Železný muž

kniha od:


Koupit

Historický román z doby bojů Ludvíka XI. o sjednocení Francie v 15. století. Romantický příběh vychází z legendy o přízračném rytíři, spolčeném s ďáblem, který unáší mladé dívky a koupe se v jejich krvi a jehož může zahubit jedině ženská ruka. V tomto rámci vypráví autor příběh šlechtické rodiny z Bretaně, do jejíž osudů tragicky zasahuje tento záhadný přízrak...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92736/zelezny-muz-92736.jpg 3.614
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Práce
Orig. název

L´Homme de fer, 1856

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Železný muž

Přidat komentář
mistrikova
25. listopadu

Váhala jsem mezi 4 a 5 *. Příběh se odehrává v Bretani 15. století. Najdete v něm lásku, politické hry, romantickou tajemnou zápletku, prvky pověsti i romantického historického románu. Mojí oblíbenou postavou byl trpaslík Lamželezo. Doporučuji k přečtení jako oddychovku pro romantické duše, které mají rády Francii.

Ran
07. července

Celově se mi kniha četla velmi dobře a styl psaní a vyprávění je rovněž velmi dobrý. I když konec knihy není špatně napsaný, tak mi přijde až moc krátký a také se mi úplně nelíbilo, jak to skončilo.


kuruteku
23. dubna

Čekal jsem něco jiného. To mám za to, že jsem Hrbáče jen viděl, ale nečetl. Tak úkol na chalupu - přečíst Hrbáče a porovnat s filmem. Železný muž špatná kniha není. Je jenom 170 let stará. Proto se nečte lehce. Aspoň jsem se dozvěděl něco z dob, kdy malá Británie, Bretaň, byla ještě nezávislou na Francii. Román je trochu červenou knihovnou, trochu středověkým rytířským románem, je v ní vtip v podobě trpaslíka Lamželeza, je v ní historie, legenda. Všechno to je umně propletené a nic nepřevažuje. Takže nakonec vše dobře dopadne, "Stázka se dostane Kubíkovi" a mrtvých není tolik.

Atanone
10.05.2017

Krásné,romantické a trochu smutné..

miriama
12.11.2013

Zajímavá , dobře napsaná a i velmi napínavá knížka. Pěkné popisy, děj plyne rychle a zaujme.

kapllu
14.06.2012

Moc se mi líbilo, že žádná z postav není černobílá, každá má několik povahových rysů, dobrých i špatných. V jednu chvíli ji milujete, o chvíli později je tomu přesně naopak. I když nadpřirozené síly obklopují hraběte Ottu, rozhodně mu neubírají na věrohodnosti, spíše umocňují jeho sílu a pověst. V kontrastu s tím nám pan spisovatel předkládá boží síly a dívčí nevinnost. Tento kontrast je však hezky zaobalen do příběhu a jen přispívá k celkově dobrému dojmu.
Opravdu zajímavá knížka, velmi mile mě překvapila mnohovrstevnatostí charakterů jednotlivých postav.

Doporučujeme

Skleněný pokoj
Skleněný pokoj
Tři mušketýři 1. díl
Tři mušketýři 1. díl
Zahrada v měsíčním svitu
Zahrada v měsíčním svitu
Potrhaná křídla
Potrhaná křídla