Tam, kde ji našli

Tam, kde ji našli https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314303/bmid_tam-kde-ji-nasli-HTK-314303.jpg 4 227 82

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno – a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Where They Found Her , 2015

Šárka5875
11.04.2017 4 z 5

Musím říct, že ani jedna hrdinka příběhu mi nebyla nijak zvlášť sympatická. Molly mi přišla nemastná, neslaná, Barbara afektovaná a občas přímo na pěst, a Sandy... U ní jsem dost dlouho nechápala, proč byla vůbec autorkou do příběhu zasazena. Děj plynul od počátku tak nějak rozvláčně, nijak zvlášť mě nechytil. Působil na mě i zmatečně. Měla jsem pocit, že autorka chvílemi skáče chaoticky z jednoho na druhé, z minulosti do přítomnosti. Můj dojem z knihy byl tedy poněkud vlažný a zachránila ho až poslední třetina příběhu, kdy do sebe začaly zapadat jednotlivé kousky skládačky a vše dostalo smysl. Námět knihy je bezpochyby velmi zajímavý.
Kniha mě tak úplně nenadchla, což ale neznamená, že by byla špatná. To určitě ne. Hodnocení dávám poměrně vysoké, ovšem autorčin debut Případ Amelia mě oslovil mnohem víc. Přečtěte si knihu a udělejte si vlastní názor :)

Evule81
09.04.2017 5 z 5

Všem doporučuji. Super kniha :-)

SilvieSisinka
08.04.2017 5 z 5

Super kniha,četla se jedním dechem.Doporučuji.

stolbice
07.04.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. Příběh zajímavý, čtivý a bohužel i uvěřitelný. Čí je to miminko jsem tušila už od půlky knihy a Barbaru jsem nesnášela už od samého začátku. Happy endy se prostě pokaždé nekonají.

kikies
30.03.2017 5 z 5

Líbí se mi tento styl psaní, líbil se mi už u Případu Amelia. Opět se pohybujeme na menším městě, v nepříliš anonymní komunitě soustředící se kolem školy, kde se všichni znají, ale vlastně nikdo nikoho nezná pořádně, mikrosvět ovládaný předsudky. Na povrch vyplouvají ošklivá tajemství z mládí, lidé musejí v souvislosti s čerstvými událostmi prohrábnout i své vzpomínky a vlastní svědomí. Spousta zajímavých charakterů, hodně nečekaných překvapení, napětím nabitý děj... za mě jednoznačně ANO! :-)

Lindulinek
26.03.2017 4 z 5

Klasický děj. Maloměsto, spousta tajemství, všichni se znají a nakonec se to všechno rozuzluje. Nicméně mě kniha bavila a doporučuji.

Danago
22.03.2017 4 z 5

Děj byl po celou dobu napínavý , přecházel od současnosti do minulosti a vše se postupně spojovalo. Všichni hrdinové knihy měli nějaké své tajemství ..... Nakonec vše do sebe krásně zapadlo. V knize jsem nenašla žádné nelogičnosti. Musím, ale říct, že na čtení je nutné se docela soustředit, aby člověku neutekly souvislosti. Mně se knížka líbila. Nechci ji srovnávat s předchozí knížkou, četla jsem ji dávo a taky se mi moc líbila.

VerčaFF
20.03.2017 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Zápletka dobrá, děj napínavý, dokonce mě zajímal i osobní život jednotlivých postav, což se tak často nestává. Závěr nebyl až tak nečekaný, spíš pomalu tušený, ale tady mi to vůbec nevadilo. Určitě doporučuji.

Enessis
15.03.2017 5 z 5

Tato kniha se četla sama :) od začátku až dokonce napínavý děj.Líbilo se mi jak děj zasahoval do minulosti a postupně spojoval několik postav. Za mě 5 hvězdiček :)

Carly10
13.03.2017 5 z 5

z knihy jsem totálně nadšená! ještě teď nad ní musím přemýšlet.. některé postavy mě zklamaly, ale to už do příběhů patří :) děj byl sice někdy hodně zamotaný a člověk se při čtení musel více soustředit, přesto patří tato kniha mezi jednu z nejlepších, které jsem četla.. konec mě dostal, takový jsem teda vůbec nečekala.. za mě jednoznačně 5 hvězdiček :)

postrach
13.03.2017 4 z 5

Příběh začíná vyprávěním dívky,která se zbavila těla mrtvé holčičky.Ve skutečnosti začne v době,kdy dospělé postavy,byli sami ve věku pubertáků.Skrývají tajemství a lžou.Nikdo není takový,jak se na začátku jeví.Postav je tam mnoho a aby jste knihu pochpili,musíte číst pozorně.Místy z jednání a chování některých postav,až mrazí.Ke konci,kdy jsou lži postav rozpleteny,postavy se vyspovídají a případ je vyřešen,je kniha zajímavá.příběh může mást i donutit lidi k zamyšlení.Lži vždy vyplují na povrch a i po mnoha letech,můžou napáchat mnoho škod.Minulost rodičů,často ovlivnuje život a budoucnost potomků.Kniha se mi docela líbyla.

georginaa
11.03.2017 3 z 5

Ze začátku čtení jsem měla trochu zmatek. Nepochopila jsem, proč se skáče z jedné postavy na druhou, dokud se děj neprotknul. Styl vyprávění mi taky nějak neseděl i když příběh na druhou stranu byl poutavý. Ale všem čtenářům se spisovatel zavděčit nemůže, takže kniha přečtena, ale asi se k ní nikdy nevrátím.

