Temné dědictví

Temné dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531304/bmid_temne-dedictvi-65be4f7c8b5bd.jpg 4 105 105

Detektiv Henry Ford série

Jaké tajemství ukrývá rodina aristokratů? Druhý případ detektiva Forda. V idylické venkovské krajině u britského Salisbury jsou nalezeny kusy lidských ostatků. Krátce nato vyloví místní sedlák z nádrže na pastvině utopené tělo. Obě vraždy spojuje blízké panství Alverchalke, rodové sídlo uznávaného aristokrata a válečného hrdiny. Detektiv Ford hodlá spolu s kolegyní Hannah vyřešit případ co nejdříve. Když mu však jedna z rodin obětí pohrozí, že odhalí jeho tajemství, změní se vyšetřování v závod s časem. Dokáže případ rozplést dřív, než ho doženou vlastní démoni?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Land Rites , 2021

BohyněKuchyně
23.05.2023 4 z 5

Podruhé detektiv Henry Ford a jeho cáklá kolegyně z forenzního Hannah. Děj příběhu je zasazený do malebné přírody britského venkova. Zavede nás mezi aristokraty, ale taky místní gang. Dvě mrtvoly, dva různé způsoby vraždy. Mají něco společného nebo je to jen náhoda? Baví mě styl, kterým Andy Maslen píše. Čte se moc dobře a druhý díl se mi líbil ještě více než první. Pachatel byl sice trochu předvídatelný, ale pořád jsem váhala, který ze dvou mých tipů vyjde. Henry Ford je z mého pohledu skvělý knižní hrdina. Není dokonalý, má své mouchy, ale tím je moc sympatický.

Zrzavá_Tereza
16.05.2023 4 z 5

Opět se tu setkáváme s vnitřně rozervaným sympatickým detektivem Fordem, na venkově v Británii, k tomu nějaká ta vražda.
Tohle prostě funguje a funguje to skvěle.

lexikon_tf
10.05.2023 5 z 5

Druhý díl série se sympatickým detektivem Fordem jsem si prostě musela přečíst. A opět má velmi povedenou obálku.

Příběh nás zanese na britský venkov, kde jsou v blízkosti místního aristokratického sídla nalezeny hned dvě mrtvoly. Co mají ostatky společného s místní honorací? A mají zločiny mezi sebou souvislost?
Na to musí přijít detektiv Ford se svým týmem, ve kterém nechybí ani Hannah, jeho velice nadaná kolegyně z forenzního.

Někdo se navíc začíná i nepříjemně šťourat ve Fordově minulosti, kdy mu za tragické nehody zemřela manželka a hrozí tak, že bude odhaleno Fordovo tajemství.

Opět jsem byla nadšená - jak zápletkou, tak popisem míst a atmosféry. Baví mě přihlížet, jak se vyvíjí vztah detektiva s jeho pubertálním synem, i prohlubování přátelství mezi Fordem a Hannah. Znalost předchozího dílu není ani tady nijak nutná.
Vřele doporučuji, není to žádné psycho s potoky krve, ale moc pěkná detektivka s pečlivým hledáním vraha, a tak to mám ráda.

ctenarkaEva
08.05.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, příběh byl celkem napínavý, i když ke konci už jsem tušila, kdo je pachatel. Přesto některé detaily byly překvapením. Těším se na další díl, snad vyjde.

okeey
08.05.2023 4 z 5

Pokud hledáte kvalitní detektivku, tak tato kniha je sázka na jistotu.
Na začátku příběhu se setkáme s nálezem dvou těl, jedno rozřezané na kusy v jezevčí noře a druhé ve vodě v ucpané výpusti. Všechny nitky vedou k aristokratické rodině, jenže to samozřejmě není jen tak, musí se našlapovat po špičkách, protože každý sebemenší přešlap by policii stál "dobré jméno".
Henry Ford je sympatický detektiv, má sice pohnutou minulost, ale není to úplně takové to klasické klišé. Líbí se mi, že název nám sice trošku napovídá ve kterých kruzích máme vraha hledat, ale zároveň to není jednoznačné.
Kniha se četla dobře, příběh je dobře promyšlený, jediné, co mi tam chybělo, bylo to "wow" na konci, protože už jsem tak nějak tušila, jak to dopadne. Knihu rozhodně doporučuji!

Bezkyne9
01.05.2023 4 z 5

Klube se nam kvalitni detektivni serie :). Andy Maslen ma skvele zvladnute remeslo, navic pribehy s opravdu sympatickymi postavami :). Zadna nelogicnost, vse krasne odsypa. Uvitala jsem silneho hlavniho hrdinu v podobe vysetrovatele Forda, jez ma vyvazeny postoj k pravidlum a spravedlnosti, soucitu i vlastni sebereflexi. Pripad neresi prehnanym hrdinstvim, ale promyslenym a chytrym postupem. Navrh ma skvely vztah se synem :). Doporucuji :).

