Tak trochu lesana

Tak trochu lesana https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406253/bmid_tak-trochu-lesana-Nxw-406253.png 4 114 53

V osmadvaceti si konečně začíná připadat opravdu dospělá a bere život plně do svých rukou, navzdory stínům minulosti. Cítí se dobře bosky a v maxisukni i v saku a lodičkách, na lesním palouku i na firemní párty, v restauraci i na pikniku v trávě. Má vystudovanou psychologii, smysl pro humor a nadhled, prima vztah s manželem, svéráznou tchyni, dvě temperamentní kamarádky… a jednoho karmického kamaráda, který jí nedá spát. Věří ve vesmírné zákonitosti a intenzivně hledá souvislosti. Sama u sebe, v životech předků a později i v příbězích svých klientů. Je lesana, nebo není? Inu… Tak trochu. Vyprávění o lásce a upřímnosti, o zranitelnosti i velké síle, o důvěře a intimitě, ale také různých formách sexuálního násilí. O narozených i nenarozených dětech. O lidech, kterým záleží na tom, co jedí, jak se léčí či jakým způsobem přicházejí jejich děti na svět. Ať už si o nich okolí myslí cokoliv.... celý text

0843
16.03.2021 5 z 5

Lesana je kniha pro lidi jako je Alžběta. Pro lidi, kteří věří, že vše, co se v životě děje má svůj důvod a potřebují ten důvod rozluštit. Na knize se mi mimo jiné velmi líbí barvité popisy ať už postav, se kterými přijde Alžběta do styku, tak jednotlivých terapií. Při čtení mám pocit, jako bych se terapií účastnila, případně ty lidi znala odjakživa. Tato kniha je přesně ten typ, který mi předá tolik nového, kolikrát ji budu číst. Pokaždé to bude mít jiný "dopad", odnesu si z toho jiný pocit.
Lesanu doporučuji všem, s otevřenou myslí a také srdcem, pak se vám kniha bude moc líbit. Pokud jste spíš praktický typ a raději necháváte věci tak jak jsou, možná vás kniha nezaujme a nebo naopak i ve vás dokáže vzbudit zvědavost, touhu po informacích.

Obycmama
12.03.2021 3 z 5

Nevydařený rozjezd. Prakticky příběh nula. Chaos. Filip nadčlověk. Velice zajímavá témata při terapiích a spojování s minulostí bylo skvělé, ale mohlo být obsaženo více. Závěr je vzany poměrně hopem, což je škoda, ten byl na události velice čtivý.
Doporučuji spíše empatickým a podobně smislejicim lidem, kteří se mají šanci v příběhu najít a posunout dál. Realisti, kteří nevěří na osud a vesmír nedají knize nejspíš ani šanci - oprávněně. Není to pro každého, nicméně název knize sluší.

jana1306
19.02.2021 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a ještě před dočtením jsem věděla, že mi bude Bětka chybět. Brala bych jí za kamarádku i terapeutku ;)
Občas jsem měla problém se zorientovat v dialozích, kdo je kdo a popis Filipa mi přišel až moc zidealizovaný, než reálný muž :-) Možná tím, že takto vědomého a empatického muže nemám ;) Ale jinak se mi to četlo dobře.
Jen škoda toho konce, kde se na pár stránkách událo tolik zásadních věcí. Ráda se časem ke knize vrátím ;)

Juliet.ka
17.02.2021 5 z 5

Lesana na mě působí jako kniha, na kterou musíte být připraveni. Může na vás být “trochu moc”, ale když ji necháte promlouvat, může se stát vaší cestou k nějakému vnitřnímu uvědomění, nebo jen milým průvodcem. Každopádně je v ní toho tolik, že si snad každý přijde na “to svoje” a jen málokdo ji dočte, aniž by na něj nějaká její část nezapůsobila :)

Líbí se mi tempo, jakým je psána i velký počet postav - byla tím pro mě víc realistická a uvěřitelná.
I pro mě osobně, ač tak trochu lesanu, v ní bylo hodně nového a často jsem ji musela na nějaký čas odložit, abych strávila věci, které ve mně otevřela.
Co na knize velmi oceňuji, je to, že není poutána stereotypy. Lesana už dávno není jen divoženka v dlouhé sukni a může jí být i upravená žena pracující v IT, která má ráda džíny (O:-)).

