Tajemství kovového domu

Tajemství kovového domu https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86900/tajemstvi-kovoveho-domu-86900.jpg 4 72 14

Queen série

Jeden z nejnovějších příběhů známého amerického autora vás zavede do venkovského sídla podivínského starce, bývalého zlatníka Hendrika Mosaze, který si zvláštním způsobem pozval několik hostů. Omylem se mezi nimi ocitá i ošetřovatelka Jessie se svým manželem, kterým není nikdo jiný než inspektor Queen ve výslužbě. Proč slibuje stařec miliónové dědictví právě těmto osobám? Jsou tu snad dosud skryté pokrevní svazky, nebo jde o rozmar, či rafinovanou léčku? Napětí stoupá, když do děje zasahuje smrt. Život v podivném domě se stává stále komplikovanější, ale vidina závratného dědictví zahání pocity strachu. Kde jsou však starcovy milióny? Inspektor Queen se snaží rozvinout spletenec záhad, ale kolikrát i on bude muset změnit svůj názor, než zjistí, že se vlastně všechno odehrálo docela jinak… Jak? To se dozvíte až na konci a budete překvapeni právě tak jako inspektor sám. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Naše vojsko

The House of Brass , 1968

Andrea864
07.05.2021 4 z 5

Fajn detektivka. Čtivá, vtipné dialogy.

Jaruš7
25.04.2021 3 z 5

Audiokniha poutavá.
Příběh je nahuštěný podivnostmi, zakamuflovaný identitami a logika šátrá, kde by našla počátek.
Představivost se tu musí znásilňovat.
Aranžmá a scénář stojící na mamonu mi neučaroval.

former3980
02.01.2021 3 z 5

Mal som z knihy obavy, keďže niektorí písali, že je sklamaním. Ale vcelku fajn čítanie (hoci zopár nelogickostí by som našiel). Ale k týmto knihám pristupujem ako k retro. Kto chce byť in, nech siahne po Nesbovi. 75 %

moničina
18.09.2018 2 z 5

Tak toto bolo pre mňa sklamanie. Najprv ma dej bavil, ale neskôr sa to pokazilo.

katy87
27.01.2018 4 z 5

Skupina cizích lidí se sejde v domě, ve kterém se stane vražda. Ideální a známé prostředí detektivky, které snad vždycky musí zafungovat :-).

alnahu
18.09.2017 3 z 5

Klasická detektivka, která mně příliš neoslovila. Za pěknou obálku dávám tři hvězdičky.

Jessica007
17.07.2017 5 z 5

Hezká klasická detektivka. Vydání z r. 2011 má navíc moc hezkou obálku.

Alimak7
04.07.2017 3 z 5

Klasická detektivka, dobře se to četlo, více důležitých postav v příběhu, ale naštěstí nejsou sáhodlouze popisovány. Čtení tak na 2-3 dny někde na dovolené. Pokud si tuto knihu berete na dovolenou, přidejte jednu hvězdičku. :)

28401
18.06.2017 5 z 5

Dobrá detektivka. Můj oblíbený autor nezklame.

PeM
12.03.2017 4 z 5

Vše už bylo řečeno pode mnou, nemám co dodat.

Palorizek85
19.03.2016 3 z 5

Hezky se to čte. Dobrá četba večer před spaním. Klasická četba.

liskarysava
23.01.2016 4 z 5

Hezká detektivka

hledaseniki
21.03.2013 4 z 5

Musím souhlasit jedná se o klasický detektviní příběh a pokud na detektivky jste, tak je Tajemství kovového domu právě pro Vás. Kniha není příliš obsáhlá a tak se tam neobjevuje mnoho zbytečností a především je hodně čtivá. Za 2 dny jsem jí měla přečtenou a nedávno jsem se k ní vrátila znovu, zápletka se může zdát jednoduchá, ale to rozhodně není, já jsem byla nadmíru spokojená.

Agi
30.11.2011 4 z 5

Poctivá, klasická detektívka s dôsledne vykonštruovanou zápletkou, pútavým dejom /rozpadajúci sa zámoček a jeho staručký majiteľ s bizarným sluhom verzus šesť nedočkavých dedičov/, gradujúcim napätím a tradičným, logicky zdôvodňovaným vyšetrovaním, pri ktorom je prácne vylučovaná jedna hypotéza za druhou.

Ellery Queen
americká, 1905 - 1982
1976  69%Město malérů
1983  75%Čtvrtá strana trojúhelníku
2011  75%Tajemství kovového domu
1981  69%Drama desatera dní
1970  73%Stalo se ve tmě

Kniha Tajemství kovového domu je v