Taková láska

Taková láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431943/bmid_takova-laska-shp-431943.JPG 5 15 15

Hra o 2 dílech. Úspěšná hra ze současného života. Její hrdinka, studentka Lída Matysová se ocitá v ohnisku křížících se citů a zájmů několika osob, odmítá kompromis, cele se oddá milovanému muži a zdrcena jeho zbabělostí a zradou hyne.

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Výborný námět, který kazí schematické sra*koidní pasáže typu: "Socialismus rozvázal ruce i srdce."
Nebýt toho šel bych s hodnocením možná i na plnou. Věřím tomu, že síla divadelního představení této hry musí být značná. Při čtení jsem měl před očima celou scénu.

andrii24
12.01.2021

Vzletný šíp Amorův. Tak kafkovská. Tíže křídel doletu.

Yabac
30.12.2019 5 z 5

Divadelní hra o dvou dílech je zajímavá tím, že je soudním procesem, ve kterém jsou všichni obžalováni ze zločinu, tím zločinem je láska. jde o lásku v mnoha formách a odstínech: lásku muže k ženě, matky k synovi, lásku bývalých milenců, dusivou lásku v manželství, vášnivou zamilovanost. Jde o propletenec vztahů několika lidí. Konec je velmi překvapivý. Rozhodně stojí za to si přečíst. Kromě velmi dobrého jazykového stylu, filosofických otázek, vtipu i psychologických monologů vidím přínos v této hře ten, že jde o nadčasové téma.