Tati, prosím ne!

Tati, prosím ne! https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42832/bmid_tati-prosim-ne-ovO-42832.jpg 4 200 77

Jednoho nedělního rána si osmiletá Barbara uklízí pokojíček a má radost, když jí přijde na pomoc tatínek. Vzápětí se stane něco děsivého - a Barbařin život se nadobro změní. U matky hledat pomoc nemůže, ta má ze sadistického otce strach. Jak dlouho ale dokáže zneužívání snášet? Týdny, měsíce, roky...?

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Daddy, Please Don't , 2008

kykiryki28
15.06.2019 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu hodně zasáhla. Bylo to zároveň příšerné, ale velmi dobře napsané. Od této chvíle budu jen vděčná, jak skvělý mám život, milující rodiče a přátele, o které se mohu opřít.

Pokud se rozhodnete knihu přečíst, rozhodně vám otevře oči...

Ethys
09.05.2019 3 z 5

Pěkně napsané, jen to není typ knihy, který běžně čtu.

Mruskulka
11.07.2018 3 z 5

Jelikož tohle nebyla moje první knížka na toto téma, musím dát pouze 3 hvězdičky. Kniha není moc dobře napsána a nedokázala jsem se do ní vcítit. Přijde mi, že to nenapsala dospělá osoba. Je to opravdu silné, když tak malou holčičku zneužívá vlastní otec. Je jisté, že tam mnoho věcí opomněla, protože mozek chce zapomenou a chování matky mohlo být taky jiné, ale...mám opravdu hodně otázek, které by mne zajímaly.

Madi
09.03.2018 4 z 5

Vše podstatné už tady bylo napsáno. Nechápu chování celé rodiny a chvílemi mi nešly do hlavy ani myšlenkové pochody autorky, tj. když váhala, jestli má na to prase podat trestní oznámení. Matinka a sourozenci na přes držku a doufám, že tatínek si to v lochu pěkně "užil".

Terez418
21.12.2017

Určitě teď nechci něco zlehčovat nebo odsuzovat, jen napíšu svůj názor.
Jak je kniha napsaná je naprosto děsné. Jak kdyby ji tvořilo malé dítě, které skáče z myšlenky na myšlenku. O překladu radši ani nemluvím. Od přírody jsem člověk podezíravý a o věcech přemýšlím, než zaujmu stanovisko a Barbara často zaujímala nepochopitelný postoj. V knize je spousta pasáží, které mi nejdou vůbec na rozum. Děj tak nějak nedrží pohromadě a v příběhu jsou velké mezery. Tím určitě nechci říct, že by si autorka záležitost vymyslela. Tohle prožít je hrozný úděl, ale mám jedno velké ALE.... Události se možná odehrávaly trochu jinak.

sabina1996
14.10.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá. Přečetla jsem ji jedním dechem a bylo to velice dojemné. Určitě doporučuji těm, které tohle téma zajímá.

Aivinka
31.05.2017 5 z 5

Tato kniha mě doopravdy zasáhla. Je docela smutné že se takové incidenty dějí, děly a dít budou. Někteří lidé jsou neskutečné monstra.

Laryssa
10.02.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, potřebovala jsem se dočíst k tomu, kdy Barbařino trápení konečně skončí. A naštěstí "skončilo". Věřím, že svěřit se někomu s touto skutečností je nesmírně těžké a někteří to nakonec ani nedokážou. Chování zbytku rodiny a především bratrů bylo hrozné, nedivím se, že se chtěla od nich i od všech těch vzpomínek odstěhovat hodně daleko. Rozhodně doporučuji.

Kikuse13
23.10.2016 5 z 5

Hodně silný příběh, je mi líto Barbary... jak něco takového může někdo udělat a nechápu chování bratrů, že oba dva stáli na otcově straně i Paul, kterého otec bil. A matky, že všechno otci hned žalovala. Stojí za přečtení.

