Tajné války superhrdinů Marvelu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajné války jsou jedním z prvních obřích crossoverů, ve kterém se setkávají skoro všichni slavní hrdinové nakladatelství Marvel… a stejně tak skoro všichni padouši. Obě strany se pustí do nelítostného boje – a na jeho výsledku bude záležet osud světa. Na jedné straně Spider-Man, Captain America, Iron Man, Hulk, X-Men, Avengers, Fantastic Four, Thor a další – a na straně druhé Doctor Doom, Doctor Octopus, Lizard, Ultron a jiní. Tajné války byly prvním crossoverem v dějinách komiksu a otevřely tak cestu dalším podobně laděným příběhům. Změnily však nejen tvář žánru, nýbrž i hrdiny. Poprvé se v nich objevil Spider-Manův černý kostým a i další hrdinové tu prošli zásadní proměnou – ať už tělesnou nebo psychickou. V této knize najdete jak kompletní první minisérii Tajné války, tak bonusy v podobě navazujících sešitů Thora, She-Hulk a dva příběhy z alternativní řady What If…?....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47921/tajne-valky-47921.jpg 3.652
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Secret Wars Omnibus, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Tajné války superhrdinů Marvelu

R47
03. února

Byl jsem jeden z těch, co roky natěšeně čekali navydání tohodle kousku. A je to velké zklamání. Bohužel jde jen o další mlátičku, kde není vůbec nic tajemného, tajného nebo překvapivého. Žánr se za ty roky úplně změnil. Naštěstí. Kdo na tu knihu čekal, už ji stejně asi četl. A vy ostatní to nedělejte.

trudoš
31.03.2020

Obrovské zklamání. Tajné války superhrdinů Marvelu se pro mě staly synonymem naprosto zmatečného děje, který je nejen nudný, ale ještě zaplněný komickými figurkami v trapných kostýmech, co se snaží spolu jakože bojovat. Navíc na straně padouchů jsou jen čtyři důstojní hráči, zbytek je jen banda nevýznamných lúzrů. Třešničkou na dortu je pak nástup Spider-Woman, Titanie a Volcany, které se tu zčista jasna objeví, aniž by vůbec kdo tušil co, kde, kdy a proč.
Sympatické na celé knize je ovšem její komplexnost, protože kromě tradiční dvanáctidílné série obsahuje také útržky konců příběhů, na které Tajné války navázaly. Takže můžeme sledovat, jak se do vesmírné arény hrdinové dostali. Samotné drama pak začíná rovnou faktem, že jednotliví aktéři byli vytrženi ze svých domovů. Podobný význam mají i závěrečné bonusy, ukazující formou různorodých povídek životy postav, kterým Tajné války výrazně změnily život. Takže provedení parádní, obsah ale vysloveně poplatný dobovému komiksovému trhu.


Rilian
08.06.2015

Na dnešní dobu se postavy chovají a mluví trochu divně, ale tento příběh vznikal v polovině osmdesátých let, kdy jazyk a příběhy komiksů byly psány podle jiných pravidel. Komiks se vyvíjí jako vše ostatní. Přečtete-li si první X-Meny s druhým týmem, bude vám to připadat zbytečně upovídané, přečtete-li si prvního Capa, bude se vám to zdát patetické. Každý komiks, a v Marvelu zvláště, je dítětem své doby. Každopádně, jako první z velkých crossoverů zůstane tento příběh na čestném místě.

hroubek
06.05.2015

Největším problém tohoto parádního komiksu, je ten, že je v něm moc postav a pro dnešního čtenáře komiksů je napsaný až moc doslovně a "jakoby nudně". Přesto jakmile se začtete, tak dostanete to nejlepší co komiksový žánr nabízí parádní akci, perfektní hlášky, výborné hrdiny a i záporáky a velkou bitvu. Pro mně jako pro komiksového fandu to bylo nádherné čtení.

Babouš
02.05.2014

Stejně jako v omnibusu Avengers do boje! I tady mám problém s převelikým množstvím postav, v nichž se špatně orientovalo. Během příběhu pak střídavě někteří byli bad guys, pak zase good guys a vznikl z toho celkem slušným maglajz. No ale hezké sedmdesátkové/osmdesátkové kresby to zachraňují. Zápletka je i na komiks hodně přitažená z vlasy.

Kapis
26.03.2013

Úplně jak dnes vidím ten den, kdy jsem jako děcko dočetl Spideyho od Semicu, končícího komplexem v Central parku a celý jsem se třásl, kdyže to konečně vyjdou ty Tajné války. No a neuteklo ani 20 let a mám to doma. A dokonce i přečteno. Kniha je krásná, luxusní vydání, lesklý papír mi sedí, moc se mi líbí obálky, které jsou krásně před každým dílem (kdyby tak ty sešity Semic vydal, to by bylo!). No ale s dějem je to už kapku slabší - bacha budu kapku SPOILERovat. I když celkově to všechno celkem dává logiku a jednání jednotlivých skupin postav i jednotlivců má hlavu a patu, sralo mě, že nikdo neumírá (s jednou čestnou výjimkou) a to se mohlo dít cokoli, včetně jaderného výbuchu a shození pohoří, zvícího Alp na hlavy hrdinů. Všichni do sebe furt stříleli až odlétávali kilometry daleko a vždy se jen otřepali a hurá zpátky do boje. Dále mě sralo jak každý furt popisoval, co dělá, i když to je jev v marvelovských komiksech té doby zcela běžný. Čekal jsem a představoval si kdysi, že hrdinové budou v nějaké aréně, kde budou mezi sebou zápasit, poměrně promyšlený a rozmanitý děj plný intrik a zvratů mě docela příjemně překvapil, je to sice hlavně mlátička, ale ten děj kolem musím ocenit, čekal jsem to mnohem prostodušší. Skvadra záporáků mohla být kapku namakanější - a hlavně známější pro českého čtenáře - většinu jsem vůbec neznal, takový Wrecker s kouzelným páčidlem....no to mi ho vykuř, Colossova milostná eskapáda byla víc jak tristní, takových chvil tam bylo samosebou povícero. Celkově tedy spíš podprůměr, ale tak luxusní a tak dlouho chtěný a očekávaný, že musím dát 4 hvězdy. Čtyři poslední přídavkové sešity mě nezaujaly vůbec, především ten poslední byl naprosto otřesný a to nejen kresbou, dočetl jsem to s největším sebezapřením, i když nemohu upřít řadě "What if...?" dobrý záměr. Stále ale uvažuju, že to odprodám.....

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova