Ta zrzavá - Láska, nenávist a to mezi tím

Ta zrzavá - Láska, nenávist a to mezi tím https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270604/bmid_ta-zrzava-laska-nenavist-a-to-mezi--tGF-270604.jpg 3 69 69

Až brutálně upřímná a sarkastická zpověď od raného dětství po dospělou současnost. Skutečnost a fikce... Autorka ji popisuje z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit. Osudové setkání s Mužem, který ovlivnil její život a kterému ovlivnila život ona. Mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků. A blížící se tragédie, ke které se nevratně schyluje. Anebo ne?... celý text

Prey
17.11.2016 3 z 5

Co některé lidi vede k předvádění vlastního soukromí, kromě narcismu a hrabivosti, to se mi těžko chápe. Ale díky tomu máme my, obyčejní smrtelníci, co drbat, s čím se porovnávat, kam nahlédnout. Tahle ženská psát umí (překvapivě?), tohle nejsou jednoduché věty vypocené s deseti najatými pisálky, ale čtivý sled impresí, myšlenek a sebereflexí. Potěšilo mě, že to nestojí na Saudkovi (ani starším, ani mladším), že to není příspěvek do mediální války, i když sebeoslavné to samozřejmě trochu je. Ve výsledku docela příjemný exhibicionismus.

haki34
16.11.2016 5 z 5

Zajimava knizka... Najednou me vcucla, zacatek byl totiz velmi pozvolny, a pak uz jsem se v pribehu ztratila.. Konec me dostal - hodne prkvapujici ;) a az rozbrecel.. A pak kde je hranice mezi snem a realitou ?? Sara je zajimava zena, a i kdyz neni moje krevni skupina, rada si ji vzdy proctu, poslechnu a podivam se na jeji dila ;)

anansie
20.07.2016 4 z 5

Tak nějak nevím, co si o této knize vlastně myslet. Střídaly se u mě pocity obdivu, pochopení, často jsem se v tom i viděla a pak nudy a touhy konečně ji dočíst. První část zbytečně dlouhá a popisná, hlavně mě nebavilo, když o některých věcech mluvila opakovaně. Druhá část s Janem celkem zajímavá, mělo to lepší spád, ale všichni už známe ten příběh...třetí část, taková klidnější, rodinná, ovšem ta vsuvka v podobě love story na dálku mě abnormálně nudila, až jsem autorku začala podezírat, že si tou knihou pěje sama sobě ódu na svou odlišnost, na to, jak v žádném případě není stejná jako jiné ženy a je hodna mimořádného obdivu. Takže jsem byla ráda, za ten náhlý konec, kde realita splývala se snem a s fantazií. Jinak jazykově a stylově pěkné dílo, spousta pěkných spojení a poetických obratů, možná až moc přemetaforováno, ale celkově zdařilé. Asi se mi to vlastně líbilo.

Vědruna
06.06.2016 3 z 5

Knihu hodnotím za tři hvězdičky. Dobrá slovní zásoba autorky, některá neotřelá slovní spojení, mírně rozvleklé vyprávění, pokrátila bych ho. Určitě je živel v kladném i záporném slova smyslu.
Knihu jsem přečetla díky tomu, že jsem viděla film Fotograf, který také beru jako uměleckou
nadsázku skutečného stavu věcí. Zrzavá v knize pro mě nepředstavuje vzor ženy, které bych se chtěla podobat, ale to je otázka vkusu. Jak vše bylo a je v reálném životě ví ona, Jan, Samuel a pár dalších lidí kolem ní.

magnolia
26.05.2016 4 z 5

Tak to se mi dost líbilo. Pro koupi knihy rozhodla, někde v hlavě uložená, vzpomínka na jeden rozhovor se Sárou S. s jejími neotřelými názory na mateřství, ženy i muže. Knížka mě bavila celá a všechno jsem její protagonistce ráda věřila, občas si sama zavzpomínala a něco si s ní i poprožívala. Je to přímá a zajímavá žena, nejen vzhledem a ještě k tomu fotografování umí i psát. Prozradí zde toho na sebe dost, ale nejspíš neuspokojí hltače bulváru. Je to velmi emocionální i realistické čtení pro ženy, nešetří zde sebe ani ostatní, ale není zlá ani pomstychtivá. Doporučuji, je to dobrý ročník :)

lue
26.04.2016 4 z 5

Jj Sárinka je moje káva. Když milovat i nenávidět tak na dřeň a pěkně si to prožít. Nečekejte žádné pikantní drby nebo pomluvy. První část o dospívání se dost vleče. Zajímavá je část o soužití s Janem. Další kapitola, to už jsou dětičky a ON. Poslední už moc nebavila. Ale mám podobné vidění na svět, muže, bioženy, děti a život jako Sára. Toto asi nebude moc počtení pro "bydlenkové mamči s mimísky a jejich manži".

Francoa
17.12.2015 3 z 5

Přečetl jsem všechny knihy vypůjčené z místní knihovny a tak došlo na knihu vypůjčenou manželkou.Ze začátku se četlo docela dobře, sem tam i vtipné.Říkal jsem si na nespisovatelku docela dobrý.Nejméně záživná byla část věnovaná dospívání.Nevžil jsem se do zlehčování problémů soužití s fotografem Saudkem.Snaha popisů vzájemných vztahů, vzletným a květnatým způsobem.Moc nám čtenářům neprozradila o svém skutečném životě.Poslední část zcela vymyšlená.Rozhodoval jsem se - 3 nebo 4*, nakonec jsem dal 3*.

vzpomínky

Sára Saudková