Teď mlč

Teď mlč https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372375/bmid_ted-mlc-CpU-372375.jpg 4 128 36

Cassii Jensenovou přivážejí do nemocnice Svaté Kateřiny na jednotku intenzivní péče. Vrchní sestru Alici Marlowovou ke krásné mladé ženě cosi přitahuje. Zdá se jí povědomá. Sestra záhy odhalí tajemství, které Cassie střežila přede všemi včetně milujícího manžela a rodiny. Tajemství, které všechno změní. Dalším pacientem na oddělení je Frank. Leží uzamčený ve vlastním těle, neschopný jakkoli komunikovat. Přesto slyší a vidí všechno, co se kolem něj děje, a brzy pochopí, že Cassii stále hrozí velké nebezpečí. Zatímco policie Cassiin případ nadále vyšetřuje, Frank je jediný, kdo zná pravdu. Jenže ji nemůže sdělit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

If You Knew Her , 2017

Aneleh
21.08.2019 5 z 5

Nechápu většinu negativních komentářů zde. Kniha je velmi napínavá, z psychologického hlediska neobyčejně dobře zpracovaná. Ani mě nepřipadala jako thriller, ale spíše jako zajímavý příběh s nahlédnutím do života pacientů v kómatu, kteří přesto vše vnímají a chápou. Všechny postavy jsou velmi dobře vykreslené, že se lze do nich dobře vžít a chápat jejich emoce. Bavilo mě to a čas strávený tímto čtením rozhodně nepovažuji za ztracený.

zazvorka
11.04.2019 2 z 5

Škoda nápadu - zápletka zajímavá, ale nudně napsáno. Cassie dost nesympatická - a celkově takové divné. Nejzajímavější mi vlastně připadal popis péče o pacienty - to asi nebylo záměrem, že....

greetchen
01.03.2019 3 z 5

Ke knize mě přilákala "reklama" na obalu, že se má titul podobat Zmizelé. Možná tohle očekávání nakonec způsobilo výsledné zklamání a naštvání. Kniha je prostě průměrný thriller, ale kvůli tomuhle nenaplněnému očekávání jsem se dokonce rozhodovala mezi dvěmi a třemi hvězdičkami.

Líbil se mi námět, způsob, jak se jednotlivé příběhy postav proplétají a nakonec spolu prorůstají, i příjemně mrazivé finále. Autorka ale bohužel neumí držet čtenáře v potřebném napětí, hodně se opakovala, intenzivní odstavce střídala s mrtvými stránkami o ničem. Skoro jsem měla chuť přeskakovat (což nikdy nedělám). Možná je na ni rozsah románu až moc a dokázala by příběh zdárněji smrsknout do pouhé povídky.

micha-ella
28.01.2019 3 z 5

U této knížky mi tak vadil styl psaní v přítomném času, že jsem jí málem nedočetla. (Myslela jsem, že už si zvykám, ale ne!) Navíc to bylo všechno hodně zdlouhavé, na některých místech popisovaný každý krok a každé mrknutí, no, prostě mě to nenadchlo.

jasmína
25.01.2019 3 z 5

Trocha zklamání a naprostý souhlas se Šánkou

Sumatrae
07.01.2019 4 z 5

Cetla jsem na doporuceni kolegyne Zajimave napsane, dobre se cte Sice jsem tusila kdo je vrah temer od zacatku, ale vynahradilo mi to prostredi a vedlejsi zapletky kolem hlavniho pripadu

iceVS
25.12.2018 2 z 5

Četla jsem na doporučení... Je sice nastíněna fajn zápletka, ale je vidět, že je autorka ještě nezkušená, děj nemá spád, je to nuda na moc stránek. Navíc - při počtu postav bylo poměrně brzy patrné, odkud pochází zločin. Prostě mě to ukrutně nebavilo.

Liduka
23.12.2018 5 z 5

Knihu jsem si dost užila. Je členěná na kapitoly vyprávěné z pohledu ošetřovatelky Alice, pacienta Franka a pak také samotné Cassie. Postupně se dozvídáme co každého z nich v životě potkalo. Konec jsem tak nějak tušila, ale ani to neubralo knize na kvalitě. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

Helča17
07.11.2018 3 z 5

Za mě zklamání. Bez napětí, celkem žádná gradace příběhu, dlouho se nic neděje a závěr už to nezachránil.

L.Helena
20.10.2018 3 z 5

Srovnání s Dívkou ve vlaku? Ano, obě dvě stejný průměr ve svém žánru. S tím rozdílem, že DVV má větší mediální kampaň. U obou se tři čtvrtiny knihy prakticky nic neděje. Seznamujete se s postavami a jejich osudy, sem tam nějaký střípek a náznak, že není vše, jak se zdá. Ale žádné napětí a drama. Teprve poslední cca čtvrtina knihy nabere na dramatičnosti a snaží se zachránit celkový dojem.
Jako oddychovka za přečtení stojí. Ale nějaké mrazení a husí kůži neočekávejte.

caroline7390
28.09.2018 5 z 5

Pravdou je, že chvíli trvalo, než se to rozjelo. Ale myslím, že to stálo za to. Určitě. V momentě, kdy už se začalo něco tušit jsem knihu nedokázala odložit. Druhá polovina knihy přečtená za jeden večer. Poprvé jsem se u knihy málem rozbrečela. A nikdy jsem nezažila takové zklamání z osudu postavy. Velice jsem si Franka oblíbila. Ještě než jsem se za knihu vzala jsem si bohužel přečetla recenze tady a málem jsem si to rozmyslela. Jsem ráda, že nerozmyslela.

Ajuszka
22.09.2018 5 z 5

Ja teda vubec nechapu nektere komentare tady. Kniha nebyla vubec zdlouhava,ba naopak me mrzelo,ze byla tak ,,kratka". Cetla se dobre,vtahla me do pribehu,pachatele jsem sice uz tusila asi od pulky,ale to vubec nevadi.Mrzi me osud Franka,prece jen jsem se tesila na happh end. Za me jo a to si myslim ze mam uz trochu ,,vkus" :)

jana4920
07.08.2018 3 z 5

Tohle se trochu nepovedlo. Kniha dost nuda od poloviny doufáte, že se konečně něco začne dít, ale ono moc nezačne. Takže za mě dost zklamání.

lenka666
13.07.2018 5 z 5

Kniha je ze začátku trochu nudná, ale ve druhé třetině začíná být napínavá a to vydrží až do konce. Jsem ráda, že jsem knížku neodložila, protože stálo za to jí přečíst.

jana3099
05.07.2018 4 z 5

Kniha - příběh - mě hodně zaujala. Četla se mi velice dobře, příběh k zamyšlení, sice smutný, ale zase něco z jiného soudku......

Šánka
17.06.2018 3 z 5

Nechápu neustálé přirovnávání thrillerů ke Zmizelé a Dívce ve vlaku (obálka knihy), někoho to může odradit, a někoho, jako třeba mě, natěšit na skvělý zážitek. Ten se ale, bohužel, nekonal.
Dvě třetiny knihy jsou o ničem, nudné, zdlouhavé vyprávění tří osob a celkem nic se neděje, žádné zvraty, napětí. Toho se dočkáme až tak v poslední třetině, kdy se děj konečně krásně rozvine a vygraduje do výborného finiše. Takže, za mě se tohle moc nepovedlo, a v tom velkém množství psychothrillerů, které teď vychází, se dá vybrat hodně lepších kousků, škoda.

tajemství lhaní, lži kóma thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Emily Elgar