Temné lesy

Temné lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/bmid_temne-lesy-IUW-3500.jpg 4 508 130

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Woods , 2007

rozalupe
22.08.2017 5 z 5

Zase skvělá kniha. Jak už je pro Cobena typické, chytne vás na první stránce a už nepustí....po otevření každé jeho knihy si říkám, jest-li i tentokrát dokáže udržet laťku stejně vysoko a pokaždé mne znovu překvapí, že ano

Ajuszka
26.06.2017 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Přečteno za 3dny,byt tady 10* tak je dam.

wooloong
16.05.2017 4 z 5

Dobrá detektivní zápletka i osobní linie příběhů. Čtivý příběh. Posledních padesát stránek jsem dočítala v lese na posedu za krásného slunečného dne. Požitek.

Zlatovláska
15.04.2017 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá... a já jsem vůbec do poslední chvíle neodhadla, jaký bude její konec... Musím říci, že autor píše velmi pěkně a překvapilo mě, že jsem se několikrát i zasmála..., což jsem tedy u tohoto titulu opravdu nečekala. Doporučuji všem, kniha fakt stojí za přečtení..., moc se mi líbila! :-)

konicekbily
16.03.2017 4 z 5

Kniha je sice založena na poněkud nestabilních axiomech: strachu, podežírání, lži a podlomené psychice některých předních aktérů, ale to jí nic neubírá na hlavním účelu literatury napětí a zvratů-pobavit čtenáře! Už tady se autor ukázal v dobrém světle a k naší radosti se vypracoval k oblíbenému spisovateli.

Metroušek
11.03.2017 2 z 5

Jak je u Cobena zvykem, tradičně nevěrohodné a překombinované. Vysoká hodnocení a slušná čtenost tohoto autora mne opravdu překvapuje. Cizinec se mi dost líbil, ostatní tři knihy, které jsem četl, mne zklamaly. Na jedno brdo, řekl bych.

Olous1
11.03.2017 5 z 5

od začátku až do konce paráda,velice pěkná detektivka.

ArwenAragorn
09.03.2017 5 z 5

Výborná kniha! Má spád, gradující napětí i vtip. Přečteno jedním dechem- a doporučuji!

Trissi
02.01.2017 3 z 5

Ach jo, co napsat. Kniha je opravdu čtivá a pan Coben to ještě obohatil o skupinu KGB, jejiž členové byli sice svalovci, ale rozumu mdlého a zevnějšku odpudivého. Hned je člověku jasné, že se od nich nedá očekávat nic dobrého. A jak se zdá, někteří aktéři jednali tak nelogicky, že asi trpěli ztrátou paměti. Ale jak už jsem řekla, kniha je napsaná velmi čtivě, a taky jsem se chtěla dozvědět, co se to vlastně v těch lesích stalo.

Šánka
27.12.2016 5 z 5

Jedna ze starších ,,Cobenovek" a musím říci, že moc dobrá. Na rozdíl od předešlých dvou, které jsem četla, kniha nemá placku Světový bestseller, ale.....mně se z nich snad líbila nejvíce.
Temný, napínavý příběh s kapkou vtipných dialogů, velkým množstvím zvratů a překvapení až do poslední stránky. A líbily se mně tam ty psychologické prvky, morální dilemata, otázky viny a odpovědnosti za své činy.
Takže.....detektivkáři, za mě velké ano !

mulder
22.12.2016 5 z 5

Moje druhá kniha tohoto autora a už je mým oblíbencem. Styl psaní mi vyhovuje, ten chlap umí vymyslet příběh, který mě drží v napětí a jsem schopen knížku přečíst téměř na jeden zátah. Už se těším na další lahůdky.

Adelka123456
19.12.2016 5 z 5

Skvělé, napínavé :-) Klasický Coben...

mynamail
14.12.2016 3 z 5

Nevím, čím to je, ale nějak jsem z toho nesedla na zadek... že by to bylo tím, že jsem knížku četla relativně dlouho a po maličkých kouscích? Že bych tím pádem neměla čas zapadnout do děje? Nevím. Každopádně vracet se k něčemu, co bylo, obvykle nepřináší světlejší zítřky. Obvykle to jen rozbolí staré jizvy, rány začnou krvácet. A to platí i o Temných lesích. Hledání starých viníků? Hledání nových viníků? Cope je mi sympatický, narozdíl od jeho dávné lásky, která mi vůbec nesedla (potvora jedna...). Rozuzlení na konci bylo i pro mě vysvobozením. Posledních 20 stran už mě nebavilo vůbec. No a ještě ta "politická zápletka" s Ruskem, KGB... tak tohle jsem už nestrávila vůbec. Škoda. Knihu hodnotíte hodně dobře. Tak uvidím, co přinese další Coben na mém reading listu.

šipek
19.10.2016 5 z 5

Tak dávám plný počet hvězdiček, Coben nemá chybu. Dvě dějové linie nezávislé na sobě. Hlavní téma knihy vyřešení rodinné tragédie odehrávající se před 20 léty je plné neskutečných zvratů. Kniha má spád nemá slabé chvilky, čtenář je v neustálém napětí. Při každé volné chvilce jsem musel po knize šáhnout a pokračovat ve čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Miruš
20.09.2016 5 z 5

..jedna z jeho nejlepších...

anais
17.09.2016 5 z 5

Opět moc hezká kniha. Miluju styl psaní tohoto autora. Vždy dovede zaujmout.

motolka
22.08.2016 5 z 5

Moc se mi knížka líbila. Přečtu si určitě další knížky od autora.

Leskodka
06.07.2016 5 z 5

Knihy Harlana Cobena mě nikdy nezklamaly (co jsem teda zatím četla). Tato se mi moc líbila, už už jsem se chtěla dočíst, co se v tom lese stalo!!! Za mě plný počet!

adelaska
03.06.2016 5 z 5

Tak tohle je opravdu vynikající thriller. Coben mě prostě nepřestává překvapovat. Ač není zrovna nejtenčí, je neskutečně čtivý. A takové rozuzlení, jsem naprosto nečekala. Moc jsem si čtení užila.

putpuda
07.12.2015 5 z 5

Moje pátá kniha od H.C. a pro mě tedy zatím nejlepší. Napínavé až do konce. Už se těším na další :). * bych dala i šest.

vraždy sérioví vrazi lesy zmizení lidí zfilmováno – TV seriál

Harlan Coben