Od dočtení se těším, až se k ní znovu dostanu, protože jsem přesvědčená, že mě znovu poučí a posune :)
Děkuji za zážitek a těším se na autorčiny další knihy!

SakuraLuci
15.02.2021 2 z 5

Ne, nenadchla .. Jsem snad první člověk, kterému kniha fakt vůbec nesedla.. ? Z hlavní postavy nemám vůbec dobrý pocit, příběh o ničem, takhle dlouho jsem knihu snad nikdy nečetla..

hokaca
03.02.2021 5 z 5

Já tu knihu zbožňuju.. Stala se mojí srdcovkou, byť pojetí konce mi moc nesedělo. Čtení jsem si moc užívala a vím, že jsem nečetla pouze jednou.

artlucie
30.01.2021

Hodně mě bavily ty terapie a ženské skupiny, kde se různá témata řešila z pohledu odlišných osobnosti, propojení s výchovou a minulostí.. Ale bohužel mi vůbec nesedla ta vztahová linie a vlastně příběh hlavní postavy, nějak jsem se s ní nedokázala sladit, což mě svým způsobem odrazovalo od čtení. Každopádně neotřelá kniha!

VladkaBU
25.01.2021 4 z 5

... trochu zvláštní, dosud jsem nic podobného nečetla. Velmi zajímavé byly postřehy po psychologické stránce a způsoby, jak se dá přijít za nevyjasněné příčiny problému.

TerkaJK
23.01.2021 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Knihu jsme měla půjčenou od kamarádky. A vlastně jsme pořádně nevěděla, co čekat.
Jsou zde příběhy o různých terapiích, ale i o obyčejných lidech, kteří si prožili svoje...
Rozhodně mě kniha přivedla k zamyšlení nejen o dětech, ale i o životě.

Acnaj
17.01.2021 3 z 5

Knížku jsem si půjčila s velkým očekáváním, ale četla se mi dost špatně. I když tak trochu lesana jsem i já.. Uvažování a myšlenkové pochody hlavní hrdinky mě spíš rozčilovaly...

Mia Arya
11.01.2021 5 z 5

Hmmm, velmi příjemné překvapení a i praktický souhrn dostupných forem terapií.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah a opravdu hodně se mnou v některých místech rezonovala a i emocionálně zacloumala, nebo jsem naopak prskala smíchy. Některá témata jsou i má osobní... V některých jsem cítila spojení žen i rodu. A trochu jsem i v dobrém záviděla to ženské spojenectví. :-*

Líbil se mi moc i občasný ironický sebe-komentář a styl humoru. Snad jen, že konec byl takový dost useklý, klidně by mohlo být ještě pokračování, třeba ve smyslu... "ukázat jak se lze s láskou chovat" k další generaci. A jak už je zde zmíněno, též bych si přála mít takovou terapeutku a ještě lépe svou přítelkyni.

Každopádně knihu si přečtu znovu a pomaleji a mám v plánu i další výtisk darovat své kamarádce.

pige
08.01.2021 4 z 5

Přístupy k životu popisované v knize mohou být zvláštní, ale sám příběh ukáže, že mají smysl a že i nejzatvrzelejší odpůrce si získá.

Ta knížka se musí prožít jako mnohé, co nám vstoupí do života.

Vadí i zakončení celého příběhu. Až moc nereálné, možná spíše idealistické.

