě bylo těžce uvěřitelné, že hlavní hrdina je zkušený hráč, naopak mi přišlo, že ho jeho sestra musela většinu času "zachraňovat" před hloupým jednáním. Ta sama o sobě je zvláštním, takovým plochým charakterem (i když možná jsem jen nepochopila autorovy záměry), vlastně jediný dojem, co mi z ní utkvěl bylo její zdůrazňované postižení a to, že působí jako hlavní taktik... Absolutně nepochopitelné a neuvěřitelné je pro mě i jednání Kiry. Nepřipadám si také jako kdovíjaká háklivka, ale mínění hlavního hrdiny o ženách mi bylo poněkud nepříjemné.
Ve výsledku váhám, zda vůbec budu pořizovat další díly, protože mi přijde, že jsou v tomto žánru i daleko lepší tituly.

kruppe
18.06.2020 4 z 5

Přečteno. Je to má pátá kniha od Atamanova. Po obránci perimetru, který se na LitRPG změnil snad na žádost vydavatele, aby dílo nezapadlo mezi ostatní military sci-fi, přichází fantasy LitRPG. Musím říci, že obránce perimetru byl pro mě zatím zajímavější, byť obecně holduji spíše fantasy. Proč tomu tak je? Protože když tuto knihu čtete, máte pocit jako by to tu už jednou bylo. Jednoduše je to Mahan díl druhý (Kartosský gambit). Opravdu to má spoustu shodných bodů. Podobné prostředí, charaktery. Jen zde se vám prolíná reálný svět se světem MMORPG... Ale má to spád, udržuje vás to v pohotovosti a čekáte, kdy se tam objeví nějací pořádní záporáci. Už aby to bylo. Zatím tak na 3,5*

HakaHori
16.06.2020 5 z 5

Super, styl / spád / téma, za mě 5*. Přečetl jsem jedním dechem.

Mornau
13.06.2020 4 z 5

Myslím, že první díl se moc povedl, užila jsem si každou stránku knížky.

LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Michael Atamanov
čečenská, 1975