DiLay
15.08.2016 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla bezmála za dva dny.
Velmi krutý a emotivní příběh. Bohužel se tohle ve světě děje.. :/ Každopádně tohle byla moje první kniha co se týče znásilňování a domácího násilí. A jo někdy bývám rozčílená při čtení knih ale teď? Ve mě to úplně vřelo. Nechápala jsem jak se vlastní otec dokáže takhle chovat a takhle ubližovat vlastnímu dítěti-dětem. A absolutně nechápu postoj Paula v závěru knihy. Chudák holka.

Po druhé knihu určitě nepřečtu..jednou to stačilo :) Doporučuji :)

Jooola
17.04.2016

Neuvěřitelně despotický a vyšinutý otec...smutné, že trvalo tak dlouho, než se svěřila...

Šárka5875
06.03.2016 4 z 5

Hodně silný příběh podle skutečné události. Musím říct, že jsem z něj měla dost velkou obavu. Ovšem autorka se s ním popasovala velmi dobře. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

Morrighan
29.10.2015 5 z 5

Barbara je úžasná a moc si přeji, aby byla v životě už jen šťastná! Její výpověď je tak drastická, tak upřímná a tak přínosná! Skvělá kniha, děkuji za ni, opravdu jsem ji potřebovala...

LucieAlexandra
10.09.2015 5 z 5

Za celou dobu se mi nepodařilo pochopit, proč matka zůstávala s takovým uchylným darmožroutem a jak je možné, že sebou nechala manipulovat a dokonce se stavěla proti vlastním dětem, třeba už jen tím trapným žalováním. O sourozencích, kteří se za sestru nedokázali postavit nemluvě.

ptavichripkaa
11.08.2015 5 z 5

Nechápu chování matky a sourozenců. Ani jeden nestál pořádně na Barbařině straně a nepodpořili ji v boji proti pedofilnímu otci. Je hrůza, že Barbara se s tím pravděpodobně nikdy nevyrovná a ta zrůda, která ji měla být oporou se vzmohla po odsouzení jen na urážky a hrozby. Knihy s touto tématikou moc nečtu, většinou to strašně obrečím a přeju násilníkovi, který dokáže ublížit takovému neviňátku, jen aby zdechl tou nejpříšernější smrtí.

ASIM27
24.07.2015 5 z 5

Přesně jak říká komentář před mým, nedá se na ni přestat myslet... při čtení jsem několikrát knihu odložila a řekla si, že ji prostě dál číst nebudu, ale nedalo mi to, musela jsem vědět, co se bude dít dál..... Ovšem přesně sdílím ten pocit, že mi z ní nebylo úplně dobře.... :)

Zrzavá_Tereza
11.04.2015

Taková ta knížka, po jejímž přečtení na ní jen tak nepřestanete myslet... Nebylo z té knihy dobře - už jen kvůli tomu, že se takové věci dějí a dít budou. Bohužel.

maličkán
17.03.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Leniiis
06.03.2015 5 z 5

Hrůza a děs. Nevím jak je možný, že jsem něco tak hroznýho dočetla, ale šlo to samo. Musela jsem číst dál a dál a pořád jsem čekala, že už konečně bude tomu hroznýmu trápení konec. Nechápu jak se takhle muže chovat rodič dítěte, osoba, které dítko věří a která by měla být jeho oporou a ne zlem, kterýho se bojí. Chudák holka má zkaženej život.

TessaJean
18.01.2015 4 z 5

Musím říct,že u mě toto byla první kniha, kterou jsem dokázala přelouskat už za den a půl! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, pořád jsem chtěla vědět jak to bude s hlavní hrdinkou dál. Znovu bych do ní už ale nešla už z toho důvodu, že je opravdu krutá a emotivní. Já sama jsem si při tom okusovala nehty a ještě horší je, když si čtenář uvědomí, že se tohle opravdu stalo.

zneužívání znásilnění podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Barbara Naughton
irská, 1979
2010  87%Tati, prosím ne!

Kniha Tati, prosím ne! je v