Temné kouty

Temné kouty
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332015/mid_temne-kouty-qIh-332015.png 4 1815 1815

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli ve filmové adaptaci příběhu ztvárnila Charlize Theron (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

maličkán
20.06.2018 5 z 5

Nejdřív jsem sice viděla film, a ten se mi líbil, ale vůbec nevadilo, knížka je prostě knížka a musím uznat, že perfektní.

EleanorJane
20.06.2018 4 z 5

Vážně super. Mám moc ráda psychothrillery a tenhle je jeden z mých nejoblíbenějších. Kniha vás nutí číst dál a dál. Postupně se odkrývají jednotlivé indicie.

MortRainey
18.06.2018 4 z 5

Dílo Gillian Flynnové "uzavírám" její (časově) "prostřední" knihou (pokud nepočítám její ani ne 100 stránkovou novelku Skvrna, která vyšla jako její poslední autorský počin).
Flynnová ani v Temných koutech nezapře svůj profesní původ novinářky: hrdinka Ostré předměty Camille Preakerová je novinářka píšící reportáže o zavražděných dětech, Dunnovi v Zmizelá jsou oba psavci, a Temné kouty jsou samy o sobě jednou velkou (a napínavou!) reportáží s retrospektivními kapitolami - opravdu máte pocit, že se to všechno stalo, že jde o reálný případ á la Charles Manson.
Zmizelá je román/thriller, Ostré předměty "psychothriller" a Temné kouty jsou na obálce označeny za "krimiromán". Nene všechny 3 knihy jsou jasnými thrillery bez přívlastků i diskusí. Během četby jsem byl pořád někde mezi 4 a 5*, možná i proto, že mne chování některých antihrdinů příběhu doslova rozčilovalo a některá částečná rozuzlení byla plytší. Nicméně si 4 konečné, autorka (pro mne pořád) skvělé (a nepřekonatelné) Zmizelé, zaslouží! Jasné doporučení a budu se opakovat: po skvělém debutu - viz moje hodnocení Ostré předměty - je vidět, že se Gillian Flynnová vypsala k tak velkému bestselleru, jakým Zmizelá bezesporu je (vč. filmového zpracování se scénářem přímo od ní).
PS. U Temných koutů jsem na to šel opačně než u Zmizelé, tzn. nejdřív film a potom kniha. Nelituji, možná už jen proto, že Flynnová k němu tentokrát nenapsala scénář, a nic proti Charlize Theron, ale byl opravdu slabý. A tak člověku z filmu tolik v hlavě nezbylo, aby si nechal zkazit zážitek z knihy poté;-)

Johncze
25.05.2018 4 z 5

Temné kouty jsou opravdu temné. Styl vyprávění je povedený, jelikož se zde šikovně prolínají příběhy jednotlivých postav. Příběh se ovšem začíná rozjíždět až v druhé polovině, z počátku tak počítejte s pomalejším nástupem. Je však nutno přiznat, že se na jeden příběh v knize nachází až příliš mnoho výstředností, až to místy působí přeplácaně. Celkově se ale určitě jedná o kvalitní čtení.

andrejka87
13.05.2018

Půjdu s davem. Knížka ze začátku vazla, chvilku mi trvalo než jsem se do ní zacetla. Ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Knížka nesla odložit, prostě jsem potřebovala vedet, kdo rodinu vyvraždil. A konec mě překvapil. Za mě lepší než Zmizela. DOPORUČUJI

cat5
10.05.2018 5 z 5

Z mě lepší než Ostré předměty, kde jsem odhadla vraha prakticky hned. Zde to byla opravdu jízda a hodně dlouho se mi nestalo (přemýšlím, jestli vůbec někdy), že bych netušila nic do poslední chvíle. Suprově poskládané, skvěle vystavěné, naprostá bomba v podobě dávkování napětí. Jsem nadšená. Ani chvilku jsem se nenudila. 5*

dagmar0959
21.04.2018 3 z 5

Výborná detektivka, za mě asi nejlepší Flynn

Andy74
14.04.2018 5 z 5

Opět jsem si po čase "smlsla" na super detektivce.
Mám tyhle zápletky a napjaté situace ráda a tak jsem knihu dala na dva zátahy :o)
A vůbec mi nevadily kapitoly, které byly v různých časových linkách..... ale bylo to asi tím, že jsem četla skoro nepřetržitě.
Mám slíbenou "Zmizelou" tak uvidím jestli budu taky chrochtat nadšením :o)

Miruš
05.04.2018 5 z 5

Po pozvolnějším rozjezdu se děj opravdu pořádně rozjel. Moc mě čtení bavilo.

Verkavcelka
21.03.2018 4 z 5

Ze začátku jsem knize nemohla přijít na chuť. Zhruba v druhé polovině mě chytla a seděla jsem u ní, dokud jsem ji nedočetla. Přesto se k ní vracet nebudu.

