Tajnůstkáři

Tajnůstkáři https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499847/bmid_tajnustkari-63cc1c1500a3d.jpg 4 181 43

Arden Maxwellová by ráda věděla, kam se poděl její otec, který byl před dvaceti lety spolupachatelem téměř dokonalé loupeže půl milionu dolarů. Aby přišla záhadě na kloub, rozhodne se vrátit do rodinného domu u tajemného jezera Caddo. Netuší však, že dva otcovi tehdejší kumpáni – válečný hrdina a zkorumpovaný okresní prokurátor – bedlivě sledují každý její krok. Nový detektivní román Sandry Brown, v němž opět nechybí napětí, tajemství, ale ani milostná zápletka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Thick as Thieves , 2020

Michelleee
18.05.2023 5 z 5

První kniha od autorky a super. Příběh zajímavý, četlo se to samo. Na konci jsem byla překvapená, jak vše vlastně bylo a dopadlo.

Janík511
06.05.2023 3 z 5

Spíše průměr, umí psát lepší knihy.

Téra
01.05.2023 4 z 5

Sandra je téměř vždy sázka na jistotu. Tentokrát bylo pro mě rozuzlení příběhu nečekané, i když jsem si stále říkala, že vše určitě není tak, jak to na první pohled vypadá.

Šánka
15.04.2023 4 z 5

Sandra je taková sázka na jistotu. Pokud víte, co od ní čekat, tak zklamaní nebudete. I tentokrát dostanete její klasický a léty neměnný mix s příjemnou ústřední dvojicí, několika žhavými scénkami, romantikou, starým tajemstvím a samozřejmě i to napětí bude. A málem bych zapomněla, pořádný padouch chybět nesmí :-).
Mně už více než dvě desítky let autorčiny knihy baví, některé více, jiné méně a Tajnůstkáři jsou dobrou volbou pro takové lehce napínavé čtení pro ženy a tentokrát možná i ten závěr překvapí.

Olous1
08.04.2023

Po 50 stránce odkládám, vůbec mě to nebaví. Třeba se ke knize vrátím za nějaký čas,ale teď mě to nebaví. Jakmile čtu a nevím co,tak končím. Jako thriller to rozhodně nevidím. Ale určitě si to své čtenáře najde.

helenkan
07.04.2023 5 z 5

Jsem spokojená. Je tam všehochuť. Napětí, tajemství, romantika, přesně na tohle jsem si u téhle autorky zvykla a vždy se na její knihy těším. Super počteníčko.

ArwenAragorn
01.04.2023 3 z 5

60%
Poté, co do kufru umístila několik kusů oděvu, otevřela znovu skříň a sehnula se, aby dosáhla na jeden pár bot. Když se opět napřímila a otočila, stál proti ní Rusty a chlípně po ní pošilhával.
Než stihla vydat jedinou hlásku, zdvihl ruku k její hlavě a vše pohltila tma.
____________________________________________________________________________________________________________
Slušná romantika s napětím, nebo obráceně napětí s romantikou, ale autorka to umí daleko líp. Tady jsem se v první třetině knížky docela nudila a musela se trošku do čtení nutit. V závěru přijde zvrat, který se mi moc líbil.

Titas9001
28.03.2023 5 z 5

Sandru už moc nečtu, ale tohle docela šlo. Romantika docela okrajově a kvalitní detektivní příběh bez detektivů. Oceňuji i závěr, kdy nakonec ten odporný padouch nebyl jediný, který skrýval tajemství. Rychlá odpočinková četba

katasokolov
28.03.2023 3 z 5

3/5*

Nebylo to špatný, ale nějak vyloženě odvařená z toho taky nejsem.

Pokud máte chuť na vlažnější thriller s detektivní zápletkou, jděte do toho.

Celý příběh se točí okolo staré vloupačky do místního obchodu, ze kterého si 4 šťastlivci odnesli parádní výhru v podobě zelených, pěkně šustících bankovek.

O 20 let později se vrací do města rodinný příslušník jednoho z pachatelů a snaží se dopátrat toho, co se v osudnou noc událo. Finální zvrat jsem, až na pár výjimek, odhadla skoro beze zbytku. Přesto mi to ale požitek ze čtení nijak neumenšilo.

