Temná hlídka

Juan Cabrillo a jeho pestrá posádka na palubě tajné špionážní lodi Oregon si vydělávají na velice slušné, i když nebezpečné živobytí plněním úkolů pro mocné západní zájemce. Jejich poslední klient však přichází z východu – z Dalekého Východu –, aby je požádal o speciální druh pomoci. Novým zákazníkem je konsorcium japonských lodních magnátů, jejichž majetek je ohrožován brutálními piráty, lovícími v asijských vodách. Pirátské útoky býval dosud obvykle omezeny na malá plavidla a jachty vlastněné cizinci, představující na oceánu velice snadné cíle. Nyní však začínají mizet velké nákladní lodě. Cabrillo podezírá piráty, že k přepadávání větších lodí spojili vzájemně své síly. Když se však Oregon s nimi dostane do konfrontace, zjistí, že aktivity pirátů vycházejí ze smrtelně vážného mezinárodního spiknutí – z plánů na fyzickou likvidaci lidí a jejich otroctví. Tyto vize však Juan Cabrillo hodlá překazit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/9474/temna-hlidka-9474.jpg 4.225

Akta Oregon (3.)

Dark Watch (2005)

Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Temná hlídka

Elea
03.12.2016

Celá série Oregon patří k méně vydařené tvorbě autora, u této knihy jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že jde o parodii knih s Dirkem Pittem.

stopař
26.12.2014

Pohodové čtení,napětí a akce....

Nelly
06.05.2014

Tak toto je jednoznačně jedna z lepších Cusslerových knih - děj je nadupaný od začátku do konce (konec je tedy spíše jako nášlapná mina). Byla jsem mile překvapena na to, že je kniha stará už skoro deset let. Doporučuji všem, kdo hledají napětí a dobře napsaný příběh.

čef
17.06.2012

Od knih gangu Cussler nelze očekávat žádné hluboké filosofické poselství ani psychologické dumání. Jejich romány jdou přímočaře za zábavou. Existuje jistě mnoho čtenářů, včetně mne, kteří ocení napínavý příběh se spoustu detailů z námořních operací a dobrým závěrem. Bohužel se v životě opravdu takové jednoznačné příběhy nestávají. Občas si něco takového přečíst však určitě stojí za to.

derminator
29.05.2011

Zajímavá kniha jako každá od Cusslera jen má jedinou chybičku je to až moc neskutečný. 75%.

Autoři knihy

Clive Cussler