Taras Kuščynskyj

Taras Kuščynskyj https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208299/bmid_taras-kuscynskyj-k9z-208299.JPG 5 6 1

Monografie fotografa Tarase Kuščynského (1932 - 1983) s úvodním textem Jiřího Šerých vychází v edici Osobnosti české fotografie. Fotografická monografie zahrnuje šedesát reprodukcí z díla Tarase Kuščynského, který je znám především jako fotograf ženy. Dobře znal své modely, se kterými spolupracoval systematicky už několik let.

LuckyVagabond
13.03.2019 5 z 5

Taras Kuščynskyj jehož jméno pomalu ani nevyslovím a doposud jsem nevěděl že existuje, se asi právě stal mým nejoblíbenějším českým fotografem.
Nahé ženy na nás dnes vykukují na každém rohu. Člověk je z toho až otupělý a málokteré zobrazení aktu už ohromí.
U fotografií Tarase jde ale cítit něco osobního a platonického. Jakoby fotky zachycovaly i něco z duše modelky. Možná to dělá ta černobílá fotografie a absence dokonalého retušování. Ale tajemství bude pravděpodobně tkvět v autorově upřímné fascinaci ženskou krásou a zachycení a zobrazení modelek přesně tak jak jejich krásnu vnímal on sám v jejich přirozenosti a jemnosti. Fotky mají zvláštní autentičnost.

Až jsem dostal chuť vyměnit smartphone za analogový foťák.

ženy fotografie akty

Autoři knihy