Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396661/bmid_temne-nadani-zlata-klec-dyJ-396661.png 3 115 27

Temné nadání série

Dekadentní vize Anglie, ve které se mísí magie se syrovostí, láska s krutostí a intriky se statečností. První díl dystopické série. Svět je v rukou Mocných. Díky magické Síle ovládají politiku, obchod, toky peněz i životy obyčejných lidí. Ti, kteří mezi elitu nepatří, musí nastoupit na desetileté nucené práce. V naději, že zůstanou pohromadě, chtějí Hadleyovi nastoupit do služby společně se svými třemi dětmi. V den odjezdu je však šestnáctiletý Luke poslán do jednoho z nejhorších pracovních táborů v zemi. Zbytek rodiny odjíždí do přepychové sídla Jardinů, nejmocnější rodiny v Anglii. Zatímco Luke přežívá ze dne na den, jeho sestry si užívají luxusu i nebezpečného přátelství se členy rodiny Jardinů. Všichni však stále myslí na jediné: jak uprchnout ze zlaté klece a být opět spolu…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Gilded Cage , 2017

Lokina
19.04.2019 4 z 5

Zlatá klec určitě nebude patřit k mým oblíbeným young adult seriíím, ale s dalším dílem jí dám určitě šanci.
Špatné čtení to není; dystopický svět, magie a pracovní tábory, to vše jsem si nedovedla představit pohromadě, ale ve výsledku to vše do sebe zapadalo. Líbily se mi kapitoly vyprávěné z pohledu několika postav, příběh tak nebyl jednotvárný.
Co mně vadilo, byly některé nedotažené myšlenky samotného konceptu knihy, některé počiny postav, které by měly nějak zasáhnout děj, vůbec neměly na posun příběhu vpřed žádný vliv. Možná se to změní ve druhém díle, tak si na něj počkám.

LadyCotton
28.03.2019 5 z 5

Ačkoliv věkem už dávno nepatřím ke čtenářům YA, čas od času si nějaké to dílo přečtu. Letos padla volba na Zlatou klec a musím říct, že jsem dobře udělala.
Styl psaní autorky mi sedl, nevadilo mi ani střídání kapitol (děj ubývá plynule, jen ho prakticky každou kapitolu vypráví někdo jiný). Kniha se čte rychle.
Líbil se mi i konec, byť je otevřený - autorka na něj může ale i nemusí navázat napsáním dalších dílů.
Zlatou klec bych asi doporučila hlavně čtenářům Hunger Games, Divergence apod.

martinakraus
21.03.2019 1 z 5

Za mě to je zatím největší zklamání roku. Na Zlatou klec mne nalákala recenze od Míši z Radši knihu, která se rozplývala nad tím, jak magie a pracovní tábory skvěle fungují, nemohla se od knížky odtrhnout, postavy jí přišly sympatické a taky podle ní autorka umí poutavě psát.. A mě přijde, jako bychom každá četly jinou knížku.
Ke čtení jsem se nemohla dokopat, byl to pro mě skoro trest. Ačkoliv se v knize dělo relativně dost věcí, nemohly mi být víc ukradený. Ani o jednu z postav jsem se nezajímala, snad kromě Psa a ten měl zatraceně málo prostoru. A bohužel nejvíc mě na tom otravoval právě styl psaní autorky. Vic Jamesová si mne vůbec nezískala. Střídání postav a jejich množství (těch, které vyprávěly děj) bylo zbytečně moc, neměla jsem pořádně přehled kdo je kdo a kde se nacházíme tentokrát.
To opravdu záživné a zajímavé, co mne donutilo zvýšit hodnocení z bodu mrazu, bylo až posledních 50 stránek, kdy se konečně děj trochu rozjel.. Ale na mne už je to trochu pozdě. Člověk by si řekl "je to první díl série", ale takových jsem četla už dost, takže vím, že se dají napsat i lépe. Já tedy rozhodně neplánuji číst její pokračování.
Přemýšlím, komu bych tuhle knížku doporučila, ale po pravdě nemám nejmenší tušení. Knížka mi přivodila čtecí krizi a to nepřeju nikomu, ani své největší nemesis.

Princezna22
22.02.2019 5 z 5

Velice krásná obálka a příběh naprosto překvapil. Krásné!! Nemám slov prostě krásné.. Už aby byl další díl :)))

maca5449
17.02.2019 4 z 5

Za mě super. Těším se na další díl.

simona5843
05.02.2019 5 z 5

Tak toto bolo obrovské prekvapenie.Myslela som si že z knihy bude dosť cítiť že je to pre decka od 15 rokov do 18 no vedzte že toto budú milovať aj dospelý.To čo napísala Vic James je úžasne. Originalný príbeh ktorý vás vtiahne a nepustí až kým neotočíte poslednú stránku v knihe.Nutne potrebujem druhý diel! Bolo to geniálne a napínavé.Spokojnosť a obrovská.

roni24
02.02.2019 2 z 5

Kniha je, myslím, čtivě napsaná, příběh je rozdělen podle jednotlivých postav, které si nesou nějaký svůj úděl, ale celkově je děj nicneříkající. Zlatá klec se bude líbit fanouškům Holly Blackové a hlavně mladším ročníkům. Jelikož se jedná o první díl, čekala bych větší pecku, která mě donutí přečíst si i ty další. I když mě tento díl nezaujal, další si přečtu. Svět, který je zde nastíněn by mohl vydat něco víc...