Tak trochu lesana

Tak trochu lesana https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406253/bmid_tak-trochu-lesana-Nxw-406253.png 4 114 53

V osmadvaceti si konečně začíná připadat opravdu dospělá a bere život plně do svých rukou, navzdory stínům minulosti. Cítí se dobře bosky a v maxisukni i v saku a lodičkách, na lesním palouku i na firemní párty, v restauraci i na pikniku v trávě. Má vystudovanou psychologii, smysl pro humor a nadhled, prima vztah s manželem, svéráznou tchyni, dvě temperamentní kamarádky… a jednoho karmického kamaráda, který jí nedá spát. Věří ve vesmírné zákonitosti a intenzivně hledá souvislosti. Sama u sebe, v životech předků a později i v příbězích svých klientů. Je lesana, nebo není? Inu… Tak trochu. Vyprávění o lásce a upřímnosti, o zranitelnosti i velké síle, o důvěře a intimitě, ale také různých formách sexuálního násilí. O narozených i nenarozených dětech. O lidech, kterým záleží na tom, co jedí, jak se léčí či jakým způsobem přicházejí jejich děti na svět. Ať už si o nich okolí myslí cokoliv.... celý text

anezka5057
23.02.2020 5 z 5

Na romány moc nejsem a poslední dobrou jsem četla spíš motivační knížky. Na doporučení a půjčení od kamarádky jsem knihu přečetla jedním dechem! V hodně věcech jsem se i sama našla a s Bety souhlasila :) (snad až na to, že Evita je super :D) Super čtivá kniha, která mi přišla na začátku hodně dlouhá. Teď mě ovšem mrzí, že autorka nemá více knih.

Miri.s
05.02.2020 5 z 5

Přiznám se, že o toto téma jsem se moc nezajímala. Kniha mě však mile překvapila - četla se sama :) Postav v knize bylo trochu moc, po čase jsem si zvykla. Oblíbené postavy: Bety a Adéla. Zajímavé rozuzlení vztahu Freddie a Bety. Poslední kapitola byla podle mě trocha uspěchaná. Ke knížce se ještě určitě vrátím.

illi85
27.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si přála k narozeninám. Jsou zde témata, která mě zajímala. Doporucuji :)

ruzickovamarti
21.01.2020

Krásná kniha, kterou doporučuji. Lehce čtivá a ukazuje "alternativní" pohled na svět, který je podán s humorem. Ukazuje, že jdou zvládnout i těžší situace v životě. Tato kniha mi přirostla k srdci a určitě se k ní zase vrátím. Moc děkuji a budu se těšit na nějakou další knihu od autorky...

VlaďkaRyv
02.01.2020 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšila. Byla se mnou na dovolené u moře. Ještě, že nemá dvojnásobek stran nebo další díl, který bych měla s sebou. Moře bych si snad ani neužila. Poutavý jazyk, skvělé slovní obraty, smysl pro humor i realitu...příběhy a situace, o kterých se raději mlčí, jsou napsány ❤.Určitě se ke knížce znovu vrátím. Jsem si jista, že v ní objevím spoustu nového.DĚKUJI

anetvitt
28.11.2019 5 z 5

Příjemné čtení

ladySue
18.11.2019 5 z 5

Vlastně jsem nevěděla, co od knihy čekat. Anotace sice slibovala, že hrdinka bude lesana jen trochu a že má ráda od všeho něco, ale moc jsem si takovouto ženu neuměla představit. A ke svému překvapení, fandila jsem Bětce od první stránky, a na konci se s ní jen těžko loučila. Tak moc se mi dostala pod kůži (i když jsem asi založením jiná). Klidně bych se k ní jako terapeutce objednala. Hlavně se mi líbiola její tolerantnost. Nikomu nic nenutila, žila si tak, jak jí vyhovovalo a byla velmi přirozená, vyrovnaná.
Trochu jsem si musela zvyknout na autorčin jazyk a obsáhlé věty, někdy více náročné na soustředění. Také zde bylo i opravdu více postav a ještě měly různé přezdívky. Motiv milostného trojúheníku s Freddim zase přinesl trochu toho vzruchu, neprvoplánovíé romantiky i napětí. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to mezi nimi dopadne a co si o něm mám myslet.
Moc se mi líbily scény z ženských setkání kamarádek, příběh Bětky rodičů, silná scéna ohledně p orodu, jednotlivá terapeutická sezení, atd. Při četbě jsem si pořádně propláchla oči, a jinde jsem zase doslova vybuchovala smíchy, protože humor Bětky i jejích kamarádek mě opravdu bavil. Vždy něco ve správnou chvíli odlehčil. Asi nejlépe slovy jedné z kamarádek Bětky: "Mám rozhodně o čem přemýšlet!"

Kačen.a
16.11.2019 5 z 5

Kniha Tak trochu lesana mě nadchla od obálky po poslední tečku. Během čtení jsem se zasmála, plakala a nad myšlenkama hloubala. Je plná příběhů o toleranci - základu všech vztahů, o tom, že cest k "sobě" je mnoho a že život není jenom černobílý. V knize jsou i témata, o kterých se často nemluví. Věřím, že má sílu sbližovat a najít více pochopení pro druhé. Doporučuji jako dárek každé ženě.

PetaB.
13.11.2019 5 z 5

Krásně odpočinková knížka pro všechny, kteří od románu nečekají jenom tupé milostné příběhy. Moc se mi líbí spojení příběhové linky s nenásilným představením alternativních přístupů. Pro ty, kteří se pohybují ve více "alternativním" světě je to krásné připomenutí různých technik a životního stylu a taková malá ukázka, že to i jde, Pro ty, kteří nejsou zběhlí v tomto světě je to taková vstupní brána. Knihu jsem četla během těhotenství, takže se mnou mnohá témata dost rezonovala. Nicméně si v tom každý nebo spíš každá může najít to, co se zrovna týká jí/jeho. Vždycky tam najdete něco, co Vás "ťukne" k zamyšlení. Už jí četla i mamka a teta a bude rozhodně kolovat dál :) Jediné, co bych asi vytkla je velké množství postav. Na začátku bylo dost obtížné se v tom vyznat, ale potom se už člověk v klidu chytí. Ale možná to bylo způsobené i nižším výkonem mého mozku v těhotenství :) Kdo ví.. Přeji krásné počtení!

Saša357
13.11.2019 5 z 5

Knížka mě zaujala tím že otevírá témata která nejsou úplně klasická, mluví o práci na sobě, vývoji. O životě holky která bere odpovědnost za svůj život, do svých rukou. A zároveň je to příjemnou formou, takže jsem ji shltla jedním dechem.

9542
06.11.2019

Hned na prvni strance -vzdyt to jsem ja a moje matka! Nejen hlavni hrdinka, ale i jeji svagrova! A vsechny ty lesany. A vsechny ty nelesany, a vsichni ti ostatni. Typicke soucasne Cesko jistych kruku, predevsim tech ne uplne stredoproudych (lec prirodnich a v prapuvodnich vecech se nachazejicich). Mam sto chuti dat precist i sve matce, at vidi, ze je o nasem vztahu i kniha!

JanaSafrankova
01.07.2019 5 z 5

Prave doctene posledni radky. A uz ted vim, ze se k ni budu rada vracet a pokazde najdu neco noveho. S hrdinkou jsem se hned szila, dychala s ni i plakala. Uprimne doufam, ze Veronika bude pokracovat a obohati svet o dalsi neskatulkove lesany.

thalia6676
18.06.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a často se k ní vracím. Myslím, že se v ní najde každá z nás. Přečtěte a uvidíte ????