Tajemný život sněhuláků aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů

Tajemný život sněhuláků aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153114/tajemny-zivot-snehulaku-153114.jpg 3 2 1

Knížka "Tajemný život sněhuláků aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů" nabízí svět dětské fantazie, ve kterém jsou hlavními hrdiny oživlí sněhuláci a jejich kamarád - malý školák Honzík, který je postavil. Společně prožívají radosti i strasti, které s sebou přináší zimní období a také prostřednictvím jednotlivých pohádkových příběhů seznamují malé čtenáře a posluchače s českými zimními svátky jako je sv. Mikuláš, Vánoce a Silvestr. Děti se také například z knížky dozvědí, jak se v zimě daří lesní zvěři nebo že i v zimních měsících mohou v lese najít houby! Příběhy přirozenou a nenásilnou formou vedou malé čtenáře k rozlišování dobrého a zlého a k zásadám slušného chování k druhým. Autoři knížky kladou dětem na konci kapitol otázky, které jim tak osvěží informace, jež se z příběhu dozvěděly. Kniha je bohatě barevně ilustrovaná, obrázky u každé kapitoly tak dokreslují jednotlivé příběhy ... celý text

Jelitovna
25.08.2014

Ach ach, "těžká ruka" při výběru dětské literatury pokračuje. Tentokrát je poučování nábožensky zaměřené. Otázky typu: "Bývá úpěnlivá prosba a modlitba vyslyšena?", "Umíš se také modlit?" ("Nevim."), "Pomáhají nám strážní andělé?" ("Mami, poraď mi.") malé děti (nebo jen moje?) zodpovědět neumějí a ty starší nezáživný příběh o sněhulácích číst nebudou. (Mimochodem, kapitola o vánocích, kde se narovinu říká, že dárky pod stromeček si dávají lidé, mi pěkně zavařil. Několikrát pak na toto téma přišla řeč se záludnými otázkami - Jak může Ježíšek nosit dárky, když umřel? - a protože jsem zatím nechtěla kazit dětské "ateistické kouzlo" vánoc, prohlásila jsem, že dospělí už asi na Ježíška nevěří, protože ho nikdy neviděli, takže jim dárky nenosí, ale děti na Ježíška věří a tak jim dárky nosí. Mé dítko na to: "Mami, já věřím, že Ježíšek existuje, protože JÁ TI VĚŘÍM ÚPLNĚ VŠECHNO." A pode mnou začala praskat zem, jak se otvíraly brány pekelné, a čísi špinavá smradlavá ruka mě chytla za svědomí, které jsem si touto lží značně obtížila.)

Autoři knihy

Radomír Socha
česká, 1946

Kniha Tajemný život sněhuláků aneb Příhody sněhuláka Sněhošlápka a jeho kamarádů je v