Tajná dcera

Tajná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148941/tajna-dcera-148941.jpg 4 184 55

Najde svou skutečnou matku? Dojemné líčení osudů žen z různých světů, jež strhne čtenáře přesvědčivostí a hlubokou pravdivostí. Život doktorky Somer se odvíjí přímo ideálně: Právě se vdala a zahájila lékařskou kariéru v San Francisku. Pak ale přijde rána z čistého nebe – dozví se, že nikdy nemůže mít vlastní děti. A ve stejném roce se v Indii chudá matka Kavita rozhodne zachránit novorozenou dceru před jistou smrtí tím, že ji odloží do sirotčince. Ten krok ji bude pronásledovat až do konce života a ovlivní nejen její osud, ale i osud ženy na opačném konci světa. Somer s manželem adoptují Ašu z bombajského sirotčince. Aša prožije ve Státech šťastné dětství, přesto však pátrá po svých indických kořenech i po tom, proč ji biologičtí rodiče odložili. Nakonec dospěje ke smíření s oběma protichůdnými světy, do kterých patří. Román Tajná dcera ukazuje nevyzpytatelné cesty osudu i dalekosáhlé důsledky, jež má každé naše rozhodnutí pro nás i naše rodiny, včetně neporazitelné síly lásky ve všech jejích podobách.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Práh

Secret daughter , 2009

Babo
27.06.2015 5 z 5

Určitě zajímavá kniha o životě v Indii toho opravdu mnoho nevím.O obrovských rozdílech mezi chudými a bohatými, mezi ještě chudšími a ještě bohatšími. O kastách a jejich nepřekročitelnosti. Toto v této knize není,je zde jen naznačeno jak odlišná je to kultura a jak odlišné je smýšlení lidí.
Malá Uša měla obrovské štěstí,že se dostala do Ameriky,kde mohla studovat, žít v blahobytu. Přesto nebyla úplně spokojená a potřebovala znát svoje kořeny. A zase měla to štěstí a tu vůli , že to dokázala. Poznala život v rozvětvené indické rodině lékaře a tedy té šťastnější části indie,ale poznala alespoň okrajově bídu bombajského slumu.Po tomto dobrodružství se mohla vrátit do ameriky a žít svůj život. Jak by asi probíhal kdyby si ji v sirotčinci kam ji odložila zoufalá matka nevybral zajištěný indský lékař žijící v americe ?
Autorka nám aspoň trošičku dala nahlédnout do složité indické současnosti, bylo to velice poučné.
Je to prostě země s obrovskými rozdíly ,s obrovskými problémy a pro Evropana ,aspoň myslím,nepochopitelným způsobem myšlení a konání.

radka73
25.05.2015 5 z 5

Krásná kniha. Stojí za to si ji přečíst. Barvité líčení arabského světa. Člověka vtáhne do děje tak, že neviděné a nezažité se stává skutečným.

petrzel
04.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Opravdu doporučuji k přečtení.

HankaL
11.02.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Není co vytknout, líbily se mi rozdíly mezi oběma kulturami, indickou a tou americkou a líbilo se mi, že příběh vyprávělo víc lidí, takže poznáte víc pohledů na celou věc. Rozhodně doporučuju.

zulanek
21.09.2014 5 z 5

Nádhera! Tohle je tak úžasně napsaná kniha,že mě mrzelo,když jsem dočítala poslední stránku. To prolínání dvou kultur, ostrý kontrast bídy v Indii a životní úrovně
v Americe,a přesto tak silný lidský příběh dvou zcela odlišných rodin.Co dokáže mateřská láska? Více nebudu prozrazovat,to si musíte prožít s Kavitou, Ašou
a Sommer.

CAM
20.09.2014 5 z 5

Krásná kniha, dojemná, nemohla jsem se od ní odtrhnout, tekly i slzičky. Rozhodně stojí za přečtení. Není jen o mateřské lásce, ale popisuje i prostředí, ve kterém matky své děti vychovávají.

Lydulka
18.08.2014

Krásný a dojemný příběh, jedna z nejkvalitnějších knih, které jsem v poslední době četla. Doporučuji všem přečíst :)

playada
19.06.2014 5 z 5

To jsem si pofňukala :-). Kniha určená výhradně pro ženy matky !! Každá ji musí mít, kdo ji nemá alou do knihovny, knihkupectví, kamkoliv shánět!! Nebudete litovat.

hrosulik
08.06.2014 5 z 5

Krásná knížka, zajímavý příběh. Určitě doporučuji.

MichelleS
22.05.2014 4 z 5

V knize se nachází mnoho dojemných situací a námětů k přemýšlení. Především otázky kolem mateřství a postavení ženy ve společnosti a rodině. Na druhou stranu mám dojem, že těch závažných témat je trochu přespříliš (rakovinu a eutanazii bych už vynechala). Skoro mi to přišlo jako citové vydírání ve stylu hollywoodského scénáře. Škoda té podbízivosti a přeplácanosti, méně je někdy více.

rusalka123
20.04.2014 5 z 5

Motiv opravdu skvělý, knihu jsem měla dlouho v "chystám se číst" a když jsem ji konečně objevila v knihovně, byla jsem šťastná.:-) Příběh to byl krásný a líbilo se mi, jak se střídaly a prolínaly příběhy různých lidí. Tím, jak byla napsaná, bych ji sice nezařadila mezi knihy, které by ve mně zanechaly nějaké zvláštní pocity a vzpomínky, jak jsem zpočátku možná trochu očekávala, ale byl to čtivý, příjemný román. Postavy mě nijak šíleně neokouzlily, ale cestu jsem si k nim taky našla. Pokud to shrnu, nějaké výtky bych našla, ale byl to na druhou stranu sám o sobě tak silný příběh, že nemůžu nedat plný počet bodů.

P.S. Moc se mi líbí obálka :-)

luckach
11.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Velice čtivý a zajímavý způsob popsání dvou kultur navzájem se protínajících skrze hlavní hrdiny. Knížka mě natolik oslovila, že jsem si ji pořídila i do vlastní knihovny :-)

Ellis
18.07.2013 5 z 5

Pěkně napsaný příběh dvou rodin, jedné americké (ale s manželem indického původu) a druhé indické. V té první rodině chybí vlastní dítě a v indické rodině se narodí nejprve dvě "nepotřebné" dcery, z nichž jedna má díky neuvěřitelně odvážné matce šanci na život. Jejich osudy se propojí....
Výborné čtení, které donutí k zamyšlení, doporučuji.

RADOST
18.06.2013 4 z 5

Dojímavý příběh o životě v Indii, o pocitech adoptované dívky i jejích rodičů, biologických i adoptivních. O rodině, o střetu rozdílných kultur. Nutí k zamyšlení.

simonabr
15.04.2013 5 z 5

Úžasný příběh o životě chudých lidí v Indii, kdy matka ochránila svou dceru před smrtí odložením do sirotčince, ikdyž se s tím nikdy nevyrovnala. O pocitech strachu ze ztráty dcery adoptivní americké matky a dceřino hledaní sebe sama a své rodiny.
Člověk si pak uvědomí, jak si my Evropané žijeme dobře, ikdyž se nám to tak mnohdy nezdá, ale vězte, že jindy jsou na tom lidi mnohem hůř a to, co my považujeme za běžnou věc, je u nich často nedosažitelný nadstandard.

Indie adopce psychologické romány

Shilpi Somaya Gowda