Tajemný jazyk snů

Tajemný jazyk snů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210693/tajemny-jazyk-snu-210693.png 3 3 1

knihyKeMne
04.04.2021 4 z 5

Kniha klade velký důraz na grafickou stránku, ta je opravdu profesionální. Je to první, čeho si všimnete.

Nezbytný úvod o historii práce se sny představí i různé pohledy na výklady snů. Tady mě překvapilo, že se kniha neomezila jen na Freuda a Junga, takže pro takový celkový přehled doporučuju.

Stěžejní část knihy je věnována hlavním symbolům, které se ve snech objevují, s možnostmi jejich výkladu. Zde vidím určité nedostatky, jako by obsah ustupoval grafickému zpracování. Příliš letem světem a příliš stručný nástin významu.

Závěrečná část se věnuje praktickému návodu, jak se sny pracovat - jak si je pamatovat, jak na lucidní sny, techniky freudovských nebo jungovských asociací.

Ačkoli stěžejní část pokládám za málo propracovanou, teoretická část je zpracována až encyklopedicky, pěkně vše, co o tématice snů potřebujete vědět, stručně a výstižně. No možná i ta výkladová část není k zahození, našla jsem tam všechny symboly mých snů, které mě momentálně pálily.