Tajný život mäsožravých rastlín

Tajný život mäsožravých rastlín https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427279/mid_tajny-zivot-masozravych-rastlin-7Zt-427279.png 5 9 5

Mäsožravé rastliny sú, celkom bez pochýb, tou skupinou rastlín, ktorá deti fascinuje. A niet sa čo čudovať. Táto kniha im jednoduchým a zábavným spôsobom predstaví všetky aspekty života mäsožravých rastlín a to vrátane návodu na ich pestovanie. Prvý, kto sa mäsožravými rastlinami podrobne zaoberal a rozpoznal ich osobitosť, bol Charles Darwin. Preto je práve on – v obleku superhrdinu- sprievodcom tejto knihy. On a jeho popletený asistent vám o tejto najkurióznejšej skupine rastlín predloží mix vedeckých a historických údajov a nekonečné množstvo zaujímavostí.... celý text

Pro děti a mládež Encyklopedie Přírodní vědy
Vydáno: , Bambook

The Carnivorous Plants Guide for Young Explorers

nikola0511
06.07.2023 5 z 5

Dlouho jsem neviděla tak dobře a poutavě napsanou knížku pro děti, po prvním přečtení syn (4,5) všem popisoval různé typy masožravých rostlin a jejich strategie lovu

ZuzullaM
05.02.2022 5 z 5

Veľmi pekná a zaujímavá kniha, ktorá nás naučila niečo málo o masožravkách. Dúfala som, že v nej bude o trochu viac informácií (keďže som rovno kúpila aj pár semienok ), ale deti sú nadšené! Veľmi krásne sú aj ilustrácie. Rozhodne odporúčam, hlavne ak máte doma malých průzkumníkov ako ja .

roso.mak
06.10.2021 4 z 5

Pro děti hezké. Vůbec bych se nebála dát tam víc informací, textu je tam dost pomálu.

muchomurka
09.06.2020 4 z 5

Nápaditě zpracovaná, s neobvyklými ale hezkými ilustracemi a se spoustou zajímavostí ze světa masožravek.

jahlina
28.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka pro malé průzkumníky, kteří mají zájem o přírodu a v tomto případě konkrétně o masožravé rostlinky. Knížka je moc hezky napsaná i ilustrovaná. Poskytne základní informace o tom, proč takové rostlinky existují, proč se živí hmyzem a mnohdy i jinými drobnými živočichy a jak svou kořist lákají a lapají... Jsou zde i tipy na jejich pěstování. I pro dospělého je to pěkné počtení, které samozřejmě nejde moc do hloubky. Vhodná je především pro mladší školáky.

masožravé rostliny

Autorovy knížky

Elena Fin
italská, 1981
2019  91%Tajný život masožravých rostlin

Kniha Tajný život mäsožravých rastlín je v