Tam, kde ji našli

Tam, kde ji našli https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314303/bmid_tam-kde-ji-nasli-HTK-314303.jpg 4 227 82

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno – a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Where They Found Her , 2015

Leniiis
22.10.2017 3 z 5

Tak upřímně jsem se trochu trápila :) na mě moc jmen, moc příběhů..a tak trochu slátanina. To je možný fakt jen v knížce nebo ve filmu ..no možná ani do filmu ne, ale spíš do telenovely o 300 dílech. Úplná hruza to zase taky nebyla, ale znám mnohem lepší knížky. Tohle jsem dočetla, protože mě fakt zajímalo, jak to vůbec muže dopadnout při takovým počtu osob a všeho kolem.

Jane100
18.10.2017 3 z 5

Docela dobré to bylo a TEĎ BUDU SPOILEROVAT!!! Představa, že někdo jede na kole, v zatáčce hodí smyka a z igelitky se mu vysype mrtvý mimino, který se odkutalí někam pod most, je natolik směšná, že v tuhle chvíli jsem měla dosud dobrou knihu, chuť zavřít a okamžitě vrátit. Tohle snad autorka nemůže myslet vážně. Podobný pocity jsem měla u Pauly Hawkins Do vody. Taky příběh plnej po desetiletí topících se slečen někde v nějaký tůni. Wtf? Holky by se mohly chytit za ruce a společně sepsat nějaký blábol. Třeba jak bagr sežral letadlo. Prvotřídní kvalita zaručena.

jana3099
13.10.2017 5 z 5

Tak pro mě naprosto skvělá kniha, velice dobře se mi četla, příběh je pořádně promyšlený a o zapeklitý a prolínající se děj není opravdu nouze, poslední stránky jsem doslova hltala a byla jsem hodně překvapená z konce knihy......za mě určitě plný počet u hodnocení :-)

PetraBery
30.09.2017 4 z 5

Kniha o vyšetřování smrti novorozence, které jakoby nikomu nepatřilo. Hlavní hrdinka reportérka Molly má za sebou traumatizující zážitek, o to víc se jí psaní o této události dotýká. Postava Barbary mi byla opravdu hodně nesympatická, Sandy mi bylo líto. Konec mě hodně překvapil, scénářů, kdo za to může, jsem měla dost a autorka mi vypálila rybník. Čtivá kniha.

Janča089
29.08.2017

Knížka se mi líbila, ale není dobré ji moc odkládat, protože hrozí, že něco důležitého z děje nebo z postav zapomenete. Konec byl dobře promyšlený a všechny otevřené věci se ujasnily. Nic nezůstalo nevyjasněné (nebo jsem to alespoň nepostřehla), jako se to děje u některých jiných knih.

josska
26.08.2017 4 z 5

knížka mě moc bavila,napínavá a pěkně se četla

happy-smile
18.08.2017 4 z 5

Případ Amelie mě nadchnul, a tak jsem se hodně těšila na další knihu od této autorky. Tentokrát mi to trochu přišlo jako nějaký ženský román a tím stylem vyprávění mi to připomnělo Manželovo tajemství nebo Do vody. Nakonec ale musím říct, že rozpačitost z velké části asi vycházela z přehnaného očekávání a kniha se mi líbila. I tak si ale myslí, že kvality Amelie to nedosahuje.

perpe2a
17.08.2017 2 z 5

docteno, no slabota... hodne jsem se premlouvala k docteni a casto ji odkladala, aspon ze ten konec to trosku zachranil... takze tak 2 a pul hvezdy..

Nikka710
09.08.2017 4 z 5

Má druhá kniha od Kimberly McCreight, opět lze hodnotit jen kladně. Příběh novinářky Molly i dalších postav knihy je líčen velmi realisticky. Z počátku bylo matoucí střídání postav, ale pokud si napíšete, kdo hraje jakou roli v knize, pak je poměrně snadné odhadnout, kdo je otcem mrtvého miminka, jež je nalezencem u Essexského mostu. Zásadní roli v knize hrají méně nevýznamné postavy, což může být do jisté míry matoucí. Z počátku jsem váhala, tipů bylo více, ale od druhé třetiny nabírá kniha poměrně spád, a tím je čím dál více čtivější. Zbývajících několik desítek stran jsem přečetla najednou a opravdu to stálo za to.

limetka2008
05.08.2017 3 z 5

Dobře vymyšlená zápletka, jen jsem se občas ztrácela v tom, kdo je kdo a také retrospektivní vsuvky mi v tom dělaly trochu binec.

