Tajná řeč a problémy poruch příjmu potravy

Tajná řeč a problémy poruch příjmu potravy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368370/mid_tajna-rec-a-problemy-poruch-prijmu--OBT-368370.jpg 4 3 1

Odborníky je tato kniha, bohužel, nepříliš uznávána. Autorka je matka, laik, není odborník. Je to žena, která si prožila anorektické peklo se svými dvěma dcerami. Jen co se jí podařilo ze spárů nemoci vyprostit svoji první dceru, onemocněla dcerka druhá. Velmi sugestivně a autenticky autorka popisuje svůj každodenní boj a péči, kterou svým dcerám věnovala. Popisuje myšlenky, kterými se zabývala ona jako matka a myšlenkami, o kterých hovořila se svými dcerami. Odborníci soudí, že kniha mylně popisuje původ a etiologii nemoci.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Pragma
Originální název:

The secret language of eating disorders , 1998


více info...

Přidat komentář

Balsekar
31.12.2021 4 z 5

Popis knihy uvádí: "odborníky nepříliš uznávána"... inu, pokud by byl bohatý výběr kvalitní odborné literatury na dané téma, lze na knihu hledět zčásti skepticky.
Knih s tématem Poruch Příjmu Potravy je na českém trhu několik, častěji se však jedná o prózu uměleckou, a proto knih, jež by byly užitečným pomocníkem (snad i návodem) v boji s PPP je poskrovnu.

Jestli "Tajná řeč a problémy PPP" má potenciál pomoci? Má.
Ano, jsou na českém trhu jiné kvalitní odborné texty (Papežová, Krch), ale pohled matky, jež si prošla utrpením se svými dcerami, na téma hledí trochu jinak, lidsky. Kniha je takovou kombinací osobního příběhu autorky a dobrými postřehy a doporučeními, jež můžou pomoci.

Ovšem platí, tak jako u všech knih, že pouhým přečtením se náš problém nevyřeší, "jen" pomůže získat lepší náhled na problematiku, otevřít obzory. Cesta ven z PPP je možná, i když dlouhá a náročná.

I když mám ke knize výhrady, doporučuji přečíst. A pokud knihu budete brát spíše jako podnětnou než návodnou, tím lépe.

Štítky knihy

anorexie sebedůvěra, sebevědomí poruchy příjmu potravy bulimie

Autorovy knížky

2001  87%Tajná řeč a problémy poruch příjmu potravy

Kniha Tajná řeč a problémy poruch příjmu potravy je v

Přečtených5x
Doporučených1x
Chystám se číst2x