Železný muž

Historický román z doby bojů Ludvíka XI. o sjednocení Francie v 15. století. Romantický příběh vychází z legendy o přízračném rytíři, spolčeném s ďáblem, který unáší mladé dívky a koupe se v jejich krvi a jehož může zahubit jedině ženská ruka. V tomto rámci vypráví autor příběh šlechtické rodiny z Bretaně, do jejíž osudů tragicky zasahuje tento záhadný přízrak...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92736/zelezny-muz-92736.jpg 3.98
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Práce

L´Homme de fer, 1856

Kniha Železný muž

Atanone
10.05.2017

Krásné,romantické a trochu smutné..

miriama
12.11.2013

Zajímavá , dobře napsaná a i velmi napínavá knížka. Pěkné popisy, děj plyne rychle a zaujme.

kapllu
14.06.2012

Moc se mi líbilo, že žádná z postav není černobílá, každá má několik povahových rysů, dobrých i špatných. V jednu chvíli ji milujete, o chvíli později je tomu přesně naopak. I když nadpřirozené síly obklopují hraběte Ottu, rozhodně mu neubírají na věrohodnosti, spíše umocňují jeho sílu a pověst. V kontrastu s tím nám pan spisovatel předkládá boží síly a dívčí nevinnost. Tento kontrast je však hezky zaobalen do příběhu a jen přispívá k celkově dobrému dojmu.
Opravdu zajímavá knížka, velmi mile mě překvapila mnohovrstevnatostí charakterů jednotlivých postav.