Tarot: Klíč k iniciaci

Tarot: Klíč k iniciaci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401678/bmid_tarot-klic-k-iniciaci-d0k-401678.jpg 4 13 2

Faksimile prvního vydání z roku 1940. Kresby karet a symbolů Vladislav Kužel. Tabulky upravil Karel Horák. Pierre Lasenic (Petr Kohout, 1900-1944) je autorem knihy o esoterní podstatě tarotu a jeho divinačních technikách, jež vyšla pod názvem "Tarot, klíč k iniciaci". Text doprovázela vyobrazení tarotových karet a pantaklů, které podle Lasenicových instrukcí nakreslil Vladislav Kužel.... celý text

LordSnape
30.06.2019 4 z 5

Kniha určitě vhodná pro hlubší studium tarotu a to zvláště v jeho hermetickém pojetí - iniciaci. Není to příručka jak vykládat karty! Lasenic zde rozebírá historii i předchozí publikace o tarotu a postupně pak jede kartu po kartě od velkých arkán až po malé karty. Ty rozebírá přeci jen stručněji dle symbolických obrazů. Najdeme tu i kosmologické vztahy, numerologii či Kabalu. Kniha se hlavně opírá o obrazy z Mairselleského tarotu, takže se namísto takové Velekněžky objevuje ještě Papežka.

Najdeme zde i klíč k řazení malých arkán (fungují ve skupinách), vztah mezi malými a velkými kartami, pozice v makro i mikrokosmu. Vůbec nejlepší kapitoly jsou o mantickém významu tarotu, 21 pravidel tarotové hieromancie a dále 16 způsobu jeho mantického výkladu, přičemž některé jsou naprosto šíleně složité, ale o to více zajímavé. Myslím si, že kniha funguje skvěle s autorovým tarotem, protože teprve tam pak adept vidí, o čem je vlastně řeč. Jo a kniha mě též naučila se nebát a mít rád lichá čísla!

Twiggina
04.03.2013 5 z 5

Tuto knihu považuji za jednu z nejlepších v oblasti Tarotu, pokud pominu staré historické dokumenty. Chce-li člověk těmto kartám opravdu porozumět, pak vřele doporučuji! Přesto, že jsem ji již přečetla, tak stále se k ní vracím. Pokaždé najdu něco nového.
Studium na mnoho let. :)

tarot