Magdalenkačte
24.04.2023 5 z 5

V druhém příběhu je inspektor Henry Ford zavolám k nálezu kusů lidského těla, které zcela náhodné objevila žena na procházce se psem.
Henry díky tetování oběti identifikuje tělo poměrně rychle a tím mu začnou problémy od sourozenců oběti, kteří nejsou úplně ukázkovým příkladem zastánců zákona.
Za krátký čas poté, je nalezeno další tělo a Henryho vedou stopy k aristokratické rodině, která vlastní pozemky na kterých se dle všeho vraždy udály.
Henry společně s kolegyni Hannah rozplétá motiv a postupně zjišťuje, kdo by mohl byt pachatelem otřesných činů.
Povede se Henrymu vyjasnit případ rychleji, než agresivní bratři spustí vlastní hon za pachatelem??
Příběh má drive a vy musíte číst stránku za stránkou, abyste zjistili, kdo je vrah.

Ann1307
22.04.2023 4 z 5

Druhý díl s detektivem Fordem. Opět to byla skvělá jízda, knihu jsem přečetla za jeden volný den, ale tentokrát jsem příliš brzy odhadla kdo, co a jak. A to se mi nestává. Já jsem velmi špatný detektiv.

Ford byl opět skvělý a Hannah bylo v knize málo, jejího humoru bych tam chtěla víc :)

Stránky se otáčely samy a já se od knihy nemohla odtrhnout, i když jsem tušila kam směřuje. A to si myslím mluví samo za sebe.

Pokud jste nečetli první díl - Temná hra, tak to rozhodně napravte. To byla pětihvězdičková záležitost. Tady se zdržím pouze u 4/5 ale i tak vám knihu doporučuji!
Tahle série stojí za to!

Kudlanka03
20.04.2023 3 z 5

Andy Maslen a druhý díl s názvem Temné dědictví. Jak už název odpovídá, dědictví ve více rovinách tu bude mít svá zastoupení. Taky se opět setkáváme s Henrym, Samem jeho synem, ten tu dostane více prostoru a s Hannah, Jools... Tento díl je obsáhlejší, než Temná hra. Je už více promyšlený, cítím to z toho příběhu. Jenže... Teď to přijde. Je to všechno, jen ne temný. Vlastně to není nic. Je to natažený, jak legíny na Věstonický Venuši. Je to táhlý, je to tvrdý, jakoby nevymazlený. Studený a tak nějak odproštěný od emocí. Ano, přiznám se, měla jsem jistá očekávání a to knize moc nepomohlo. Z té lepší stránky je ale dobré říct, komu bych ho doporučila. Asi těm, kdo mají rádi rozvinutější příběhy, ale nepotřebují k tomu litry krve, do nejmenších podrobností vylíčený vnitřek břicha a mozku.. Tak se necháme překvapit, co třetí díl. Co vy a Andy Maslen? Už jste četli Temnou hru? A dáte šanci dílu druhému?

veruptackova
20.04.2023 4 z 5

Druhý díl ze série se sympatickým HenryFordem, který se vyrovnává se svými vlastními démony, byl jednou z mých nejočekávanějších knih letošního roku. Loňský první díl této série mě totiž naprosto dostal a zařadil se mezi mé top knihy roku. Proto jsem měla opravdu velká očekávání od Temného dědictví. A přiznávám, že jsem se ze začatku nemohla začíst tak lehce, jako tomu bylo v případě prvního dílu. To je ale jediné negativum, které bych knize vytkla.

V některých recenzích jsem četla, že vyšetřovací tým jepoměrně obsáhlý a je tu spousta jmen. Osobně jsem s tím neměla žádný problém a většinu si dobře pamatovala z prvního dílu. A ano, souhlasím s tím,že jedna z postav Hannah, by si zasloužila více prostoru. Protože její přístupa celkově to, jak autor vykresluje osobu s Aspergerovým syndromem měprostě baví!

Tuhle sérii doporučuji všem milovníkům klasických detektivek, ve kterých se poctivě vyšetřuje a společně s hlavními postavami hledáte stopy, které vám autor perfektně dávkuje. Stejně jako v případě prvního dílu nedostanou vyšetřovatele nic zadarmo a musí pachatele sami odhalit. A to je přesně ten typ detektivek, které mám nejraději, takže i když v mýchočích Temné dědictví rozhodně netrumflo Temnou hru, už se moc těším na třetí díl.

EvikU.
19.04.2023 4 z 5

Druhý díl s vyšetřovatelem Henrym Fordem. V tomto díle se krátce po sobě najdou dvě těla. Vraždy, které s spolu mohou, ale nemusí souviset. Líbí se mi, jak je kniha psaná. Oblíbila jsem si Forda a jeho tým.

Moc se mi líbí vztah Sama a Henryho. Takový ten respektující vztah otce a syna. Opravdu tleskám. I další postavy se mi zamlouvají. Hannach, Sandy, Jolls. Líbí se mi, že nechají Forda vyšetřovat. Chce domovní prohlídku, má ji. Chce někoho zatknout, má ozbrojenou jednotku. V některých knihách, kde házejí z vrchu vyšetřovatelům klacky pod nohy už je prostě ohraný. Takže tady chválím.

