Tajnosti Londýna I.

Tajnosti Londýna I. https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404019/bmid_tajnosti-londyna-i-rUn-404019.jpg 4 80 13

První svazek ze dvou. Rozsáhlý dobrodružný román nás zavádí do Londýna třicátých let 19. stol.. Milostná dobrodružství, souboje, zákeřné vraždy, podloudný obchod, hýřivý život v šlechtických palácích a v domech bohatých měšťanů, frivolní život v předměstských krčmách, to je kulisa široce rozvětveného děje s řadou postav ze všech vrstev londýnské společnosti, děje, jehož hlavní zápletku tvoří příběh hraběcího a ženami obletovaného milionáře, vůdce zločinecké tlupy, jež vraždí, loupí a vydírá.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , F. Topič (Praha)

Les Mystères de Londres , 1844

Čmeláček
16.02.2024 4 z 5

Přečíst se ta kniha dala, ale jsou lepší. Přitom jsem si myslel, že když se něco odehrává v Londýně v 19. století, tak to nemůže být špatné. Pro mě to byl takový lepší průměr, takže čtyři stars to jistí a víc jich nebude :))).

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

O anglickémlidu

laura
16.01.2021 5 z 5

Zdánlivě spolu nesouvisející střípky událostí se vzájemně propletou a vy nevíte komu dřív fandit, o koho se bát, kým pohrdat...

Příběh, který je většinou spíš temný, syrový, nepřikrášlený. Možná doufáte ve šťastné konce, možná se jich i dočkáte. Spletité intriky, bolavé naděje, hrdost, čest. Četla jsem se zatajeným dechem a bála se, že pro všechny to dobře neskončí...

Kája95
31.10.2020 5 z 5

Krásný historický román, ač druhý díl byl slabší oproti tomu prvnímu

ber-tram
11.03.2019 3 z 5

Nic světoborného, co by nemohlo zůstat pod pokličkou, se v Londýně dosud neudálo. Lidské hemžení od galerky po aristokracii produkuje jakousi podprahovou energii, ovšem citelné pnutí probublává více v postavách než aby převratně explodovalo navenek.
Proto jsem zvědav, co poví 3-4? První půle mě zatím nezorientovala ani na literární mapě. Že by román dobrodružný, říznutý humorem a tónovaný červenou knihovnou...? 13/19

mgeisselreiter
26.01.2019 3 z 5

Autor patří mezi "výmluvné" spisovatele, tak alespoň na mě působí první setkání s ním. Čte se velmi dobře, ale mám pocit, že by šlo 2/3 vynechat a o nic bych nepřišel. První část je tak trochu zmatek - střídá se toho až moc, i když děj je podávám hodně srozumitelně, stejně občas ztrácím přehled, kdo je kdo. Druhá část je mnohem střízlivější o do rozmanitosti, ne už tak co do ukecanosti.
Překlad se zdá dobrý, jen mi trochu vadí překlad některých jmen do češtiny - Míša např. To prostě nesedí.
Tato kniha je jen polovinou celého románu, hodnotím ji tak na 65%. Zatím není skoro nic jasné a dějové linie se teprve začínají propojovat. 26. 1. 2019.

Malarkey
06.01.2019 3 z 5

Ono se nabízí kriticky podotknout, co člověk má čekat od historického románu francouzského spisovatele, který se odehrává v Londýně. Nevraživost mezi Anglií a Francií je poměrně známá a v 19. století i dost čerstvá. Nicméně Paul Féval je jeden ze zakladatelů moderního kriminálního thrilleru a kupodivu mu to tady docela jde.

Tato kniha je jeden ze dvou dílů. Každý v sobě skrývá dva příběhy, pokaždé docela zajímavě zakončený. Škoda ale, že v tom svém londýnském světě nechal představit na můj vkus až moc postav. Je pravda, že ony postavy jsou právě koření této knihy, která docela umě popisuje tehdejší dobu, ale já se v tom prostě občas dost ztrácel. Nehledě na to, že mě otravovala i ona romantičnost prostředí, které bych si představoval se všemi těmi hajzly a vrahy daleko ponurejší. Na tehdejší dobu ale zajímavé čtení.

JIVaJaH
19.09.2017 3 z 5

Pro mě zvláštní čtenářský kousek.Co musím chválit je jazyková vytříbenost.Dámy, spíše slečny, vylíčeny tak sladce, že vlastně ani sympatické být nemohou, lotři zase tak podivní, že se věřit nechce.Nelituji, ale další díl už ne.

85098211
17.09.2017 4 z 5

Poměrně zajímavá kniha, která víceméně splnila moje očekávání ;-). Ale líbila se mi o něco méně než Tajnosti pařížské (které napsal francouzský spisovatel Eugen Sue), proto strhávám jednu hvězdičku.

StihOMam
18.03.2017 4 z 5

Tohle vypraveni me bavilo a prekvapive rychle do me oba dily, resp.ctyri zahucely. Predevsim vyobrazeni tehdejsi spolecnosti a jiste "zvyklosti" mi prisly jako cerste tema v kontrastu s novodobymi kriminalkami. Za me hodno precteni.

Znedla
02.01.2017 4 z 5

O této knize jsem nikdy neslyšela. Oba díly jsem našla v knihovničce s knihami zdarma. Doma jsem je zastrčila do skříně a nějak je opomíjela. Nyní přišla ta správná doba a v adventním čase jsem se pustila do čtení. Kniha mě mile překvapila. Velmi příjemné a napínavé čtení.

Jack Bauer
29.06.2013 5 z 5

Druhý román, který jsem od tohoto autora četl mě opět nezklamal. Velmi barvitě popsané, kniha se čte sama.

jprst
04.04.2012 3 z 5

Počátky kriminálních románů - autor nezapře svůj vzor Eugena Suea (Tajnosti pařížské), ale Févalův román má větší spád a švih bez hluchých míst.

Londýn dobrodružství

Paul Féval
francouzská, 1816 - 1887
2008  89%Hrbáč
1972  76%Tajnosti Londýna I.
1968  64%Železný muž
1972  77%Tajnosti Londýna II.
1928  100%Černý žebrák

Kniha Tajnosti Londýna I. je v