Železný muž

Železný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92736/zelezny-muz-92736.jpg 3 28 10

Historický román z doby bojů Ludvíka XI. o sjednocení Francie v 15. století. Romantický příběh vychází z legendy o přízračném rytíři, spolčeném s ďáblem, který unáší mladé dívky a koupe se v jejich krvi a jehož může zahubit jedině ženská ruka. V tomto rámci vypráví autor příběh šlechtické rodiny z Bretaně, do jejíž osudů tragicky zasahuje tento záhadný přízrak... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Práce

L´Homme de fer , 1856

Mindy
29.01.2022 2 z 5

Francie, 15. století. Rytíři, krásné panny, trpaslík, tajemný Železný muž, zakázaná láska, čekala jsem dobrodružný akční příběh, ale byla to nuda, nuda. I těch 180 stran bylo moc. Bohužel, nebavilo.

iveta3689
15.10.2021 3 z 5

Čte se dobře, ale děj nijak zvlášť neuchvátil.

Katania
10.10.2021 3 z 5

Příběh nebyl špatný, jen byl konec celkem uspěchaný a naopak začátek se příliš táhl.

Marfulka007
28.08.2021 4 z 5

Kniha se ke mě dostala díky projektu Nesuď knihu podle obalu a vybrala jsem si ji kvůli tomu, že se děj odehrává v Bretani. To pro mě bylo zároveň z celé knihy to nejpěknější - vylíčení všech těch krásných míst. Příběh samotný se četl příjemně, čekala jsem víc krve, takže jsem byla celkem mile překvapena. Krátká, nekomplikovaná oddychovka.

mistrikova
25.11.2020 5 z 5

Váhala jsem mezi 4 a 5 *. Příběh se odehrává v Bretani 15. století. Najdete v něm lásku, politické hry, romantickou tajemnou zápletku, prvky pověsti i romantického historického románu. Mojí oblíbenou postavou byl trpaslík Lamželezo. Doporučuji k přečtení jako oddychovku pro romantické duše, které mají rády Francii.

Ran
07.07.2020 3 z 5

Celově se mi kniha četla velmi dobře a styl psaní a vyprávění je rovněž velmi dobrý. I když konec knihy není špatně napsaný, tak mi přijde až moc krátký a také se mi úplně nelíbilo, jak to skončilo.

kuruteku
23.04.2020 3 z 5

Čekal jsem něco jiného. To mám za to, že jsem Hrbáče jen viděl, ale nečetl. Tak úkol na chalupu - přečíst Hrbáče a porovnat s filmem. Železný muž špatná kniha není. Je jenom 170 let stará. Proto se nečte lehce. Aspoň jsem se dozvěděl něco z dob, kdy malá Británie, Bretaň, byla ještě nezávislou na Francii. Román je trochu červenou knihovnou, trochu středověkým rytířským románem, je v ní vtip v podobě trpaslíka Lamželeza, je v ní historie, legenda. Všechno to je umně propletené a nic nepřevažuje. Takže nakonec vše dobře dopadne, "Stázka se dostane Kubíkovi" a mrtvých není tolik.

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Krásné,romantické a trochu smutné..

miriama
12.11.2013 5 z 5

Zajímavá , dobře napsaná a i velmi napínavá knížka. Pěkné popisy, děj plyne rychle a zaujme.

kapllu
14.06.2012 4 z 5

Moc se mi líbilo, že žádná z postav není černobílá, každá má několik povahových rysů, dobrých i špatných. V jednu chvíli ji milujete, o chvíli později je tomu přesně naopak. I když nadpřirozené síly obklopují hraběte Ottu, rozhodně mu neubírají na věrohodnosti, spíše umocňují jeho sílu a pověst. V kontrastu s tím nám pan spisovatel předkládá boží síly a dívčí nevinnost. Tento kontrast je však hezky zaobalen do příběhu a jen přispívá k celkově dobrému dojmu.
Opravdu zajímavá knížka, velmi mile mě překvapila mnohovrstevnatostí charakterů jednotlivých postav.

Francie 15. století

Paul Féval
francouzská, 1816 - 1887
2008  89%Hrbáč
1972  76%Tajnosti Londýna I.
1968  64%Železný muž
1972  77%Tajnosti Londýna II.
1928  100%Černý žebrák

Kniha Železný muž je v