Stránky odsípají, ale zhruba v půlce už vše začíná být jasné a chybí mi napětí. Není žádná druhá linka, kdo by to mohl být, vše se motá kolem jedné rodiny.

Asi nejvíc se mi líbil závěr a možnosti dnešního vyšetřování. Možnosti googlu a cloud úložiště. Ukazané, jak jde doba stále dopředu a dá se mnoho věcí o lidech vytáhnout dodatečně. Před nikým se neschováte. Umělá inteligence a roboti. Dřívějším vyšetřovatelům se o důkazech z googlu mohlo jen zdát.

Hvězdičku ubírá za trochu pomalý prostředek a uhodnutí vraha velmi brzy. Ale stále je to skvělé čtení, protože Maslen psát umí o čemž jsme se přesvědčili už v prvním dílu, který je ještě lepší.

Jane2016
18.04.2023 4 z 5

Možná si někteří z Vás pamatují moje nadšení z autorovi předchozí knihy s názvem Temná hra. Kniha mi sedla jako ulitá a měla jsem velkou radost, že série s detektivem Henry Fordem bude pokračovat. A než jsem se stihla z toho příběhu vzpamatovat, vyšel další díl s názvem Temné dědictví. To mě zaujalo jak samotnou obálkou, tak samozřejmě autorem. Do čtení jsem se pustila s velkým nadšením a očekáváním, zda bude kniha stejně dobrá jako Temná hra.

A pokud někdo z Vás také nadšeně čekal na tento příběh, máte se na co těšit. Příběh má totiž stejný drive jako temná hra. Je plný napětí, skrytých tajemství a vražd. Sama jsem nemohla knihu odložit ani při raním čistění zubů! Andy Maslen skutečně ví, jak čtenáře zaujmout a jak ho při čtení udržet. Nebyly zde žádné vycpávkové části, ba naopak.

Knihu musím všem vřele doporučit. Pokud hledáte krimi, které Vás do sebe vtáhne, tak Temné dědictví pro Vás bude to pravé!

mag097
17.04.2023 3 z 5

Poslední dobou mám problém najít detektivku, která by neobsahovala nějaké klišé prvky. Bohužel i Henry Ford si jeden takovýto škraloup nese - a to svou mrtvou manželku. Kompenzuje to ale jeho kolegyně Hannah, která je velká sympatička, až mě mrzelo, že nedostala v příběhu víc prostoru. Zbytek týmu mě při čtení spíš trochu rozptyloval a postavy se mi občas pletly.

Temné dědictví je skutečně detektivka a na vyšetřování je kladen velký důraz. První třetinu mě to hodně bavilo, pak už to můj vkus bylo moc natahováné a knížku bych trochu proškrtala.

Co mě ale asi nejvíc zklamalo bylo rozuzlení.... detail, který se záměrně ignoroval, aby mohl být na konci náhodou rozluštěn. Podle mě by stačil jeden ajťák a případ by byl vyřešen raz dva (a pokud by to nedokázal, tak by se aspoň vědělo, že tohle je klíč na kterém to stojí).

Na druhou stranu je fajn, že příběh není překombinovaný a čtenář tak stíhá držet krok s podezřelými a může sám dobře sledovat různé indicie.

Veju007
17.04.2023 4 z 5

V tomto případu se Ford setkává s rodinou aristokratů, na jejichž rozlehlých pozemcích se postupně najdou dvě mrtvoly, jejichž smrt spolu na první pohled vůbec nesouvisí.
Jedním z mrtvých je člen mafiánské rodiny a jeho bratři šlapou detektivům pěkně na paty a neštítí se uchýlit k drsným praktikám, aby donutili Forda najít toho, kdo je za vše zodpovědný.
Kdo je ale vrahem? Nebo jsou vrahové dva? Zvládne Ford a jeho tým vyřešit vše dřív, než gangsteři vezmou spravedlnost do svých rukou?

Příběh neskutečně odsýpá, celou knížku jsem zblajzla za necelé dva dny. Na této sérii se mi nejvíc líbí, že ukazuje poctivou detektivní práci, výsledky jsou vydřené, nic se nestane zázrakem a na konci do sebe vše skvěle zapadne.
Mám ovšem jednu výtku - kde je sakra Hannah a proč je tam tak málo? Chceme víc!

A mimochodem - neuhodla jsem opět vůbec nikoho, respektive moje typy byl úplně mimo.

Za reading copy a možnost si přečíst knížku s předstihem děkuji Albatros média.

flaquitta
17.04.2023

Temné dědictví je druhý díl ze série se sympatickým detektivem Henrym Fordem.
Stejně jako v prvním díle, i zde vede vyšetřování zločinů k významné osobnosti, se kterou se přátelí Henryho šéf, detektivové se tak vydávají na velmi tenký led.

Pro rodinu jsou někteří schopní udělat cokoli, toho si je vědom také detektiv Ford.