Temná nevěsta

Temná nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77592/mid_temna-nevesta-nHM-77592.jpg 4 9 3

Román kolumbijské spisovatelky vypráví o životě legendární prostitutky z přístavního města. Autorka se vydá do města Tory na řece Magdaleně, aby zde získala materiál k chystané reportáži o zločinecké organizaci, která se podílela na krádeži a distribuci pohonných hmot. Ve fotoarchivu místního deníku ji zaujme fotografie krásné mestické dívky, nazapomenutelné prostitutky z vykříčené čtvrti Catunga, a rozhodne se zjistit co nejvíce o jejím osudu. Z vyprávění a střípků vzpomínek její zestárlé kmotry a družek, manžela, amerického inženýra, lékaře, fotografa i bývalých dělníků z naftových polí sestavuje portrét nevšední tajuplné ženy silného charakteru. Před mnoha lety se hladové a negramotné třináctileté dívky ujaly prostitutky a přijaly ji mezi sebe. Pod jménem Sayonara získala proslulost především mezi pracovníky u vrtných věží v drsných podmínkách pralesa. Přátelství dvou z nich je ohroženo, když se do ní oba vášnivě zamilují.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

La novia oscura , 1999

snimcibdim
25.10.2022 5 z 5

Trapná nezajímavá obálka ukrývá pozoruhodnou perlu sdělovanou nádherým jazykem a tlumočenou v lahodném překladu.
Anotace sice otrocky popisuje děj, ale naprosto nevystihuje podstatu. Mix fabulace, dokumentárně působících popisů a vyprávění různých aktérů se skládá jak puzzle do barvitého obrazu jednono koutu světa a doby. Obrazu hořkého a přitom magicky podmanivého.
Je opravdu velká škoda, že toho u nás od této autorky nevyšlo víc.

Elisabeth9
02.12.2015 3 z 5

Člověk si musí zvyknout na přeházený děj, ale jinak asi dobré.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5