Takový pěkný pár

24 povídek ze sbírek The Bodley Head Scott Fitzgerald, Volume 5, 6 a Bits of Paradise vybral a doslov napsal Lubomír Dorůžka – autorkou povídky Pár cvoků je manželka Zelda Sayre Fitzgerald. Obsah: Lovci průšvihů; Večer na výstavišti; Náfuka; Myslí si, že je báječný; Polapený Stín; Stadión; První člověk; Berenika stříhá vlasy; Ledový palác; Ta poslední kráska Jihu; Kdo nešetří, ten má za tři; Hotelové dítě; Plavci; Jákobův žebřík; Magnetismus; Dětské odpoledne; Kde dělají domky pro panenky; Bouřlivá plavba; Nový život; Rodina ve vichřici; Ztracené desetiletí; Obchodník Finnegan; Pár cvoků; Takový pěkný pár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46460/takovy-pekny-par-46460.jpg 4.154
Originální název:

The Bodley Head Scott Fitzgerald, Bits of Paradise (1956)

Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Monnyska
16. července

Mně se soubor velmi líbil. Povídky jsou čtivé, až zapomínáte na čas. Zajímavé nakonec i bylo porovnání povídek Fitzgeralda a jeho manželky Zeldy. Pozoruji v tom jeho vliv na ni, avšak nedosahuje takové čtivosti. Fitzgerald byl prostě Mistr svého oboru. Doporučuji všem, kdo by se chtěli s jeho tvorbou trochu blíže seznámit. :)

nightlybird

1.vydání tohoto výběru - Fitzgerald patří k autorům, kterým jejich postavy prorůstají s nimi samými. U povídek (kterých napsal přes 150 a které v podstatě tvořily řadu let jeho hlavní zdroj příjmů a současně si v nich "testovat" svoje příští románové postavy) to platí zvlášt a celý výběr je sestaven tak říkajíc chronologicky, podle jednotlivých etap autorova života.


Autoři knihy

Francis Scott Fitzgerald

Francis Scott Fitzgerald
americká, 1896 - 1940

Zelda Sayre Fitzgerald

Zelda Sayre Fitzgerald
americká, 1900 - 1948

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených75x
v Doporučených2x
v Knihotéce104x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit1x