Tam, kde ji našli

Tam, kde ji našli https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404680/bmid_tam-kde-ji-nasli-ueu-404680.jpg 4 227 82

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě je, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno – a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství… „Kimberly McCreightová se dostává do první ligy žánru po bok takových stálic, jako jsou Jodi Picoultová nebo Harlan Coben.“ USA TODAY... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Where They Found Her , 2015

Leniiis
22.10.2017 3 z 5

Tak upřímně jsem se trochu trápila :) na mě moc jmen, moc příběhů..a tak trochu slátanina. To je možný fakt jen v knížce nebo ve filmu ..no možná ani do filmu ne, ale spíš do telenovely o 300 dílech. Úplná hruza to zase taky nebyla, ale znám mnohem lepší knížky. Tohle jsem dočetla, protože mě fakt zajímalo, jak to vůbec muže dopadnout při takovým počtu osob a všeho kolem.

Jane100
18.10.2017 3 z 5

Docela dobré to bylo a TEĎ BUDU SPOILEROVAT!!! Představa, že někdo jede na kole, v zatáčce hodí smyka a z igelitky se mu vysype mrtvý mimino, který se odkutalí někam pod most, je natolik směšná, že v tuhle chvíli jsem měla dosud dobrou knihu, chuť zavřít a okamžitě vrátit. Tohle snad autorka nemůže myslet vážně. Podobný pocity jsem měla u Pauly Hawkins Do vody. Taky příběh plnej po desetiletí topících se slečen někde v nějaký tůni. Wtf? Holky by se mohly chytit za ruce a společně sepsat nějaký blábol. Třeba jak bagr sežral letadlo. Prvotřídní kvalita zaručena.

jana3099
13.10.2017 5 z 5

Tak pro mě naprosto skvělá kniha, velice dobře se mi četla, příběh je pořádně promyšlený a o zapeklitý a prolínající se děj není opravdu nouze, poslední stránky jsem doslova hltala a byla jsem hodně překvapená z konce knihy......za mě určitě plný počet u hodnocení :-)

PetraBery
30.09.2017 4 z 5

Kniha o vyšetřování smrti novorozence, které jakoby nikomu nepatřilo. Hlavní hrdinka reportérka Molly má za sebou traumatizující zážitek, o to víc se jí psaní o této události dotýká. Postava Barbary mi byla opravdu hodně nesympatická, Sandy mi bylo líto. Konec mě hodně překvapil, scénářů, kdo za to může, jsem měla dost a autorka mi vypálila rybník. Čtivá kniha.

Janča089
29.08.2017

Knížka se mi líbila, ale není dobré ji moc odkládat, protože hrozí, že něco důležitého z děje nebo z postav zapomenete. Konec byl dobře promyšlený a všechny otevřené věci se ujasnily. Nic nezůstalo nevyjasněné (nebo jsem to alespoň nepostřehla), jako se to děje u některých jiných knih.

josska
26.08.2017 4 z 5

knížka mě moc bavila,napínavá a pěkně se četla

happy-smile
18.08.2017 4 z 5

Případ Amelie mě nadchnul, a tak jsem se hodně těšila na další knihu od této autorky. Tentokrát mi to trochu přišlo jako nějaký ženský román a tím stylem vyprávění mi to připomnělo Manželovo tajemství nebo Do vody. Nakonec ale musím říct, že rozpačitost z velké části asi vycházela z přehnaného očekávání a kniha se mi líbila. I tak si ale myslí, že kvality Amelie to nedosahuje.

perpe2a
17.08.2017 2 z 5

docteno, no slabota... hodne jsem se premlouvala k docteni a casto ji odkladala, aspon ze ten konec to trosku zachranil... takze tak 2 a pul hvezdy..