No a nebyla by to Sandra Brown, kdyby tam do placu nehodila taky nějaký to milostný vzplanutí, ovšem u některých pasáží si mohla odpustit ty erotické popisy a nechat to jen na naší vlastní představivosti :-D.

Ráčkajda
23.03.2023 5 z 5

Pár knížek jsem od autorky už přečetla a také jsem ji měla zařazenou převážně mezi romanťárny s lehkou detektivní zápletkou. Ovšem toto byla pecka....nedalo se od knížky odtrhnout... detektivní thriller s dávkou romantiky tak jak má být, více takových knih.

nada3314
21.03.2023 5 z 5

Boží to bylo, tleskám :-)

Nevím proč, ale doteď jsem měla Sandru Brown zaškatulkovanou jako autorku romantických knih pro ženy. O to víc mě překvapilo, že to stejně dobře umí i s thrillery. Boží to bylo! Já jsem nadšená. Tohle byla jízda od první stránky. Příběh měl spád, neskutečná rychlost vývoje příběhu mě nutila číst dál a dál. Nakonec to teda bylo vše úplně jinak, než si mé amatérské detektivní schopnosti myslely, ale nadšení veliké.

Trochu jsem byla ze začátku nervózní ze střídání dějových linek, ale úplně zbytečně. Obě linky byly stejně čtivě a tím, že se vlastně odkrývalo tajemství z minulosti, posouval se děj v současnosti.

Těhotná Arden se vrací do rodného města - do rodného domu, chystá se zde jako matka samoživitelka začít s miminkem nový život. A taky by se chtěla konečně po 20 letech dozvědět, co se vlastně stalo, proč její otec odešel, kam šel a jaké tajemství celé město ukrývá. Ale jak už to tak bývá, tak se bohužel stane něco, co celý záměr Arden změní.

Máme tu i nějakou romantiku, pár kostlivců ve skříni a skvělý konec!

Tohle určitě nebyla moje poslední kniha od autorky a jsem nadšená, že jsem objevila, tak super spisovatelku.

lendinka.k
17.03.2023 5 z 5

Tak jsem se zase nechala nachytat! Sandře Brown se to zase povedlo. Ještě teď to nemůžu pochopit. Když už si myslím, že se mi něco takového stát nemůže, považuji se totiž, vzhledem k tomu, kolik knih s detektivní zápletkou jsem již přečetla, za pozorného čtenáře, tak mě takhle dostane. :-) Musela jsem se vracet zpět a číst určité pasáže znovu, protože jsem tomu ani nechtěla věřit... Jinak příběh je nový neotřelý, líbily se mi záblesky do minulosti pohledem jednotlivých členů - pachatelů loupeže, které zároveň vysvětlovaly leccos v přítomnosti. Je to celé prostě výborně vymyšlené. Po knize V žáru lásky, která mě nebavila, se Sandra propracovala zase do čela mého pomyslného žebříčku nejlepších autorek tohoto žánru.

JustWomen
16.03.2023 4 z 5

Čtivé, ale spousta podivných zápletek, např. ohledně těhotenství Arden, vztahu Ledgeho s Crystal, účasti osob na loupeži. Za mě byl závěr překroucený a nevěrohodný, proč by to tam nechala?

georginaa
13.03.2023 5 z 5

V tomto příběhu je spousta překvapení. Před dvaceti lety se stala loupež o půl milionu dolarů. Parta lidiček co byla donucena to spáchat, se snažila toto tajemství uchovat do konce života. Jenže hlavní aktér dělal vše proto, aby jen ubližoval, vydíral a povyšoval se nad ostatními. Popravdě mi děsně lezl na nervy. "Do rána se totiž celý ten skvělý plán zbortil jako domeček z karet. Jeden z nich skončil v nemocnici. Druhý seděl ve vězení.
Třetí ležel v márnici a čtvrtému se podařilo i s celou kořistí pláchnout."
Když se po dvaceti letech Arden vrátila těhotná do rodného domu, chtěla toto tajemství rozluštit, měla spoustu otázek a stále hledala odpovědi. Tím rozmíchala plno událostí, které ne vždy byly příjemné.
Velice čtivý thriller a samotné rozuzlení v závěru jsem ani nečekala. Kdo má rád Sandru Brown, mohu tuto novinku doporučit.