Michaeles
13.07.2017 2 z 5

Kniha se mi popravdě moc nelíbila a ani mě moc nebavila. Nicméně zápletka byla docela dobrá. Konec velice rychlý. Nejdřív je kniha pořád natahovaná kam až to jde a postupně se přidává tolik postav, že už člověk neví o kom vlastně čte, a nakonec bum konec je to takto. Znova si knihu určitě nepřečtu.

Culina68
23.06.2017 2 z 5

Oceňuji dobrou zápletku, ale první půlku knihy jsem si musela připomínat kdo je kdo a proč tam vlastně asi je ???

bookcase
15.06.2017 5 z 5

Další z řady čtivých thrillerů s dobře propletenou zápletkou.

Digi28
10.06.2017 2 z 5

Přiliš mnoho postav, kniha me nabavila nutila jsem se ke čtení. Nedočetla jsem

novina
25.05.2017 4 z 5

Děj byl ze začátku takový hodně vláčný, knihu jsem dokázala i na několik dní odložit. Konec byl naopak strhující a stránky jsem četla jedním dechem. Propletenost postav byla zajímavá a na konci do sebe vše krásně zapadlo.

Monni
18.05.2017 3 z 5

Do půlky mě kniha moc nezaujala :/ pořád jsem ji odkládala, ale od půlky už mě začala chytat a konec jsem dala jedním dechem, ale už si ji asi znovu nepřečtu :)

NikaMirka
12.05.2017 4 z 5

Nesouhlasím s tím, že by v ději bylo moc postav, jedná se jen o "tři" rodiny proboha, to není zase tak moc. Hlavní postavy dvě a půl ženy, které v podstatě nemají nic společného, až na tragédii, která je spojuje. Nevidím nic, kde bych se měla ztratit v ději. Jednoduchá zápletka, která nešokuje, protože takové věci se běžně dějí - i když by neměly. Molly jsem chápala, Barb nesnášela, typická americká, "rádoby" dokonalá manželka a žena a Sandy? Tu jsem litovala, i když by o to nestála.

Dousabel
07.05.2017 4 z 5

Mno, musím přiznat, že tak do půlky knihy, možná i třičtvrtě, jsem to měla na jasné tři hvězdy. Prakticky nic moc se tam neděje, autorka nás zavalí příliš mnoha postavami v několika časových rovinách a může to působit zmatečně, než pochopíte, kdo je kdo a hlavně v jaké době. Čte se to příjemně, neurazí ani nenadchne. Každopádně, za posledních cca 80 stran musím hvězdu přidat. To už jsem jen seděla a kdybych mohla, četla bych ob dva řádky, abych se už konečně dozvěděla, jak to bylo. Dokonce jsem si nechala ujet dva vlaky, chtěla jsem si to dočíst v klidu doma :o) Takže nakonec super.
SPOILER! Jediné, co mi tam moc nesedělo, byla postave Stelly, myslím, že tam vůbec nemusela být, dělala v tom zmatek :D

zuzana2599
18.04.2017 4 z 5

Mně se to postupné rozplétání starého tajemství i odhalení toho nového docela líbilo. Celou dobu čtení jsem měla takový ten příjemný pocit napětí, který mě nutil vracet se ke knize.
Ke konci začal děj do sebe hezky zapadat a po dočtení jsem měla příjemný pocit, že vše dopadlo jak mělo. S radostí doporučuji všem milovníkům napětí :-)

salunka
12.04.2017 2 z 5

Překombinovaný děj, na můj vkus až moc postav. Do čtení jsem se musela nutit a kniha jako taková mě ničím nezaujala.

thrillery novináři tajemství horory

2014  81%Případ Amelia
2021  75%V dobrém i zlém
2016  75%Tam, kde ji našli

Kniha Tam, kde ji našli je v