Nikka710
09.08.2017 4 z 5

Má druhá kniha od Kimberly McCreight, opět lze hodnotit jen kladně. Příběh novinářky Molly i dalších postav knihy je líčen velmi realisticky. Z počátku bylo matoucí střídání postav, ale pokud si napíšete, kdo hraje jakou roli v knize, pak je poměrně snadné odhadnout, kdo je otcem mrtvého miminka, jež je nalezencem u Essexského mostu. Zásadní roli v knize hrají méně nevýznamné postavy, což může být do jisté míry matoucí. Z počátku jsem váhala, tipů bylo více, ale od druhé třetiny nabírá kniha poměrně spád, a tím je čím dál více čtivější. Zbývajících několik desítek stran jsem přečetla najednou a opravdu to stálo za to.

limetka2008
05.08.2017 3 z 5

Dobře vymyšlená zápletka, jen jsem se občas ztrácela v tom, kdo je kdo a také retrospektivní vsuvky mi v tom dělaly trochu binec.

Michaeles
13.07.2017 2 z 5

Kniha se mi popravdě moc nelíbila a ani mě moc nebavila. Nicméně zápletka byla docela dobrá. Konec velice rychlý. Nejdřív je kniha pořád natahovaná kam až to jde a postupně se přidává tolik postav, že už člověk neví o kom vlastně čte, a nakonec bum konec je to takto. Znova si knihu určitě nepřečtu.

Culina68
23.06.2017 2 z 5

Oceňuji dobrou zápletku, ale první půlku knihy jsem si musela připomínat kdo je kdo a proč tam vlastně asi je ???

bookcase
15.06.2017 5 z 5

Další z řady čtivých thrillerů s dobře propletenou zápletkou.

Digi28
10.06.2017 2 z 5

Přiliš mnoho postav, kniha me nabavila nutila jsem se ke čtení. Nedočetla jsem

novina
25.05.2017 4 z 5

Děj byl ze začátku takový hodně vláčný, knihu jsem dokázala i na několik dní odložit. Konec byl naopak strhující a stránky jsem četla jedním dechem. Propletenost postav byla zajímavá a na konci do sebe vše krásně zapadlo.

Monni
18.05.2017 3 z 5

Do půlky mě kniha moc nezaujala :/ pořád jsem ji odkládala, ale od půlky už mě začala chytat a konec jsem dala jedním dechem, ale už si ji asi znovu nepřečtu :)

NikaMirka
12.05.2017 4 z 5

Nesouhlasím s tím, že by v ději bylo moc postav, jedná se jen o "tři" rodiny proboha, to není zase tak moc. Hlavní postavy dvě a půl ženy, které v podstatě nemají nic společného, až na tragédii, která je spojuje. Nevidím nic, kde bych se měla ztratit v ději. Jednoduchá zápletka, která nešokuje, protože takové věci se běžně dějí - i když by neměly. Molly jsem chápala, Barb nesnášela, typická americká, "rádoby" dokonalá manželka a žena a Sandy? Tu jsem litovala, i když by o to nestála.

Dousabel
07.05.2017 4 z 5

Mno, musím přiznat, že tak do půlky knihy, možná i třičtvrtě, jsem to měla na jasné tři hvězdy. Prakticky nic moc se tam neděje, autorka nás zavalí příliš mnoha postavami v několika časových rovinách a může to působit zmatečně, než pochopíte, kdo je kdo a hlavně v jaké době. Čte se to příjemně, neurazí ani nenadchne. Každopádně, za posledních cca 80 stran musím hvězdu přidat. To už jsem jen seděla a kdybych mohla, četla bych ob dva řádky, abych se už konečně dozvěděla, jak to bylo. Dokonce jsem si nechala ujet dva vlaky, chtěla jsem si to dočíst v klidu doma :o) Takže nakonec super.
SPOILER! Jediné, co mi tam moc nesedělo, byla postave Stelly, myslím, že tam vůbec nemusela být, dělala v tom zmatek :D

zuzana2599
18.04.2017 4 z 5

Mně se to postupné rozplétání starého tajemství i odhalení toho nového docela líbilo. Celou dobu čtení jsem měla takový ten příjemný pocit napětí, který mě nutil vracet se ke knize.
Ke konci začal děj do sebe hezky zapadat a po dočtení jsem měla příjemný pocit, že vše dopadlo jak mělo. S radostí doporučuji všem milovníkům napětí :-)

salunka
12.04.2017 2 z 5

Překombinovaný děj, na můj vkus až moc postav. Do čtení jsem se musela nutit a kniha jako taková mě ničím nezaujala.