Kudík
12.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Od autorky opět parádní příběh o loupeži půl milionu dolarů, která se udála před 20ti lety, a i přes nepřímé důkazy byla přisouzena otci Arden Maxwellové, Joeovi. V daný den a noc se toho stalo však mnohem víc a autorka mě od začátku bravurně vodila za nos. Již z anotace je patrné, že na to Joe nebyl sám, ale měl parťáky.... budoucího válečného hrdinu, v době loupeže 17letého synovce majitele baru Ledge Burneta a budoucího okresního prokurátora, v dané době pouze mladistvého zrzka Rustyho Dylea. Arden bylo 10let, takže si je nepamatuje, ale zná je její o 10let starší sestra Lisa, která se po zmizení otce o svou mladší sestru stará. Příběh se střídá, současnost x minulost, vždy za jednotlivého účastníka. Jsem ráda, že ještě před odhalením autorkou jsem odhadla pravou podstatu vztahu mezi Ledgem a Crystal, a také početí dcery Arden, jen jsem Jacobovi přisuzovala jinou roli. Samotné rozuzlení v závěru mě přesto překvapilo a konec mi přišel trošku moc rychlý. 4,5*

"Do rána se totiž celý ten skvělý plán zbortil jako domeček z karet.
Jeden z nich skončil v nemocnici.
Druhý seděl ve vězení.
Třetí ležel v márnici.
A čtvrtému se podařilo i s celou kořistí pláchnout."

Květi62
11.03.2023 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka Sandra Brown a opět velmi dobré čtení. Arden a Ledge. Arden se vrací do rodinného domu a snaží se zjistit, co se stalo před 20-ti lety. Arden se snaží také objevit pravdu, ale zároveň něco tají. A je to zase známá Sandra Brown, která tajemství odhaluje pozvolna, její hlavní hrdinové se navzájem přitahují, a závěr je velká jízda s nečekaným rozuzlením.
A ještě jeden citát, který mluví za vše: "Všechno, co kdy uděláme, s námi zůstane už napořád. Nemůžeme se toho zbavit ani od toho utéct. Je to s námi navěky i po smrti."

izinkaVENDULKA
07.03.2023 4 z 5

Autorku mám moc ráda. Patří mezi mé oblíbené. Popravdě znám od ní ale lepší knihy. Arden i Ledge oba mi byli sympatičtí. Ke konci, kdy se v domě objevila Lisa, nabral příběh úplně jiný směr, než jsem čekala. A za mě super rozuzlení.

biki
03.03.2023 5 z 5

Velmi dobré. Připouštím, že se mi kniha nečetla úplně snadno - prostředí amerického maloměsta s totálně zkorumpovaným policejním aparátem, což mě děsně dráždilo, osoba mimořádně odporného hlavního padoucha, ale i hlavní hrdina s kostlivcem ve skříni. Přesto, když už jsem se začetla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Dokonce i střídání dějových linií mi nijak nevadilo, protože tyto kapitoly byly řazeny tak, aby posouvaly děj v přítomnosti. No, a ta trojitá klička v úplném závěru ... nedá se nic dělat, musím se přiklonit k nejvyššímu hodnocení.

mysterygirl
28.02.2023 3 z 5

Za mě průměrný roman.
Těšila jsem se ,ale žádné wau se nekonalo

jeny-v
28.02.2023 5 z 5

Před dvaceti lety čtveřice parťáků ukradla tašku plnou peněz. Ten večer jeden skončil v nemocnici, druhý ve vězení, třetí v márnici a čtvrtý s kořistí pláchnul. Už po několika přečtených stránkách jsem napínavým situacím kolem Arden a Ledge tak propadla, že bylo těžké knihu odložit. Každá přečtená kapitola mě nutila dát si ještě jednu, druhou a další…. Večery v režii nové S.B. nebyly vůbec nudný, vypilované intriky, sporné otázky, boj dobra se zlem i vášnivé vzplanutí, a že by konec dopadl takhle, to by mě ani ve snu nenapadlo.

Sandra Brown
americká, 1948