Illaa
13.02.2017 2 z 5

Dvakrát odvázaná z knihy nejsem. Zápletka byla až moc překombinovaná, každý obyvatel města měl nějaké tajemství a vše se prolínalo do sebe. Předešlá kniha autorky byla lepší.

Knižní střípky
12.02.2017 4 z 5

Prvních cca 70 stran jsem přečetla a pak knihu na pár dní bez zájmu odložila a četla jinou. Po jejím přečtení jsem se ke knize vrátila a zhltla ji na jeden zátah. Byla výborná, tímto jí odpouštím pomalý rozjezd, ve finále jsem knihu celkem těžko rozdýchávala. Když jsem pochopila, jak se věci skutečně mají, docela mě to šokolovalo. Hned od samého začátku knihy mi neskutečným způsobem lezla na nervy Barbara. To její hnusné pokrytectví a hraní si na "za každou cenu dokonalou rodinu" způsobilo ve finále tak neskutečnou tragédii, že se až člověku tají dech a mrazí ho v zádech, když si uvědomí všechny souvislosti.

martina.tim
10.02.2017 5 z 5

Naprosto mě tento příběh dostal. Už hodně dlouho jsem neměla v ruce knížku, která by ve mě budila tolik pocitů a kterou bych tak intenzivně prožívala. Chvíli jsem nemohla posedět, postát ani přestat o ní přemýšlet cestou do práce. Nemohla jsem se ani dočkat až příjdu domů a zase se do ní ponořím. Charakteristika postav a průběh děje byl tak neskutečně reálný. No abych se pohla dál tak zároveň mě některé postavy neskutečně rozčilovali. A to nejvíc Barbara. Při čtení jejích částí jsem měla sto chutí ji dát po tlamě. Ten její styl výchovy a to jak je ten styl dokonalý, že sebemenší upozornění bere jako políček... Stellu bych mít asi za kamarádku nechtěla.

Zakončení děje jsem osobně nečekala a tudíž mě dost překvapil. :)

Zoy
07.02.2017 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, napínavá až do konce, který byl překvapivý

kosilka
06.02.2017 5 z 5

Knihu pro mě bylo zpočátku náročné číst, neseděl mi styl vyprávění, málo přímé řeči, popis vztahů, lidí, událostí, nemohla jsem se začíst, šlo to opravdu ztuha a kniha mě moc ani nebavila. Od určitého momentu ale tyhle dojmy ustaly a postupně mě i opustily, do knihy jsem se krásně začetla a hltala další děj, nehledě na to, jak byla kniha napsaná a že šlo stejně více o vyprávění té které hrdinky než o rozhovory mezi postavami, i když to se postupně také vylepšilo. Postavy a jejich charaktery byly výborně vykreslené, celý příběh byl takový uvěřitelný a lidský, místy hodně znepokojivý, až děsivý, ale té lidskosti právě toto přidalo. Čí bylo miminko a nakonec i kdo byl otcem, jsem uhodla, autorka vsadila na postavy, které mají v knize společný rys. Překvapená jsem tedy nebyla, ale stejně mě příběh hodně zasáhl a celá kniha se mi opravdu moc líbila.

Daenerys
05.02.2017 5 z 5

Za mě zasloužená "pětka" bez váhání! Přečetla jsem jedním dechem, je to snad dokonce ještě lepší, než Případ Amelia. Na atraktivitě rozhodně přidává vyprávění více postav, čtenář je tak vtažen do příběhu hnedle ze tří stran. Osobně se neztotožňuji s některými příspěvky níže: že je to matoucí a nepřehledné, mi nepřišlo ani na chvilku, orientovala jsem se celkem snadno a počet postav mi přišel přiměřený. Těším se na další autorčin román.

Jana77
03.02.2017 4 z 5

Zodpovědně musím říct, že Případ Amélie byl lepší. Tam kde ji našli je místy hodně, hodně zmatená, tolik osob a vyprávění, různé časové roviny, až jsem se chvílemi ztrácela. Ale samotný příběh byl dobrý, napínavý, rychle plynoucí, jen na mě prostě trochu zmatený.

kytarka
02.02.2017 5 z 5

Kniha je napsaná po celou dobu v napinavě duchu. Děj je dost propletený, ale hodně zajímavý. Kniha s se mi hodně líbila a ja bych ji určitě doporučila.

thrillery novináři tajemství horory

2014  81%Případ Amelia
2021  75%V dobrém i zlém
2016  75%Tam, kde ji našli

Kniha Tam, kde ji našli je v