Smutný medvídek

Smutný medvídek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114285/smutny-medvidek-114285.jpg 4 76 24

Vysloužilý policejní důstojník ze San Franciska Brad Lyon se usadil se svojí ženou Ashleigh v horách ve Virginii, aby zde vedli poklidný život a věnovali se své největší zálibě - sbírání a výrobě plyšových medvídků. Ale i v jejich zapomenutém městečku se toho děje až až... V době, kdy se v Shenandoah Valley koná velkolepá přehlídka těchto plyšových hraček, místní obyvatelé objeví tělo plovoucí v řece Shenandoah. Síla zvyku je síla zvyku, a proto se Brad pustí do vyšetřování a hledání viníka této tragédie. Zjistí, že mohlo existovat spojení mezi nebožtíkem a "Smutným medvídkem", který byl vyroben jako připomenutí potopení Titanicu - jeho hodnota je neuvěřitelných 150 000 dolarů. Místní představitelé by však raději upřednostnili, kdyby si Brad nechal svá zjištění pro sebe... První díl nové a velmi originální krimi série.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Mournfull Teddy , 2006

Tulenik
05.03.2013 4 z 5

Takový příjemný sobotní půlden strávený v posteli s příjemnou knihou :-)

Neobvykle vystavěná detektivka, důsledně promyšlená a dávající čtenáři šanci tipovat vraha i postup pátrání. Téměř úplně se obešla bez páchání násilí na vyšetřovateli, zatímco slovních útoků najdeme docela dost.

Jsem spokojená s vykreslením charakterů a vzájemných vazeb hrdinů, líbí se mi nenásilný letmý pohled do jejich různorodých psyché a motivací. Není tu nikdo s nadpřirozenými schopnostmi ani možnostmi, žádné zázračně morálně silné charaktery - všichni jsou naprosto uvěřitelní.

Popisy krajiny nejsou detailní a neunavují, ale kdyby jim člověk věnoval více pozornosti, jistě si ve své fantazii dokáže podle popsaného vykreslit báječnou krajinu. já tuhle potřebu neměla.

Bez ohledu na popisovaný malebný kraj byl pro mě důležitější děj, který má švih, spád a logiku. Život plyne velmi přirozeně a nenechá se narušit ani vraždou části zkorumpovaného a vzájemně se vydírajícího propletence.

Rozhodně doporučuji - oddechová detektivka psaná příjemným stylem. Těším se na pokračování!

A abych nezapomněla - obrovské plus a palec nahoru dávám autorovi za skvělý cynický humor - ten mám ráda! Jen houšť!

Hřibče
25.07.2012 4 z 5

Příjemná a klidná detektivka s promyšlenou zápletkou a téměř bez násilí. Do půlky se děj mírně táhl, ale od půlky už měla kniha celkem svižné tempo. Taková pohodovka na dovolenou, která je obohacena o příjemně ironický humor hlavního hrdiny. Ideální čtení hlavně pro ty, kteří příliš nemusí krev a střílečky a rádi si nad detektivkou zapřemýšlí.

siena
17.05.2012 4 z 5

Já se teprve do té půlky blížím, tudíž nemohu zcela posoudit:)
Absence akce a velkého napětí mi ale neschází, ani jsem dle anotace nic takového nečekala. Možná to je zvláštní, při čtení zrovna detektivního příběhu, ale mě dostává atmosféra venkovského života a především láskyplný vztah hlavních hrdinů i po 26 letech společného života, a to ještě napsáno mužem...asi budu nenapravitelná romantička:)
Po dočtení i té druhé, posuzuji stejně:)

jasmína
30.03.2012 3 z 5

Do půlky se mi kniha celkem líbila, ale moc zdlouhavá, chybělo mi tam už napětí..