Tajemství Rudolfa II.

Tajemství Rudolfa II. https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94466/bmid_tajemstvi-rudolfa-ii-Bzb-94466.jpg 4 8 3

Historický román odehrávající se na pozadí vlády Rudolfa II. V lednu 1611 vpadlo do Čech žoldnéřské vojsko pasovského biskupa Leopolda Habsburského, dobylo Malou Stranu a Hradčany. Co vedlo císaře Rudolfa II. k tomu, že se postavil proti českým stavům a proti celému českému národu, i když to původně vůbec neměl v úmyslu? Proč tak dbal pokynů svých rádců? Jak probíhaly boje mezi českými a protestantkými stavy a katolickými pány? Kdo se s kým spolčoval, kdo koho zradil a jak dopadlo panování císaře Rudolfa II. v českých zemích?... celý text

los
14.11.2020 3 z 5

děj se odehrává v Praze roku 1611 v době vpádu pasovských vojsk, ale společenský, náboženský a politický kontext odpovídá autorově současnosti, tzn. druhé polovině 19. století (opravdu ahistorický historický román)

přestože se jedná o moderní edici, text se jen hemží pravopisnými chybami, což je škoda

kachy
25.08.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Sice jsem se ze začátku trochu ztrácela v tom, kdo patří na jakou stranu, ale postupem děje se to vše objasnilo. Mohu vřele doporučit

GepardLady
06.01.2016 4 z 5

Pěkné čtení. Děj má spád a čtenář jím příjemně "proplouvá". Je to další zajímavý pohled do doby vlády Rudolfa II. Po literární stránce je to zase něco trochu jiného - vzhledem k tomu, že jde o dílo z 19. století. Mohu doporučit.