Temná hmota

Temná hmota
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/bmid_temna-hmota-qrM-332128.jpg 4 1278 1278

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Dark Matter , 2016

freddy18
26.02.2018 5 z 5

Tato kniha mě neskutečně nadchla. Skvělé čtení, a zajimavé téma, které je mi prostě blízké. Kniha pro mě byla napínavá a strhující, a to tak, že jsem ji přečetl na jeden zátah. Bezmoc, kterou jsem pociťoval skrze hlavního hrdinu byla vážně silná, a nenechávala mě chladným. Když po přečtení začnete přemýšlet o paralelních vesmírech, rozhodně se vám pomalu začne kouřit z hlavy nad všemi možnostmi těhle realit. Silnější zážitek z knihy určitě budou mít lidé, kteří se těmito teoriemi zabývají a nevyvracejí si možnost existence dalších vesmírů, ale rozhodně doporučuji všem!

tlllk
20.02.2018 4 z 5

ešte že bol fyzik, lebo ak v niektorom z paralelných vesmírov robil detektíva zomrel by tam hladom. Myslím že väčšine bolo od začiatku jasné to čo autor slávnostne odhalil asi v polovici knihy. Ale potom to dostalo spád a tým koncom mi celkom poplietol hlavu, to som si užíval. Len škoda že elegantnejšie nevysporiadal ten záver, tá stovka klonov tam zostala visieť ako neznáma v kvadratickej rovnici...

marcolka
18.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala do tématu Čtenářské výzvy jako "Knihu žánru, který běžně nečtu". Ne, sci-fi a fantasy opravdu normálně nečtu, ale toto je třetí kniha sci-fi, kterou mám na základě výzvy přečtenou, z toho druhá od Blakea Crouche a výsledek? Je úžasná. Strhující, fascinující. Nikdy jsem nevěřila, že tohle o nějakém sci-fi řeknu, ale je to tak. Rychle a lehce se četla, což je u tématu fyziky, astronomie a podobných věd co říci. Spisovatel skvěle vysvětlil o co se jedná. Téma nekonečné chodby a mnoha dveří s nekonečně mnoha variantami života je fascinující, lákavá, ale i dost klaustrofobická. I přes určitou lákavou představu neuvěřitelně mnoha možností žití, bych určitě být na hrdinově místě nechtěla. I když to dopadlo, jak nejlíp za daných okolností mohlo. Autorova Temná hmota a i kniha Městečko Pines se mi moc zamlouvají.

Arsi007
18.02.2018 4 z 5

Cte se rychle, na sychravy vikend idealni volba. Zvrat ke konci dodal celemu pribehu grady, ovsem s odstupem casu mi po precteni zacaly dochazet jiste nesrovnalosti a ani ten uplny zaver (kdo otevrel posledni dvere) by dle logiky a metafyziky nedokazal vse urovnat. Naopak by se to jeste mnohem vic zkomplikovalo. Nicmene velmi ocenuji, ze kniha nema o sto stran vic a ze ji autor zbytecne nevycpaval kvuli tloustce. Bylo zde jen to podstatne. Pokud tedy nejste fyzik a nebudete nad cestovani casem a paradoxy z toho vychazejicimi zbytecne premyslet tak doporucuji.

dagmar.rub
16.02.2018 5 z 5

Napínavý sci fi thriller od začátku do konce. A zjištění, že v každém světě člověk bojuje nejvíce sám se sebou. Skvělá jízda, tahle Temná hmota.

deirdre
11.02.2018 2 z 5

Počiatočné nadšenie vystriedalo mierne sklamanie. Knihu som síce dočítala, pretože je napísaná tak pútavo, že rozbehnutý príbeh nešlo odložiť len tak ľahko. O paralelné vesmíry sa zaujímam už nejakú dobu, a aj keď fyzika nie je mojou silnou stránkou, uvítala by som menej povrchné informácie z kvantovej mechaniky a ich hodnovernejšie aplikovanie v príbehu. Druhá polovica knihy už bola úplne "ujetá" podľa mňa. Z témy sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viac.

Aneth.com
10.02.2018 5 z 5

Knížku jsem doslova zhltala za den. Napínavá byla od samého začátku až do konce. Myslím si, že je právem označována jako bestseller.

raidmnoid
08.02.2018 5 z 5

Knihu jsem si opravdu užil. To, že každý čin, rozhodnutí, ... vytváří vlastní linii, te je známé (alespoň někteří se k tomuto mnohovesmíru upínají), ale co když všechny postavy se mohou setkat v jedné časové linii je úžasné.

kiwi88
02.02.2018 4 z 5

Sci- fi mám ráda u seriálů, knihy moc nečtu, tohle byla asi výjimka.
Rozhodně budu ale dlouho přemýšlet. O tom, co by, kdy by... A co asi dělají jiná já. Možná někde existuje verze mě, která tomu všemu, po té vědecké stránce, úplně rozumí. :D

Já bych v kůži Jasona tedy být nechtěla. Konec trochu moc drastický, ale asi to jinak nešlo...

