Tajemství prahu

Tajemství prahu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34484/tajemstvi-prahu.jpg 5 7 2

Podtitul: Proměna lidské duše a její úskalí Pojednání o lidské spiritualitě, o duchovní cestě poznání.

Vydáno: , Fabula

juvelinokivi
24.03.2019 5 z 5

Kniha je vlastně cyklus přednášek, které pronesl R. Steiner po premiéře svého čtvrtého (posledního) mysterijního dramatu v roce 1913. Stejně jako Steinerova dramata jsou i tyto přednášky věnovány pronikání člověka k duchovním světům (situace z dramat jsou tu také uváděny jako příklady k dokreslení \"situací\", s nimiž je možné se setkat při překračování prahu do nadsmyslových světů). Tomu, kdo nikdy nečetl žádný ze Steinerových textů, musí být kniha zákonitě nesrozumitelná, protože se tu operuje s termíny, které předpokládají poučeného posluchače (čtenáře), neboť přednášky byly určeny členům Anthroposofické společnosti. K seznámení se Steinerovou duchovní vědou bych doporučila například knihu \"Jak dosáhneme poznání vyšších světů?\", kterou jsem začínala já. :)

Jelitovna
19.05.2018

Zvláštní, že tahle kniha má 100% pozitivní hodnocení. (Ale komentář žádný.) Mně byla dosti nesrozumitelná.