Tajné dějiny zednářských lóží

Tajné dějiny zednářských lóží https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180944/tajne-dejiny-zednarskych-lozi-180944.jpg 3 4 3

Dočtete se o proměně kamenických bratrstev v novodobé lóže, o zapomenutém "zednářském" odkazu Jana Amose Komenského. Dozvíte se, kdo založil v 18. století první pražskou lóži, o cestě děkabristů z lóží na popraviště a také o tom, jestli přežijě "Královské umění" 21. století. Spiklenci nebo dobrodinci?

Greenfingers
23.04.2020 3 z 5

Historie zednářů a jejich lóží je zahalená mnoha tajemstvími. Autor tuto problematiku zpracoval solidním způsobem, mně se však více líbila jeho kniha o špionáži (Mistři tajné služby).

jprst
30.07.2019 3 z 5

Pro získání základních informací o zednářích slušně a srozumitelně zpracovaná publikace.

Péťa1950
12.07.2018 4 z 5

Velice rozsáhlé dílo, velké množství faktů a jmen. Četla jsem po malých částech, hledala historická fakta a souvislosti. Konečně mám ponětí o tom, kdo byli zednáři a co byly zednářské lóže, vznik, rozložení po světě, významní členové lóží. A zajímavá fakta o zednářích u nás v průběhu dějin. Literatura faktu, čtenář nemůže čekat románový děj. S tímto vědomím musí ke knize přistupovat. Praha temná a tajemná mě zaujala víc.