Tajemný tulák

Tajemný tulák https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301630/mid_tajemny-tulak-HIm-301630.png 2 1 1

Sladkobolně dojemný příběh, kterak skaut Danny a jeho vlčácká smečka zachraňuje malou dívku unesenou zlými lidmi do cikánského cirkusu.

Turlogh
17.09.2018 2 z 5

No co tak říct k této knize....právě jsem ji dočetl a paní Barclay (autorka) mi ze všeho nejvíce připomíná autory tzv. červené knihovny nebo alespoň večerů pod lampou. Sladkobolně dojemně napsaný příběh, který je tak naivní, že se skoro nedá číst a to skousnu mnohé... Vystupují tam vlčata, z nichž některá byla původně pořádnými raubíři, a ejhle přijde Danny skaut a z darebáků podle všeho zralých tak pro polepšovnu se obratem ruky stanou pravá, věrná, kamarádská, obětavá vlčata. Pak se zjeví tajemný tulák, jenž byl před lety neprávem uvězněn a jemuž zlí lidé unesli malou dceru do cikánského cirkusu (sic...) Danny s vlčaty jsou rozhodnuti muži pomoci a rozvíjí se silně nepravděpodobný děj, jemuž by dnes neuvěřilo ani tříleté děcko! Hlavně pak samotný závěr, to je tak sladký happyend až to ponouká k dávení... Takže za děj románu bych dal tak maximálně jednu hvězdu, autorka tam alespoň vsouvá zákony a zásady vlčat do příběhu, takže za skauting a tuto snahu přidám ještě jednu. Ale ke čtení doporučuji jen mimořádně odolným jedincům! Howgh.

Vera Charlesworth Barclay
anglická, 1893 - 1989