Taková byla 90. léta - Obrazy z poslední dekády 20. století

Taková byla 90. léta - Obrazy z poslední dekády 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316486/bmid_takova-byla-90-leta-obrazy-z-posled-5uN-316486.jpg 4 8 2

Chcete si s prezidentem Václavem Havlem vypít absint v legendární kavárně Slavii? Projet se limuzínou s elitami pražského podsvětí nebo zažít první pražský koncert Depeche Mode a Davida Bowieho? Anebo spolu s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem pragmaticky rozporcovat Československo na dvě části? Jaká vlastně byla devadesátá léta, o nichž vypráví naše publikace? Proč na ně mnozí něžně vzpomínají jako na takzvané devadesátky? A proč dnešní teenageři považují devadesátky za „super“ časy, v nichž prý bylo možné cokoli, co si člověk usmyslel? Devadesátá léta připomínáme ve více než 300 příbězích. A díky dobovým fotografiím a výmluvným citacím z tehdejšího tisku posíláme čtenáře přímo do víru dění, kde si vedle významných událostí prožije i všední okamžiky doby. A třeba s Jaromírem Jágrem vyhraje olympiádu v Naganu a s Viktorem Koženým uzavře během kuponové privatizace pakt, z něhož má kápnout desetinásobek vložených investic. Nebo se ve vojenské uniformě zúčastní některé z misí v bývalé Jugoslávii či jen tak usedne do křesla na křtu knihy Účastníci zájezdu z pera Michala Viewegha. Ano, tahle publikace je zájezdem do devadesátých let. A kdo knihou obdaruje své přátele, koupí jim unikátní jízdenku do devadesátek.... celý text

Luigi1
07.09.2020 5 z 5

V této knize jsou zpracovaná léta roku 1990 až 1999.Je zde zpracováno opravdu vše nejen politickém,kultuním i sportovním dění ve světě i u nás.Byla to zajímavá léta ale i velice smutná.Jsem pamětníkem,který se s odtupem času diví jak se dalo velice snadno manipulovat s lidským davem,který skandoval pro i proti tomu co vše se za tu dobu pracně budovalo.Netvrdím,že vše bylo OK ale na některé události bych velice rád zapomněl.Tuto knihu bych doporučil všem aby si udělali svůj úsudek a nenechali do svého podvědomí vniknout některými KECY lidí,kteří díky tomuto režimu vystudovali a jsou zde kteří o tom "nevědí " vůbec nic.Manipulace nejen ze zahraničí,Je to můj názor a nikomu ho nevnucuju.Doporučuji

Ivan Kučera
02.06.2020 3 z 5

Čakal som viac. Obávam sa, že v tomto prípade kvantita predbehla kvalitu. Publikácia Taková byla 90. léta na prvý pohľad skutočne budí rešpekt veľkosťou, kvalitou papiera, desiatkami dobových fotografií (z nich mnohé sú často samé osebe úžasné a jedinečné), počtom strán alebo celkovou váhou. Toto je proste kniha, ktorú do nikoho nehodíte nie ani tak preto, že by ste ho tým, zabili, ale preto, že ju ani neudvihnete. Bohužiaľ, sprievodné texty sú skutočne veľmi krátke a často som tam hľadal veci, ktoré mi pripadajú pre dané desaťročie typickejšie... a nenašiel som ich (Family Frost, diskotéky, céčka... musím pokračovať?). V tomto smere ma knižka sklamala a musím uznať, že ak by som mal najskôr príležitosť prelistovať si ju a až potom sa rozhodnúť, či si ju kúpim, tak by som si ju nekúpil. Tak či onak každopádne ide o fajn spestrenie mojej domácej knižnice a nemám to srdce dať mu menej, ako 3*. Ak kniha nenaplní ani vaše očakávania, siahnite po publikácii Devadesátky! od Johany Fundovej.