Tajemství Viléma Storitze

Alchymie a tajemno již dlouhá léta patří mezi oblíbená témata mnoha čtenářů. V tomto románu rozhodně nepřijdou zkrátka, neboť právě alchymie zde hraje velmi podstatnou roli. A to v podání Wilhelma, syna zemřelého věhlasného alchymisty Otty Storitze. Wilhelm po svém otci zdědil recepturu na kapalinu, jejíž požití učiní člověka neviditelným. Účinek této řídké tekutiny je trvalý, pokud není požita druhá látka, která působení první zruší. Tuto látku chce Wilhelm využít pro získání Myry Roderichové, která ovšem miluje inženýra Henriho Vidala. Když Myra jednoho dne zmizí, Henri následně dokáže neviditelného Storitze zabít. Ten si však tajemství obou látek vezme s sebou do hrobu. Podaří se Myru učinit znovu viditelnou i bez receptu na potřebný elixír?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462141/tajemstvi-vilema-storitze-VqS-462141.jpg 3.8147
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Omega

Le secret de Wilhelm Storitz, 1910

Kniha Tajemství Viléma Storitze

Lothar.777

Asi ne úplně klasická verneovka, ale mělo to armosféru. Spíš detektivně - dobrodružný a padouch nesměl chybět, takže celkem cajk.

Pajina68

Sice jsem knihu nečetla, ale viděla film už jako malá holka. Od té doby, jsem na něj nemohla zapomenout. Pořád jsem si ten název i děj pamatovala. Až teď nedávno, po 40 letech jsem jej viděla znovu a uchvátil mne stejně jako tenkrát. Věřím, že i kniha je stejně napínavá a příběh stojí za přečtení.

Hoshi

Verne není zrovna autor, kterého bych vyhledávala a tuto útlou knížku jsem si vybrala do ČV. Příběhu jsem se obávala.... zbytečně. Ačkoliv se to nezdá jako velký zázrak, je to příjemné detektivní čtení, děj rychle ubíhá a než se nadějete, jste na konci knihy. Za mě příjemná odechovka.

ludek.n
26.09.2019

Tajemství Wilhelma Storitze je klasický Verneův dobrodružný příběh, vystavěný okolo fantaskního prvku. Jak už je u Verneho dobrým zvykem dočkáme se i kapky cestopisného a místopisného zkoumání, velké porce romantické lásky a pohledu do zákulisí aristokratické smetánky. Více než sto let, které od napsání románu uplynuly, jsou samozřejmě znát, a to i po poměrně citlivých jazykových korekcích. Především jednoduchost, naivita a předvídatelnost celého vyprávění už dnes dává Verneovu dílku pořádně přes prsty a odsuzuje ho do oblasti romantických pohádek bez velkého překvapení. Ono strašlivé tajemství Wilhelma Storitze a vlastně i celou zápletku a její průběh, totiž odhalíte nejpozději v první čtvrtině knihy, a tak si v jejím zbytku už můžete jen vychutnávat, jak se vaše předpověď doslova a do písmene naplňuje.

hANS6
13.01.2019

Kniha měla velmi propletenou zápletku a překvapilo mne, že v této knize se dostalo zlo - Vilém Storitz - tak daleko. Myslím, že v ostatních knihách je zlo poraženo trochu dříve a tak mi přišla tato kniha více napínavá. Nicméně příběh byl, podle mého názoru, z jiného období než je u Julese Vernea zvykem a tak se stává zajímavějším.

Barza
04.12.2018

Prekvapilo me, ze Julius Verne napsal i neco podobneho. Moznost, ze se pribeh skutecne stal, trva az do temer zaveru knihy, kdy se nahromadi prilis nahod, ktere odkazuji na science-fiction zname z autorovych dalsich del. Dej ma spad, libilo se mi to.

Ivan F
18.11.2018

Útla knižka, v ktorej je čiateľovi už od začiatku jasné, kto je zloduch a ako robí svoje "tajomné" kúsky. Žiadne prekvapenie sa nekoná a pochybujem, že sa aj v dobe prvého publikovania konalo. Atmosféra kniha je veľmi milá, na čitateľa dýcha starodávno, pekné opisy krajiny sa striedajú so stručným prierezom históriu. Postavy sú jasne vyhranené - buď dobré alebo zlé, teda všetko je čiernobiele, žiadne iné farby sa v príbehu nenachádzajú. Kniha sa dobre číta, ale kvalít najlepších Vernových diel zďaleka nedosahuje.

MC87
26.08.2018

Takové "Věřte nevěřte" v podání Julese Verna. Pokud bývá tento autor zmiňován pro pomalý děj a rozvláčný popis, tak tato kniha je příjemná detektivní rychlovka na 150 stran, která se hodí na dovolenou.

Doporučuji těm, kteří mají rádi když na ně dýchne atmosféra staré doby (starého Maďarska) a nebaví je už tolik severské precizní detektivky. Tady se zápletce můžeme decentně pousmát a to co přijde jako šokující odhalení v půlce knihy je nám jasné už od začátku,ale....Jules Verne.