Temné tajemství

Temné tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4981/temne-tajemstvi-4981.jpg 4 9 3

Ve světě rovinových dostihů velice záleží na dobré pověsti a proto někteří jedinci udělají cokoli, aby si zachránili krk. Před pěti lety zemřela při automobilové nehodě žena a čtyři její přátele z jezdecké školy svázalo temné tajemství. Ale díky vyptávání neodbytného novináře jsou nuceni postavit se nyní celé události čelem a vrátit se do tvrdé reality. Další přesvědčivý příběh Johna Francoma zavádí čtenáře do světa vysokých sázek, bohatství a korupce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Dark Horse , 2007

soukroma
23.01.2017 3 z 5

Moc postav, moc zápletek, moc slov, ale málo koní! Toto bych tedy nenazvala ani vzdáleně detektivkou z dostihového prostředí - ano pár žokejů, jeden dva koně, jeden dva dostihy se podařilo autorům vkloubit, ale o nic týkajícího se dostihového sportu se vůbec nejedná, zápletky jsou úplně o něčem jiném. Do poloviny mě to nudilo, pak se to konečně rozjelo, aby dávno před koncem byl pachatel zřejmý. Nicméně přesto nebylo vše objasněno a dotaženo, navíc - jak už zmíněno níže - nemesis byla jak deus ex machina. 51%

mgeisselreiter
30.10.2016 3 z 5

Kniha se celkem dobře čte. Hodně dějových linií knihu rozděluje a ani v závěru se nedaří části přirozeněji propojit a děj vystupňovat. Román pouze popisuje, ale nejde ani trochu do hloubky, takže postavy nemají žádnou tvář, prostředí je nijaké. Překlad občas trpí použitím nevhodných českých slov, není prostě nic moc. Takže celkově kniha sice špatná není, ale od průměru se moc neodpoutává. 65%, 30.10.2016.

Bear Reader
26.02.2014 4 z 5

Nejsem právě fanda detektivek, leč musím připustit, tohle se vůbec nečetlo špatně. Dostihové prostředí je zajímavé, koně jsou krásná zvířata. A ten závěr....všechno dobře dopadlo. Ti, kdo se milují se našli, padouch byl ztrestán a všichni žili šťastně do smrti smrťoucí. Jen jsem úplně nepochopil zda byl zloduch ztrestán definitivně, nebo si to ještě užil. Stejně tak by mě zajímal osud hysterické "soudkyně a vykonavatelky trestu". Zejména když s lotrasem zametla za něco čeho se nedopustil, chudák. To jsou mi osudy. Ale co už, nemohu všechno, že?

Autoři knihy

John Francome