Coco3
24.11.2020 5 z 5

Nevím proč, ale občas mě zvláště ze začátku čtení napadalo, jestli nemluví autorka v ironii. Byla to zajímavá kniha, takový ideální stav sebeuvědomění, ke kterému je prostě fajn se dopracovat. Nezhltala jsem ji, protože jsem nad ní často přemýšlela a vztahovala si ji k sobě a toho si cením, že mě nutila přemýšlet. Rozhodně zajímavý, originální způsob tvorby. A opravdu moc bych si přála takovou terapeutku...

Eva88
19.10.2020 5 z 5

Uf. Tak toto byla emoční smršť. Skvěle pojatý a perfektně napsaný román. Ezoromán, chcete-li. :-) Knihu jsem slupla jako malinu. Určitě brzy přečtu ještě jednou, pomaleji, ať si příběh lépe vychutnám.

ferdada
13.09.2020 2 z 5

Kniha mě nepřekvapila, ani neohromila. Téma mi není vzdálené, spíše milé. Nejvíce se mi líbil krátký úsek, kdy promluvil Daniel. Ano, tato slova bych si z knihy půjčila pro ty, které podpoří a mohou jim i pomoci. Ona slova mohou být i životním krédem ("Z hlediska vesmírné rovnováhy bychom měli být šťastní i sami," usměje se Daniel. Neměli bychom se k nikomu cítit připoutaní. Úplně oukej je, když jsme s někým, bez koho bychom se klidně obešli, ale víme, že s ním je to ještě zajímavější. Že s ním nejsme proto, že bychom se bez něj neobešli.")

ditul
24.07.2020 5 z 5

Mám moc ráda knihy s touto tématikou.. Kniha se skvěle četla, jen škoda, že nemá víc stránek a konec byl takový "narychlo", ale i tak má své kouzlo.
*Z hlediska vesmirné rovnováhy bychom měli být šťastní i sami," usměje se Daniel. Neměli bychom se k nikomu cítit připoutaní. Úplně oukej je, kdyz jsme s někým, bez koho bychom se klidně obešli, ale víme, že s ním je to ještě zajímavější. Že s ním nejsme proto, že bychom se bez něj neobešli.

Abia
24.06.2020 4 z 5

Kniha mě překvapila. Název je opravdu příšerný a asi bych jí asi nečetla, kdyby mi jí nepodstrčila kamarádka. Moc se mi líbila, konečně jsem četla román, kde lidé žijí s podobnými tématy jako já a bylo to velmi osvěžující. Nemám, co vytknout, užila jsem si celý příběh a dozvěděla se i něco nového. Díky.

Martha74
02.06.2020 4 z 5

Děkuji za toto ženské téma, v pár věcech jsem se našla a vlastně díky knize i pochopila. Určitě doporučuji. :o)

mekkejla
14.05.2020 4 z 5

Nečekaný dárek k narozeninám, který se mi skvěle trefil do nálady. S Bětkou jsem hodně soucítila a obdivovala jsem ji za její odvahu. A celkově mě to naladilo na vlnu určité ženské solidarity. Akorát mám rozporuplný pocit ze závěru - na mě byl hodně uspěchaný a BB už tam nebyla lesanou jen trochu...

kaca82
20.04.2020 3 z 5

Díky famóznímu konci, který jsem probrecela, se s knihou velmi špatně loučilo..A tak si říkám že jaká je škoda že celý příběh nebyl jen o betce, Filipovi, Adele, libene a Petrovi. Mělo by to celé spád, bavilo by to od začátku do konce. Vsechny ty boční příběhy betcinych kamarádek a klientů z toho všeho dělaly takovou rozvlacnou směsicí, která se místy četla hodně špatně, dělalo to na mě dojem jako by hlavním smyslem knížky bylo do ní napechovat všechny biotemata. Přitom by mi přišlo krásný si v této knížce ponechat betciny témata a věnovat se jim. V další knížce se pustit do příběhu lucky, klidně s betkiu jako terapeutkou. V další knížce do příběhu Járy a Kamily.. Jen takovej nápad, kdyby to chtěla v budoucnu autorka takto pojmout, tak budu hned objednávat :)