KatulakT
01.02.2018 5 z 5

Během čtení téhle knihy jsem byla neskutečně nadšená! Chvíli jsem si připadala opravdu inteligentně, protože jsem chápala všechny souvislosti, které se zprvu tvářily jako tajemný jazyk jen pro zasvěcené. Kniha je určena pro ty, kteří u čtení alespoň trochu přemýšlejí a dávají pozor.
Ale s odstupem doby euforie poněkud opadla. Najednou jsem viděla v příběhu drobné nedostatky nebo nesrovnalosti. Nicméně ani to mi nepokazilo kladný dojem z příběhu, skvěle vykreslených postav a vůbec knihy celkově.
A upřímně ruku na srdce, kdo nikdy nepřemýšlel o alternativní realitě a svém dalším já? Asi všichni. Takže doufám, že ta bohatá, úspěšná a krásná Katka v jiném vesmíru se má fajn!
Celkové hodnocení 95 %

sebemi
29.01.2018 3 z 5

Scifi moc nemusím, ale četlo se to dobře. Na konci jsem se trochu motala se všemi J. a překvapilo mě, že to manželka vzala tak v klidu, to se mi moc nezdá :D. Kniha putuje do výzvy a letos mám scifi za sebou ;)

loudomar
27.01.2018 3 z 5

Scifi nepatří do mého oblíbeného žánru, ale byla jsem zvědavá jak bude tak dobře hodnocená kniha vypadat. Pro mě zajímavé počtení, kniha měla spád a jednotlivé situace byly někdy dechberoucí. Na můj vkus v závěru knihy zbytečně mnoho krvavých scén ale asi to bylo nutné.

iwosh
09.01.2018 4 z 5

Úplně mě pohltila, ... :)

Alizon
09.01.2018 4 z 5

Vyborne pocteni. Kniha me vtahla od prvni stranky a bavila me az do konce. A ta zivotni rozcesti :) - kdo z nas uz se v zivote nezamyslel nad tim, kde by dnes byl, kdyby se kdysi rozhodl jinak? Takze krome napeti i hodne prostoru k zamysleni + me kniha navnadila k tomu precist si neco z fyziky - v "zabavnejsi" forme nez jak nam byla predkladana ve skole. Dala bych tak 4,5 hvezdicky - coz nejde - takze davam 4 (5 hvezdicek si setrim pro "srdcovky"), ale treba hodnocenim casem zvysim, protoze kniha me pomerne nadchla - tak uvidime jak uzraje casem.

gad
07.01.2018 5 z 5

Dokonalá schíza, kterou bych nechtěl prožít ani ve špatném snu. Perfektně napsáno. Četl jsem a četl, protože jsem chtěl vědět, které dveře budou ty pravé. Doporučuji.

Jolča1
06.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka, přečtena za jeden den. Úplně si dovedu představit film. Jen těch J ... To už jsem nepobrala ... ale i tak ... Super. Za mě pět hvězd :-) :-) :-)

lindavido
02.01.2018 4 z 5

Kniha vás absolutně dostane. Dokázala jsem se u toho naštvat, vyděsit i slzu uronit s pocitem úplné beznaděje a bolestného soucitu. Každopádně doporučuju.

mladkovazuzana
01.01.2018 5 z 5

Tak ta byla hustá....

doriska
31.12.2017 5 z 5

Kniha, která mi bude dlouho ležet v hlavě. Jsem příznivec sci-fi a obecně všech šílených a bláznivých teorií co se vesmíru a našeho světa týče. Kniha mě chytla už od první kapitoly a tak to bylo až do konce. Při odhalení šílené pravdy jsem stejně jako hl. hrdina řekla jen ,,do prdele,, a zůstala sedět s otevřenou pusou. Prostě naprosto uchvacující kniha, která vám nedá spát.

ČmeldaPepa
30.12.2017 5 z 5

Téma, o kterém úplně stejně přemýšlím od dětství (až na tu krychli, ale nějak to autor pospojovat musel). Na každé životní křižovatce mě vždycky napadne, co by bylo, kdyby... ? Kniha mě chňapla a nepustila. I teď, když je dočtená, se mě stále drží. Za mě plný počet bodů. Závěr je možná trochu uchvátaný, až odfláknutý, zhruba posledních asi 100 stran jsem ho předvídal úplně stejný.