Tajemná legenda Mayů

Tajemná legenda Mayů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45980/tajemna-legenda-mayu-45980.jpg 3 24 4

Archeoložce Karen se podařilo rozluštit nápisy na mexické kamenné stéle, proto nechápe, proč je z projektu náhle odvolána. Když najde kancelář i byt zpřeházené, dojde jí, že někdo všemi prostředky usiluje o výsledky její práce. Rozhodne se okamžitě odcestovat do neprostupné mexické džungle. V dobrodružném pátrání po pokladu Mayů ji nedokáže zastavit nic: krvežízniví konkurenti, ozbrojení povstalci ani nečekaná láska.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Descent into Xibalba , 2008

daza.dt
04.08.2018 3 z 5

No co napsat, silou vůle a s velkým vypětím jsem dočetla. Absolutně nechápu to věnování pro čtenáře Barbary Woodové. Woodové to nesahá ani po kotníky. Rozhodně jsem čekala více.

Lemurka
29.01.2018 2 z 5

Dočetla jsem asi do půlky, pak mě kniha už přestala bavit. Až moc postav a popisy války.

Plútarchos
17.10.2015 3 z 5

Mladá archeoložka Karen Dumasová pátrá po starobylých předkoloniálních mayských knihách, jež byly kdysi dávno ukryty před španělskými kolonizátory. Při dobrodružné cestě do Mexika čelí mnoha smrtelným nebezpečím, pronásledování a únosům. Tváří v tvář zažívá boj vzbouřených indiánů 'zapatistů' proti federální armádě a jejím zkorumpovaným velitelům, kteří jsou ve službách drogových kartelů.
V té knize je vše, co má dobrá kniha mít - dobrodružství a napětí v lacandonské džungli, tajemství piktogramů a záhady dávných Mayů, láska a sex s Marcosem... Přesto je to jen oddechové čtení, které postrádá větší hloubku. Obsahem je nebezpečná cesta Karen k jeskyni s mayskými knihami, únosy, boje povstalců, strastiplné pochody džunglí a život indiánů. Tajemná legenda Mayů je zavádějící název a vytváří vlastně jen kulisu příběhu k cestě do mexické džungle. Ale i já uznávám, že Steinbeck, Balzac, Dostojevskij, Hrabal, Kafka nebo Sienkiewicz se nedají číst pořád a je potřeba je proložit i tajemnými legendami Mayů.

margits
09.05.2013 3 z 5

Není špatná, ale čekala jsem od ní více. Původně jsem ji ani nechtěla dočíst, ale když už jsem ji měla z poloviny přečtenou, chtěla jsem to dokončit.

Autorovy knížky

2010  67%Tajemná legenda Mayů