Tančím tak rychle, jak dokážu

Tančím tak rychle, jak dokážu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7829/mid_tancim-tak-rychle-jak-dokazu-Kpb-7829.jpg 4 362 67

Autobiografická zpověď úspěšné emancipované ženy, scenáristky a režisérky newyorské televize, která mobilizovala všechny síly své osobnosti, aby dokázala žít bez návykových medikamentů. Odhodlání k takovému skutku však spolu s dalšími okolnostmi, jako byly patologický vztah s přítelem, nesprávné doporučení psychologa či ztráta kariéry i sebe samé, způsobilo, že se psychicky zhroutila a prošla si martyriem při pobytu v psychiatrických léčebnách i při opětovné snaze začít žít nový život. Příběh je také výpovědí o bolestech a úzkostech, které v dnešním světě mohou postihnout každého z nás, ale zároveň nám dává naději, že s nimi můžeme bojovat a zvítězit nad nimi. Autorka začala psát tuto knihu o bolesti a hektičnosti života v New Yorku jako součást terapie po návratu z psychiatrické léčebny. Přestože sepsala svůj příběh už v roce 1979, jeho obsah je nadčasový a dnešní čtenáře bezesporu osloví. Kniha se rovněž stala námětem pro filmové zpracování. Je určena všem, kdo se zajímají o psychologii a lidské osudy. Barbara Gordon pracuje jako scénáristka a režisérka newyorské televize. Je autorkou několika románů.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Portál

I'm Dancing as Fast as I Can , 1979

mschmidtova
25.11.2016 3 z 5

S knihou jsem se docela trápila. Těžko říct, čím to bylo. Příběh je to zajímavý, tím spíš, že je to skutečná událost. Možná mi tam chyběl nějaký autorský styl. Možná, kdyby autorka byla spisovatelka, četla by se mi kniha lépe. Knihu stejně ale doporučuji. Je dobré si přečíst, kam až se člověk může dostat, kam vede nesmyslné polykání léků a zavírání očí před problémy. Na druhou stranu nás příběh poučí, jak se z takové závislosti dostat a slibuje naději, že je to možné.

TipsyChipsy
09.11.2016 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio. Jde o úchvatně zachycený dlouhý proces psychiatrické nemoci od začátku přes pád do hlubin po vyléčení. Autorce patří velký dík, že se dokázala o vše podělit a tak poutavě zaznamenat.

Aroucaria
13.09.2016 2 z 5

Jak to jen napsat? Téma neskutečně zajímavé, avšak sdělení nesnadného údělu bylo poněkud kostrbaté. Nemohla jsem do příběhu vklouznout, i když jsem si říkala, že je z doby dávno minulé, a slovo "mozkoškrab" mi přivodilo vyrážku. Střídaly se tam momenty, kdy už to vypadalo, že se to pěkně rozjede, ale nakonec z toho nic nebylo. Strohé omílání a když nad tím tak přemýšlím, tak trochu pestrosti se knize dostalo až ke konci. Dalo se, ale měla jsem vyšší očekávání a vlastně jsem knihu dočetla jen ze zvědavosti.

feex8
20.08.2016 2 z 5

Nuda, nuda. Plytka lovestory, ktoru doplnali nekonecne a nezaujimave rozpitvavacky pocitov, nalad, myslienok hlavnej "hrdinky". Dotycna sa prilis riesi v celej knihe a ako postava, ktora neohuri, nenadchne, ma skutocne jej neoriginalne myslienkove pochody nezaujimali. Deja je tam malo, zaujimaveho deja este menej. Nastastie to nebolo az take necitatelne. Je to ale kniha, ku ktorej sa uz nevratim a zrejme na nu aj rychlo zabudnem. Na dlhe zimne vecery fajn, ale to je asi tak vsetko.

Moje hodnotenie: 30 %

Jessica007
04.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila, hned jak u nás poprvé vyšla. Líbila se mi hodně a hodně se mě tak nějak dotkla, šla až na dřeň.

midlajs
15.07.2016 3 z 5

Zacatek, bych rekla, ze byl dost zajimavy. I zapletku jsme v autobiogrqfii i zazili, ale jakmile se dostala do lecebny, tak uz mi to nebavilo. Spisovatelka by podle meho potrebovala nejakou korekturu, aby se dokazala z pocitu vypsat, kdyz popisovala pocit "mimo sebe". Vubec jsem ji to neverila.

zuzina88
20.05.2016 5 z 5

Knihu jsem četla prvně před cca 30 lety, a od té doby si ji jednou za čas zopakuji - a vždy v ní najdu něco nového k zamyšlení. Autobiografická kniha o tom, kterak dopadnete, když uvěříte svému psychiatrovi, ke kterému chodíte 10 let... Velmi niterná a upřímná zpověď americké scénáristky a režisérky. Podle knihy byl natočený film Tančím jak nejrychleji dovedu v hlavní roli s Jill Clayburgh.

katerina4252
19.05.2016

Ja jen doufam, ze psychiatricka lecba dnes vypada uplne jinak. Nektere rady terapeutu, psychologu atd. jsou vpravde sokujici - napr. Barbaru surove mlatil az skoro prizabil jeji pritel, a rada psychologa: "no tak, dovadela jste ho k silenstvi tim jak jste emocionalne potrebna, dyt je to vpodstate slusny chlap". Hodne uprimna kniha, myslim, ze s timto jit na kuzi i dnes by mohlo cloveka stat karieru, stigmata casto pokracuji. Velmi sugestivne napsane, a podle mne se z toho muze clovek hodne poucit, at jiz si necim podobnym prosel ci ne.