Abikk
21.03.2018 3 z 5

Kniha hodně dlouho bojovala o moji pozornost. Nějak jsem měla větší očekávání. Hrdinka mi též přišla nesympatická.

esfinge
15.03.2018 3 z 5

Moje treti kniha od Flynnove a tentokrat slaby prumer. Nejak jsem nemela komu fandit. Cetla se sice dobre, ze to Ben neudelal je od zacatku jasne a i vyusteni prekvapi, ale za mne proste 3*.

Anna 13
14.03.2018 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo skvělé, klasická kvalita z pera Flynnové...
Líbil se mi nápad, nevysvětlitelné záhady a skutečnosti okolo hromadné vraždy, ale i hlavní hrdinka, kterou jsem si zamilovala a vlastně ani nevím proč. :)
Zkrátka jsem byla strašně zvědavá, jak to dopadne, co všechno se ještě z tragické minulosti dostane na povrch, ale začalo to již být dlouhé... A to jsem si nemyslela, že to někdy o Flynnové řeknu, ale přišlo mi, že tam strašně věcí zbytečně a dlouze okecávala, až to bylo nudné... Takže se přiznávám, že ke konci jsem se musela ke čtení nutit, ale pak zase nedokázala přestat. Pak zase nutit atd.

Spoilery:
Vadila mi partička z roku 1985: Ben, Diondra a Trey. Tyhle pasáže byly ty nejméně zajímavé. Diondra je navíc ta nejhorší pubertální hrdinka, o které jsem kdy četla... Ale aktéra vražd můžete lehce odvodit už po návštěvě "Vražedného klubu" a to je docela škoda, protože se tím Flynnová vlastně tak trochu prozradila a... Úplně šokující mi to nepřišlo...

Kniha je přesto napsaná poutavě (až tedy na určité části) a rozhodně stojí za pozornost. Ale jelikož mám teď od Flynnové přečteno vše, tak například Ostré předměty se Zmizelou stavím vysoko nad Temné kouty, takže proto ty čtyři hvězdy. Protože vím, že Gillian Flynnová to umí lépe!

AnnaCZ
12.03.2018 1 z 5

Vlastně jsem ani nedočetla.... Nuda. Dost nesympatické postavy (včetně té hlavní). A to se pak člověk nutí, aby vůbec četl dál, když ho i hlavní postava "odpuzuje".
Kdo četl jiné knížky od autorky, tak je mu od začátku jasné "o co jde". První kniha, kterou jsem od Flynn četla (Ostré předměty) mě nadchla, ale další jsou psané úplně "na jedno brdo".
Já osobně další knihu od této autorky už nenačnu...

Janaves
09.03.2018 5 z 5

Skvělé čtení.

Whobey
28.02.2018 3 z 5

Temné kouty jsou mou první přečtenou knihou od autorky. Úmyslně jsem se vyvarovala Zmizelé, protože jsem již viděla film, a asi jsem potřebovala trochu jiný příběh než ten, který už znám. :)

Temné kouty jsou zajímavou knihou. Děj je psaný relativně čtivě, kapitoly jsou napínavé a střídaní jednotlivých pohledů a retrospektivy dodává knize na napětí. Osobně jsem nemohla přijít na chuť většině postav a celkové vyústění děje mi taky moc nesedělo, nicméně kniha je čtivá a napínavá, byť celkem průměrná, asi to není kniha, ke které bych se podruhé vrátila.

Mickey103
26.02.2018 5 z 5

Začátek pomalejší, ale to je kvůli úvodu nutné. Druhá polovina knihy zhltaná na jeden dech. Psycho jako hrom. Teď si budu muset přečíst něco uklidňujícího :-)-

mulder
15.02.2018 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost, líbí se mi styl psaní:-)

princesse
29.01.2018 2 z 5

První knížka od této spisovatelky a nijak zvlášť mě nenadchla. Nemám ve zvyku knihy odkládat, většinou zatnu zuby a i když nic moc, tak přesto dočtu do konce. Tohle prostě divné, divné, divné. Na mě příliš brutality a příliš často popisovaná. Některé věci až nesmyslné a i když pro mě konec překvapivý, nemám ve zvyku ani tipovat kdo co provedl a neprovedl, nechávám se příběhy unášet a dozvědět se rozuzlení až z děje, tak za mě nic moc. Nezaujalo mě ani filmové zpracování "bestselleru" Zmizelá, takže do čtení knihy jsem se ani nepustila ... Myslím, že bez knih této autorky se klidně obejdu, pro mě jsou mnohem lepší a záživnější.

oolinkaa
28.01.2018 5 z 5

Super.jsem nadšená. Zatím mě ani jednou Gill nezklamala..