Radúza65
16.03.2016

Četla jsem cca před 30lety.Tehdy na mě zapůsobila tak,že se mi vybavuji i po tolika letech.Nejvíce mě zaujal vztah matky a dcery,možná proto,že právě tehdy jsem podobný vztah hodně řešila.

medvedice3
22.02.2016 4 z 5

Četla jsem první, totalitní vydání (překlad V. Bláha), kniha přitahovala i téměř minimalistickou, graficky čistou obálkou. Při čtení komentářů mě napadlo, do jaké míry záleží na tom, jaké vydání čteme - na každém vydání této knihy se podílel jiný překladatel.

PetK
05.02.2016 1 z 5

Četla jsem už asi před třemi lety, ale pořád si pamatuju, jak mě knížka iritovala. Vím, jak to chodí v psychiatrické léčebně, co člověk prožívá. Ale tady mi to přišlo jen jako totální plácání o ničem, opakovaná sebelítost, a kolikrát to bylo tak zmatené, že jsem nevěděla, o čem autorka mluví. Pro mě bez napětí, bez zásadní dějové linky, bez hrdin(k)y, se kterou bych se mohla identifikovat... Sotva jsem dočetla.

radus
21.10.2015 3 z 5

Čekala jsem od knížky trošku více, proto dávám jen tři hvězdičky. Na mě těch myšlenkových pochodů bylo až přespříliš, ale kdo má tohle téma rád, ať si knihu určitě přečte.

Firefox4
20.05.2015 3 z 5

Četla jsem knihu, poslouchala audio a viděla film a to vše v jednom měsíci, prostě se to tak náhodou všechno ke mně v jednu chvíli dostalo. Určitě stojí za přečtení, pokud jste se nikdy s podobným osudem nesetkali, tak tady máte docela klasický scénář. Jen doba pokročila a knih na tohle téma, podrobnějších, více vykreslujících své hrdiny, je na trhu asi už víc, než v době, kdy vznikla tato kniha.

Luccy78
16.05.2015 4 z 5

Hodně silná a "hutná" kniha, kterou jsem nedokázala číst najednou a zároveň jsem nemohla přestat.. Neustále jsem u ní přemýšlela a hodnotila svůj život. Po přečtení mám pocit, že nikdo nejsme zcela normální a kolikrát balancujeme na hraně "normálnosti". Jsme zahlceni permanentním stresem z práce, ze starostí o domácnost, rodinu, děti, z pocitů vlastní nedostatečnosti a méněcennosti a přitom si ani neuvědomujeme, že stačí jen zlomek z toho tlaku, který zapůsobí jako spouštěcí mechanizmus a ocitneme se sami na pokraji bláznovství. Je tak snadné do všeho spadnout, ale tak obtížné se z toho sevření vysvobodit.. A přesto tady zůstává naděje, že to se to dá zvládnout, jako i Barbaře.

maso007
01.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha nejen pro ty, kteří si něčím podobným prošli...

bookharmony
17.06.2014 5 z 5

...napadá mě jen... milý Bože, dělám co můžu... skvěle...

dulenka
28.12.2013 4 z 5

Stigma duševní nemoci a spousta rádoby kvalifikovaných rad.... Krutá pravda... Autorka sice popisuje své zkušenosti před lety v Americe... bohužel o nic lepší pomoc nenajdou ani psychiatričtí pacienti u nás dnes. Terapeut, který, chápe, rozumí a umí pomoci je zázrak* Díky, Barbaro, že dáváte naději.

Manifest blech
14.08.2013 4 z 5

Při čtení mě chvílema až mrazilo. Po přečtení jsem se zamyslela, jak bych to udělala já, ale na to vždy stejně přijdeme až když se taková situace přihodí.

bobina58
04.07.2013

Kniha je velice dobře napsaná,člověka nutí k zamyšlení. Jak málo si někdo cení svého zdraví a života. Jako film mně moc neoslovila,ale kniha je fakt super.

Warana
24.03.2013 4 z 5

Text na mě v době čtení hluboce zapůsobil a zanechal ve mně nedůvěru v polykání tabletek a silný emoční zážitek. Všem knížku vřele doporučuji. Perfektní vcítění a skvělé dialogy. Bohužel už si z ní moc nic jinak nepamatuju, až na matné přátelské večírky a polykání valia. Proto možná o hvězdičku méně. Každopádně Barbaře díky!